Connect with us

Genel

Regal ve Rexnord Process güçlerini birleştirdi: Yeni şirketin tedarik gücü 5 milyar dolar

Yayın Tarihi:

-

Bir süredir devam eden çalışmaların ardından Regal ve Rexnord Process güçlerini kalıcı olarak birleştirdi. Birleşmenin ardından yeni şirketin değeri 5 milyar dolar olarak açıklanırken, birleşik ekip yeni firmanın ismini “Regal Rexnord” olarak duyurdu.

Birleşimin ardından Regal Rexnord tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Louis Pinkham, Bütünleşik Hareket Kontrol Çözümleri Yöneticisi Jerry Morton ve Hareket Kontrol Çözümleri Yöneticisi Kevin Zaba imzalı bir açıklama yayımlandı. Sektörün önde gelen markalarının birleşme kararlarının bir gecede alınmadığının aktarıldığı açıklamada, “125 yıldan uzun süredir, markalar, müşterilere tüm endüstriyel hatta benzersiz çözümler sunmak arzusuyla doğup amaç ve fikir olarak büyüdüler. Sektörün elektromekanik bileşenleri için en kusursuz tekliflerin yanında, güvenilirlik, performans ve etkinlik için en uygun hale getirilmiş bütünleşik çözümler üretiyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Birleşmeyle birlikte dört temel işletme segmentinde 5 milyar dolar değerinde bir tedarikçi haline geldiklerinin paylaşıldığı yazılı açıklamada, “Bu birleşmeyle, Regal Rexnord dört temel işletme segmentinden meydana gelen 5 milyar dolar değerinde küresel motor, havacılık ve güç aktarımı çözümleri tedarikçisi haline geliyor. İklim Çözümleri, Ticari Sistemler, Endüstriyel Sistemler ve Regal Güç Aktarımı segmentini (eski PTS), Rexnord’un Proses ve Hareket Kontrolü segmentiyle (eski PMC) birleştiren yeni segmentimiz Hareket Kontrolü çözümleri. Ayrıca borsa sembolümüzü de RBC’den RRX’e değiştirdik.Hareket Kontrolü segmenti, Regal Rexnord’un satışlarının 2 milyar dolar karşılığındaki kısmını meydana getiriyor ve oldukça donanımlı ortaklar, üstün ürünler, sağlam bir servis deneyimi ve çatısı ortak değerlerle örülmüş güçlü bir kültürel yapıdan meydana gelen iki olağanüstü organizasyonu bir araya getiriyor. Gelecek 12-18 aylık süreçte entegrasyonumuzu tamamladığımızda müşterilerimize daha çok değer katmayı dört gözle bekliyoruz.” denildi.

Birleşmenin ardından işletme segmentinin yöneticisi olarak Kevin Zaba’nın yer alacağı bildirilen açıklamada, “Entegrasyon – Hareket Kontrolü bölümüne entegrasyon sürecinin yöneticisi olarak Jerry Morton başkanlık yapacak. Bu iki güçlü yönetici, Regal Rexnord CEO’su Louis Pinkham’a doğrudan raporlama yapacak.” denildi. Açıklamada, “Kevin Rexnord PMC işletmesinin yöneticiliği görevini çok iyi bir şekilde yerine getirdi ve Regal Rexnord yöneticilerinden beklediğimiz değerleri barındırıyor. Jerry Kevin ile birlikte entegrasyon etkinliklerine odaklanacak. Birleşen işletmeler için belirlediğimiz sinerjinin gerçekleşmesini garanti altına almak üzere kapanışı sonrasındaki 18 aylık süreçte entegrasyon ekibine yöneticilik yapacak. Jerry, değerleri yüksek bir yönetici ve entegrasyonun sonrasında Regal Rexnord bünyesinde diğer bir yönetim pozisyonuna geçiş yapacak.” yorumu yer aldı.

“Verimli çözümler için yenilikçi teknolojiler”

Regal Rexnord firmasında yeniliğin hem bir amaç hem de bir miras olduğu belirtilen açıklamada, “Müşterilerimize odaklanıp karşılaştıkları güçlükleri anlıyoruz, ardından da bunların üstesinden gelmeleri için onlara özel çözümleri geliştirmek için iş birliği yapıyoruz. Her bir ürünün mühendisliği özel bir sorunu çözmek üzere gerçekleştiriliyor. Her bir karar, zihinlerde üstün müşteri değeri yaratmak üzere alınıyor. Her bir seçim, enerji bakımından daha etkin, sürdürülebilir bir gelecek için yapılıyor. Ve her bir tasarım, bir taahhütle başlıyor: işe daha çok uygunluğu, daha iyi performansı, daha iyi optimizasyonu ve daha iyi son kullanıcı deneyimini ortaya çıkarmak. Çünkü Regal Rexnord’da yeniliğin sektörümüzü ve dünyamızı değiştirme gücü olduğuna inanıyoruz. Daha verimli çözümler bulmak için yenilikçi teknolojileri ve dijital bağlanabilirliği entegre ederek, daha iyi yarınları yaratıyoruz.” ifadeleri paylaşıldı.

“Büyüyen varlıklarla birlikte artan coğrafi erişim”

İki dev markanın birleşmesiyle müşterilere daha fazla fayda sağlanacağının belirtildiği açıklamada, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da büyüyen varlıklarla birlikte artan coğrafi erişime vurgu yapıldı.

“Tüm endüstri hattında diğer birçok firma ile beraber Browning, Grove Gear, Hub City, Jaure, Kop-Flex, McGill, Sealmaster, System Plast, Berg, Cambridge, Centa, Falk, Rexnord ve Stearns gibi oldukça saygın markaları içeren tamamlayıcı ürünlerden meydana gelen kusursuz bir portföy” ifadelerinin yer aldığı açıklama, “Tüm Regal Rexnord iştirakleri bütünlüğe, müşteri başarısına, sürekli gelişmeye ve kazanma arzusu taahhüdünü paylaşıyorlar. Paylaşılan bu değerlerin pürüzsüz bir geçişi beraberinde getireceğine ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını çözme becerimizi artıracağına güveniyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com