Connect with us

Sektör Haberleri

Salim Haffar 2. kez EUROTRANS Başkanı

Yayın Tarihi:

-

600’den fazla işletmeyi temsil ederek güç aktarım sektörünün dünyadaki en büyük çatı kuruluşu olan EUROTRANS’ın Başkanlığı’na, yeniden Salim Haffar seçildi.

İlk olarak 2021 yılında EUROTRANS Başkanlığı’na seçilen ve geçtiğimiz günlerde güven tazeleyerek yeniden başkan olan Salim Haffar’ın yeni dönemi, 17 Kasım’da online olarak düzenlenen Uluslararası Drive Konferansı’nda EUROTRANS tarafından duyuruldu.

EUROTRANS Başkan Yardımcılığı görevini ise, aynı zamanda SWISSMEM Başkanı olan Andre Thuswaldner yürütecek.

30’dan fazla ülkeden profesyonellerin ve üyelerin katıldığı panelde konuşan Haffar, son iki yılda yapılan çalışmaları ve gelecek için oluşturulan stratejileri sundu. Organizasyonda ayrıca, Hannover Messe sırasında Almanya’da gerçekleşecek olan bir sonraki Uluslararası Drive Konferansı’nın tarihlerini de açıkladı: Konferans, 19 Nisan 2023’te düzenlenecek.

50. yılını kutlayan Avrupa Dişli ve Aktarım Bileşenleri Üreticileri Kuruluşları Komitesi – Comıté Européen Des Associatıons de Construceurs d’engrenages et d’éléments de Transmission (EUROTRANS), Avrupa güç aktarım endüstrisinin çıkarlarını temsil eden dev bir organizasyon. Güç aktarım sektörüne dair kalite standartlarını belirlendiği, araştırmaların gerçekleştirildiği, eğitimlerin verildiği, sektör adına lobicilik faaliyetlerinin yürütüldüğü ve teknolojik, ekonomik değerlerin takip edildiği EUROTRANS, Avrupa’da yıllık üretimi 40 milyar euronun üzerinde 600’den fazla işletmeyi bilgilendiriyor ve destekliyor. 

Avrupa, güç aktarım sektöründe yenilik ve deneyim açısından dünya çapında lider bir bölge olmaya devam ediyor. Bu sektördeki şirketler en az 160.000 kişiyi istihdam ediyor. EUROTRANS ise, bu kişi ve kuruluşları ulusal ihtiyaçlar doğrultusunda temsil etme görevini büyük bir ciddiyetle ele alıyor. Dişli ve dişli bileşenleri sektörü için her konuyu kapsayan modüler bir Dişli Eğitim Programı da geliştiren ve uygulamaya alan EUROTRANS’ın 2010 yılından bu yana yürütülen bu programı; Belçika, Almanya ve İngiltere olmak üzere 3 Avrupa ülkesinde düzenleniyor. Bu süre zarfında 300’ün üzerinde katılımcı ile 19 eğitimin düzenlendiği programda, dişli eğitimi alanında en iyiler tarafından, geometri ve tasarımdan üretim, kalite kontrol ve arıza analizine kadar kendi alanlarındaki olası her konu değerlendiriliyor ve bilgi aktarımı gerçekleştiriliyor. EUROTRANS üyesi olan Makina İmalatçıları Birliği (MİB), Türkiye’yi bu üst düzey eğitim oturumları için ev sahibi ülkeler listesine eklemek için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com