Connect with us

Redüktörler

Polat Group Redüktör çimento sektörüne de özen gösteriyor

Yayın Tarihi:

-

PGR, birçok sektörde olduğu gibi çimento ve inşaat sektöründe de, yurt içi ve yurt dışı pazarda hızla büyüyen bir pazar payına sahip. Firma yurt içi pazarın beraberinde, 39 farklı ülkeye düzenli olarak ihracat gerçekleştiriyor.

Avrupa pazarında gün geçtikçe artan taleplere daha hızlı cevap verebilmek adına Almanya‘da PGR Gmbh unvanı adı altında üretici firma kimliği ile yapılanmaları 2014 yılı 1. yarısında tamamlanmış. Çimento – İnşaat sektöründe başlıca olarak beton parke tesislerinde, briket tesislerinde, beton parke makinelerinde, beton blok makinelerinde, asfalt plentlerinde ve beton santrallerinde ağırlıklı olarak PGR ürünleri tercih ediliyor.

 

İnşaat sektöründe malzemeler devamlı olarak farklı kapsamlardan ve ölçeklerden geçmektedir. Malzemeler genellikle yatay ve eğimli vidalı konveyörlerde taşınmaktadır. Bu yüzden çalışma güvenirliliği çok önemlidir. Polat Group Redüktör de malzemenin sürtünmesiz olarak silolardan boşalması veya devamlı mikserlere yüklemesinde kullanılıyor.

 

Yüksek teknoloji kullanarak gerçekleştirdikleri üretim sonucunda redüktörleri inşaat ve çimento sektöründe de yüksek verimlilikte, problemsiz olarak çalışıyor. Çimento ve inşaat sektöründe PA (Polat ayak bağlantılı mil çıkışlı), PF (Polat flanşlı mil çıkışlı); PMRV (Polat sonsuz vidalı); PKD serisi (polat konik dişli); PH-PB (Ağır hizmet redüktörleri); PL-PLB (Planet redüktör) seriler ağırlıklı olarak kullanılmakta.

 

Özellikle dış cephe asansörlerinde PKD serisi redüktörleri çok büyük talep görmekte. PKD serisinde sektördeki benzerlerinden en büyük farkları, yapmış oldukları özel kavrama ile kademeli ve özellikli yumuşak iniş kalkış sağlamak. Son derece güvenliği ön planda tutan bir sistem olduğu söylenebilir. PL-PLB serisi Planet redüktörleri ise düşük hacimlerde üst düzey yük taşıma kabiliyetleri nedeni ile güç yoğunluğu yüksek redüktörler. Özellikle mobil uygulamalarda yoğun olarak kullanılan planet redüktörler, inşaat alanlarında başta olmak üzere yenilenebilir enerji sistemlerinde de yaygın olarak kullanılabiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com