Connect with us

Yazılım

Sahnenin kontrolü sende!

Yayın Tarihi:

-

Bosch Rexroth’un çoklu dokunmatik ekran teknoloji sayesinde sahneyi tamamen kontrol altında tutmak çok daha kolaylaştı.

 

Günümüzde akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullanıcıları için kompleks teknolojilerin basit şekilde kullanımı çok önemli hale geldi. Bu nedenle tahrik ve kontrol teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketi Bosch Rexroth, ekran üzerinde iki parmağı kullanarak arama, yakınlaştırma ve kaydırma gibi rahatlıkları sahne teknolojilerine de taşıdı. Bosch Rexroth’un geliştirdiği yeni operatör paneli SCIV’nin çoklu dokunmatik ekranı işlemleri kolaylaştırıyor. Leap Motion (Hareket Algılama) fonksiyonu joystick ve başlatma düğmelerinin  yardımıyla işlemleri tamamlıyor. Ayrıca, sahne kontrol sistemi SYB 3.0’deki ek yazılım fonksiyonları sahne ekipmanının güvenliğini ve kullanılabilirliğini artırıyor.

Birkaç hareketle tüm bilgilereerişme imkanı

Rexroth’un SCIV kontrol paneliyle operatörler, akıllı cihazlardan tanıdıkları kaydırma ve dokunma gibi dokunuşlarla menüler üzerinden arama yapabiliyor.  Değişikleri ekran üzerinden girebiliyor. Bu şekilde operatör, hâlihazırda sahne altı ve sahne üstü makine aksamıyla ilgili önemli bilgilerin tamamına erişebiliyor. Çoklu dokunmatik ekran kullanımı aynı zamanda operatörlere verilen eğitim masraflarını azaltıyor. Ayrıca DIN EN 61508 uyarınca güvenlik bütünlüğü seviyesi SIL 3 uyumlu mekanik kontrol sistemleriyle hareketler yapılıyor ve durduruluyor. Güvenlik önlemleri operatörün farkında olmadan cihazları başlatmasına ya da sisteme yanlış girişler yapmasına da engel oluyor.

Çarpışma tehlikesine son

SYB 3.0 kontrol sistemine entegre bir çarpışma asistanı, programlanan sahne değişikliklerinde ortaya çıkabilecek tehlikeli durumları engelliyor. Bu yazılım fonksiyonu da güvenliği ayrıca artırıyor. Bosch Rexroth’un sahne kontrolü teknolojisi kapsamındaki yeni yazılım fonksiyonları,  ilgili erişim haklarıyla birlikte akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden tanı koyma ve uzaktan bakım yapma imkânı sağlıyor. Bu şekilde operatörler bulundukları lokasyondan ve kontrol panellerinden bağımsız olarak sahne kontrol teknolojileriyle ilgili bilgilere erişebiliyor.

Kompakt ve sessiz…

Yüksek kaliteli alüminyum ile muhafaza altına alınmış olan kontrol paneli, aktif bir fana ihtiyaç duymadığı için sessiz çalışıyor. 21,5 inç boyutundaki geniş ekrana rağmen ürün, son derece kompakt bir halde bulunuyor ve bu nedenle her yerde kullanılabiliyor.  Aygıtta bulunan harici ekran bağlantı noktası ile karmaşık işlemler ikinci bir ekran bağlanarak kolaylıkla yapılabiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com