Connect with us

Elektrik Motorları

Redüktörlü servo motorlar

Yayın Tarihi:

-

 

Kompakt tasarım, mükemmel hassasiyet ve geniş ürün gamı

 

STÖBER’ den Redüktörlü Servo Motor Ailesi

Redüktör entegre edilmiş Servo motorlar STÖBER ‘in, mekatronik anlamda lider bir firma olduğunun en güzel örneklerinden. Planet tipi redüktörlü servo motorlar, Helisel, Helisel-Konik veHelisel-Sonsuz dişli redüktörlü servo motorlar, Paralel milli helisel dişli servo motorlar ve Delik milli planet tipi redüktörlü servo motorlar gibi bir çok seçim alternatifi olmasının yanında, kendi sürücüleriyle sürülebilmeleri ve diğer marka pek çok sürücüyle de uyumlu olmaları STÖBER’in, redüktörlü servo motor ailesinin, makine tasarımcılarına sağladığı en önemli avantajlarından.

Dünyada az sayıda firma, hem redüktör hem de servo motor üretebilmekte ve bunları birbirlerine entegre edip pazara sunmaktadır. Bu iş, ciddi bir teknik ve mühendislik altyapısı gerektirmektedir. STÖBER dünyada bu alanda lider firmalardan biridir.

STÖBER, kullanıcı ihtiyaçlarına göre en uygun çözümü sunmaktadır. Tasarımcının ya da kullanıcının aradığı pek çok ürün, STÖBER’ in ürün gamı içinde yer almaktadır.

STÖBER redüktörlü servo motor ailesi, Ar-Ge ile uğraşanlar, makine tasarımcıları ve makinalarını yenilemek yada makinaları üzerinde iyileştirme yapmak isteyen firmalar için önemli faydalar sağlamaktadır. Tasarımcı, redüktör çıkışında meydana gelecek kuvvet hesaplamalarını yaparken, servo motor hesabı için ayrı bir zaman, redüktör seçimi yaparken ayrı bir hesap zamanı harcamaktaydı. STÖBER’ in Redüktörlü Servo

Motor Ailesi ürünleri, entegre yapıda olduğundan,  ürün kataloglarında yer alan çıkış bilgileri ile direkt olarak redüktör çıkışında elde edilebilecek kuvvetler ve diğer bilgiler kolaylıkla tespit edilebilmektedir.   Bu da sadece ürün katalogları kullanılarak doğru seçimin yapılması adına tasarımcıya büyük zaman kazandıracaktır. Bunun yanı sıra, servo motor ile redüktör grubu arasındaki bağlantıda kaplin kullanılmadığından (motor şaftı direkt olarak redüktörün güneş dişlisi vazifesini görmektedir)aşağıdaki faydalar elde edilmiş olmaktadır:

1- Kaplin kaynaklı arızalar ortadan kalkar,

2- Daha yüksek hassasiyet ve doğruluk sağlanır,

3- Fiziksel avantajlar yaratır; daha kompakt olan yapı sayesinde daha az yer kaplar ve daha hafif olurlar.

4- Ağırlıktan arındırılmış yapı, orta ve uzun vadede kullanıcısına enerji maliyetleri yönünden tasarruf sağlar.

EZHP Serisi Delik Milli Planet Redüktörlü Servo Motorlar

Ortası delik milli planet redüktörlü servo motorlar size pek çok avantajlar sağlar. Motorunuza entegre edilmiş olan redüktör çıkış torkunuzu arttırdığı gibi, bir de ortasında boydan boya bulunan delik sayesinde bu motordan maksimum faydalanabileceksiniz. Budeliği kullanarak redüktörlü motorunuzun ortasından, diğer kablolarınızı, borularınızı, hortumlarınızı ve hatta sensörlerinizin lazer ışınlarını geçirebilirsiniz. Diğer tüm motorlarımızda olduğu gibi, bu motorlarımızda da su soğutma opsiyonu mevcuttur. Böylece motor nominal gücünün üzerinde olan bir güce de erişebilmektedir. Süper kompakt yapısı sayesinde yüksek torsional rijitliğe sahiptir. EZ, EZHP ve EZHD tipi motorlarımızın kompakt bir yapıya sahip olmasının sebebi; motorlarımızın rotor sargılarının orthocyclic lineer sargı teknolojisi kullanılarak sarılmasıdır. Bu teknoloji sayesinde sargılar en az boşluk kalacak şekilde sarıldığından, %80’ e varan güç artışı ve rakip muadil motorlara oranla%50 oranında da fiziksel avantaj sağlamaktadır.

EZHP motor özellikleri için lütfen Tablo-1 ‘e bakınız.

STÖBER ANTRIEBSTECHNIK GmbH hakkında

STÖBER de diğer çoğu Alman firması gibi bir aile şirketi. Firma, 1934 yılında Paul ve Wilhelm Stöber tarafından küçük bir mekanik atölye olarak kurulur ve 1943 yılında ilk olarak değişken hızlı sürücü olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz “Variable Speed Drive” ın mucidi olan firma bu icadı ile makine endüstrisinde devrim yaratmıştır. Şu anda700’ün üzerinde çalışanı, 11 ülke temsilciliği ve 30’un üzerinde de distribütörlüğü bulunan bir firma, bugün neredeyse her tip redüktörden hareket kontrolörüne(Motion Controller) kadar geniş bir yelpazeyi bünyesinde imal edebilen ve donanım olduğu kadar yazılım açısından da dünya piyasalarında adından sıkça söz ettirmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com