Connect with us

Genel

Rockwell Automatıon’ın esnek röle çözümü güvenlik uygulamasını kolaylaştırıyor

Yayın Tarihi:

-

Guardmaster 440C-CR30 güvenlik rölesi PLe, SIL 3 ve EN ISO 13849-1 ve IEC 62061 standartlarını karşılamaktadır. Röle, aynı zamanda dört ila dokuz arasında güvenlik devresi gerektiren ve en fazla beş bölgeden kontrol edilebilen uygulamalar için de idealdir.

Rockwell 2939 Gorsel

Rockwell Automation’ın Connected Components Workbench yazılımı aracılığıyla kullanıcılar emniyet rölesini programlayabiliyor. Connected Components Workbench yazılımı programlamaya ayrılan zaman azalıyor ve kullanıcılara standart kontrolleri dahilinde aynı yazılımda geliştirme, kontrol ve görüntülemeye izin vererek üretkenliği arttırmalarına yardımcı oluyor. Guardmaster 440C-CR30 emniyet rölesi PLe, SIL 3 ve EN ISO 13849-1 ve IEC 62061 standartlarını karşılamaktadır. Dört ila dokuz adet arasında güvenlik devresi ve en fazla beş bölgeden kontrol gerektiren uygulamalar için idealdir.

Rockwell Automation Ürün Müdürü Thomas Helpenstein “Bütün sektörlerdeki makine üreticileri, uygunluk gereksinimlerinin ötesine geçen, hem konfigürasyonu hem de operasyon verimliliğini sağlayan çözümler arıyor” açıklamasında bulunuyor ve sözlerine şöyle devam ediyor; “Connected Components Workbench yazılımı aracılığıyla konfigüre edilen, esnek, kompakt Guardmaster 440C-CR30 emniyet rölesi arttırılmış güvenlik, çalışma süresi ve üretkenlik bakımından gereksinimlerimizi karşılıyor.” 

Yazılımın benzersiz grafik kullanıcı arayüzü ve sürükle-bırak özellikleri, kullanıcılara emniyet rölesi için lisanslı güvenlik işleri ve blokları seçmede kolaylık sağlıyor. Programlaması tamamlandığında, gömülü halde bulunan bir Modbus arayüzü güvenlik rölesinin Allen Bradley Micro800 kontrolörlerine, Allen-Bradley PanelView grafik terminallerine veya Allen-Bradley CompactLogix kontrolörlerine kolaylıkla diyagnostik veri iletmesini sağlıyor. Gömülü iletişim özelliklerinin ve yazılımın geliştirilmesi, kullanıcıların gerektiğinde kısmi ve şartlı devreden çıkarmalar da dahil olmak üzere uygulamaların kolaylıkla izlemelerine, uygulamadaki sorunları gidermelerine ve hızlı bir şekilde değişiklik yapmalarına olanak tanıyor. Emniyet rölesinin önyüzünde bulunan beş durum ve kullanıcı tarafından yapılandırılabilen 16 LED, durum raporlama ve sorun giderme konusunda ileri düzeyde yardımcı olabilecek yerel tanılar sağlıyor.

Altı ayarlanabilir I/O da dahil olmak üzere, sahip olduğu 22 I/O güvenlik noktasıyla, Guardmaster 440C CR30 emniyet rölesi çoklu emniyet bölgeleri içeren uygulamalar için ideal çözümdür. Ayrıca emniyet rölesi kullanım alanı arttırılmadan, 16 ek standart I/O noktasını desteklemek için iki standart Micro800 eklenti modülü ile genişletilebilir ve bu da kullanıcı güvenlik sistemleri için hatırı sayılır emniyet I/O noktası sağlar. Ayrıca emniyet rölesi çoklu standart-kumanda platformları ile birlikte çalışma olanağı sunar ve emniyet kumandasının standart kumandanın değişmesi halinde bile aynı kalmasını sağlar.

Rockwell Automation Hakkında
Rockwell Automation, Inc. (New York Borsası: ROK)Endüstriyel otomasyon ve bilgiye adanmış dünyanın en büyük şirketi olan Rockwell Automation, Inc. müşterilerini daha verimli ve dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmektedir.Merkezi Milwaukee, Wis.’de bulunan Rockwell Automation, 80’i aşkın ülkede hizmet veren 22.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com