Connect with us

Genel

Sandvik Coromant global Ar-Ge varlığını güçlendiriyor

Yayın Tarihi:

-

Sandvik Coromant global Ar-Ge varlığını güçlendiriyor

23 Nisan2013 tarihinde Sandvik Coromant yekpare parmak frezeler için yenilenmiş Araştırma ve Geliştirme (R&D) merkezini Rovereto İtalya’da açtı. Birim, şirketin İtalya’daki ilk Ar-Ge ofisidir ve yeni global Ar-Ge grubunun bir parçası olarak yenilenecek olan Sheffield, İngiltere, Halmstad ve İsveç ile birlikte üçüncü sırada yer alıyor.

Grup; delik delme, diş çekme ve frezeleme için yuvarlak takımlar alanında araştırma ve yeni ürün geliştirmeden sorumludur. Sahalar için amaca uygun çalışma ortamları, test atölyeleri ve son teknoloji laboratuvarlar için milyonlarca SEK harcanmıştır. İtalya’daki merkez, ekonomisinin parçası olarak araştırma ve geliştirmeye güçlü destek sunan Trento otonom bölgesinden kısmı yatırım teşviği alıyor.

Giovanna Malagnino, Ar-Ge merkezi yöneticisi, Göran Berter, Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve Eduardo Martin, Managing Director Sandvik Coromant Italy, İtalya'daki Ar-Ge merkezinin açılışında sarı kurdeleyi kesiyor.

Giovanna Malagnino, Ar-Ge merkezi yöneticisi, Göran Berter, Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve Eduardo Martin, Managing Director Sandvik Coromant Italy, İtalya’daki Ar-Ge merkezinin açılışında sarı kurdeleyi kesiyor.

Sandvik Coromant Ar-Ge Başkan Yardımcısı Göran Berter şunları söyledi:  “Halmstad, Sheffield ve Rovereto’daki  yuvarlak takım operasyonlarına yaptığımız yatırımlar daha global bir Ar-Ge amacını desteklemektedir ve aynı zamanda Sandvik Coromant bünyesinde artan çeşitliliğin önemli bir parçasıdır.”

Yeni talepler

Endüstri her geçen gün daha gelişmiş duruma geldikçe, hızlı Ar-Ge ve üretim hızı artmaktadır. Başlangıçtan itibaren Sandvik Coromant, Ar-Ge ile teknoloji liderliğine odaklanmıştır. Şirketin global yapısı müşteri geliştirme projeleri ile yakın çalışmasına, katma değerli uygulamalara ve yeni üretkenlik standartlarına imkan tanımaktadır. Bugün şirket 70 adedin üzerinde dış uzmanlık merkezi, üniversite ve enstitü ile birlikte çalışmaktadır.

Dış araştırma projeleri örnekleri arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 

    • Alaşım geliştirme,

 

    • Uygulama geliştirme

 

    • Yeni hesaplama ve simülasyon teknikleri geliştirme

 

    • Malzeme modelleme

 

Benzersiz uzmanlık geliştirme

Üç merkezin tamamı üniversiteler ve araştırma merkezleri ile dış ortaklıklar kurmaktadır. Örneğin Halmstad’da birim Halmstad Üniversitesi’nin ve Sheffield’da havacılık sanayi devlerinden küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) üretim alanında özel çalışan Gelişmiş Üretim Araştırma Merkezi’nin (AMRC) hemen yanındadır. Rovereto’daki Ar-Ge Merkezi diğerleri ile birlikte Trento Üniversitesi ve Politecnico of Milano ile yakın işbirliği içerisindedir.

Yuvarlak takımlar alanında benzersiz uzmanlığını daha da geliştirmek için şirket İngiltere, İsveç ve İtalya’daki geliştirme ekiplerini ek uzmanlıklarla güçlendirmeyi seçmiştir.

Francesco Minutillo, Uygulama mühendisi ve Sandro Mauriello, Laboratuvar operatörü yeni 3D tarayıcıyı deniyor.

Francesco Minutillo, Uygulama mühendisi ve Sandro Mauriello, Laboratuvar operatörü yeni 3D tarayıcıyı deniyor.

Yuvarlak Yekpare Takım Ar-Ge Müdürü David Goulbourne.şunları söyledi: “Yuvarlak takımlar konusuna odağımızı ve isteğimizi artırdık. Bu geliştirme projelerine katılmamız ve bunların trend oluşturan teknolojiler ile bağlantısını kurmamız için müşterilerimiz ve ortaklarımız ile daha yakın çalışmanın bir yöntemi.”

Rovereto sahası

İtalya’daki yeni Ar-Ge merkezi, eskinin iki katı olan toplam 800 m2 alanda çalışmaktadır. Atölye ve laboratuvar yenilenmiştir ve makine parkı son teknoloji makineler ve en yeni nesil 3D tarama ve simülasyon teknolojisi ile genişletilmiştir.

Rovereto’daki merkez, tüm dünyada satılmakta olan karbürlü yekpare parmak frezelerin üretim birimi ile aynı yerde bulunmaktadır. Fabrikanın tarihi, matkapların Coffer markası ile üretildiği 1925 yılına kadar geri gitmektedir.

Sheffield Ar-Ge merkezi Gelişmiş Üretim Araştırma Merkezi (AMRC) ile yakın işbirliği içerisindedir.

Sheffield Ar-Ge merkezi Gelişmiş Üretim Araştırma Merkezi (AMRC) ile yakın işbirliği içerisindedir.

Uzmanlık

İtalya’daki ekip mühendisler ve laboratuvar teknisyenlerinden oluşmaktadır. Bölüm yöneticisi de dahil olmak üzere ekibin üçte biri bayandır, Giovanna Malagnino aynı zamanda bina projesini de yönetmektedir.

Giovanna Malagnino. şunları söyledi: “Sandvik her zaman çeşitliliği desteklemiştir. Rovereto Ar-Ge merkezi özellikle İtalya’da takip edilmesi gereken iyi bir örnektir. Politecnico of Turin’de mühendislik eğitimime başladığımda, bayan öğrenciler kesinlikle azınlıkta idi. Bugün, üçte biri bayan olan uzman ve motivasyonu yüksek mühendis ve teknisyenlerden oluşan bir ekibin başında olduğum için gerçekten gururluyum.”

Bölümün faaliyetleri arasında takım tasarımı, deneyler ve yeni ürün geliştirme, teknolojik araştırma, yeni frezeleme teknikleri ve yeni malzemeler bulunmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com