Connect with us

Redüktörler

PGR’den PZ serisi silindirik redüktör

Yayın Tarihi:

-

Polat Group Redüktör (PGR), kompakt ve sessiz PZ serisi silindirik redüktör ile sektörlere özel çözümler sunuyor.

PZ serisi silindirik redüktörlerin genel özellikleri

  • Dişli, yüksek mukavemetli düşük karbon alaşımlı sementasyon çeliğinden yapılmıştır. Diş yüzeyinin sertliği, ısıl işlem metoduyla HRC58-62’ye ulaşabilir. Tüm dişlilere diş taşlama prosesleri uygulanarak yüksek hassasiyet ve sessizlik elde edilmektedir.
  • Yüksek güç aktarım oranı mevcuttur. Tek kademede %96.5’ten fazla; iki kademede %93’ten fazla; üç kademede %90’dan fazla verimliliğe sahiptir.
  • Çalışırken titreşimsiz ve düşük ses gürültüsü oluşmaktadır.
  • Kompakt, hafif, uzun ömürlü, yüksek taşıma gücüne sahiptir. Montaj, demontaj ve bakımı kolaydır.

Teknik özellikler

Redüktör için uygun kapsam aşağıdaki gibidir:

  • Giriş milinin devri 1500 rpm’i geçmemeli,
  • Redüktör dişlisinin çevresel hızı 20m/s’yi geçmemeli,
  • Çalışma ortamının sıcaklığı 40-45°C arası olmalı, 0°C’nin altında ise kullanılacak yağın başlamadan önce 0°C’ye ısıtılması gerekmektedir. Bu redüktör saat yönünde ve saatin ters yönünde çalıştırılabilir.

PZ serisi silindirik redüktörler; metalurji, madenler, ulaşım, çimento, inşaat, kimya, tekstil, ilaç üretimi vb. alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com