Connect with us

Bakım-Onarım

Schaeffler’den ağ üzerinde bakım

Yayın Tarihi:

-

Yüksek kalite, üstün teknoloji ve yenilikçi geleneği temsil eden Schaeffler, müşterilerine ağ üzerinden bakım hizmeti sağlıyor. “Yarın için mobilite” mottosuyla faaliyetlerini sürdüren Schaeffler, hem ana hem de yardımcı ekipman öğelerinin etkin bir şekilde izlenmesi için kompakt bir sistem olan FAG SmartCheck’i kullanıyor.

Küresel ölçekte lider otomotiv ve endüstriyel ürün tedarikçilerinden olan Schaeffler, kompakt bir sistem olan FAG SmartCheck ile pompalara, motorlara, fanlara ve dişli kutularına doğrudan monte edilerek rulman hasarının başlangıcını gösterebilecek erken titreşimlerin algılanmasını sağlıyor. Sistem; bu bilgi ile sıcaklık ve yağ basıncı gibi diğer verileri ilişkilendiriliyor ve görselleştirilip kontrol merkezine aktarıyor. Sonuç olarak, sahadaki bakım elemanları, tüm ekipman durumuna ilişkin tutarlı bir genel bakışa sahip oluyor.

Herzogenaurach’ta üretim yapan bir müşterisi için FAG SmartCheck ile çözüm sunan Schaeffler, geliştirilen duruma yönelik bakım çözümlerine güveniyor. Çözümden faydalanan Schaeffler müşterisi, sonuçlardan son derece memnun olduğunu dile getiriyor. Schaeffler’in çözüm sunduğu Herzogenaurach’taki müşterisinin bakım müdürü Waldemar Weiß, “Geçmişte bazı makinelerdeki parçaları, gerçek aşınma sınırına ulaşılmadan önce öngörücü bir prensiple değiştirdik. Bu, yalnızca tecrübe ile elde edilen değerler temelinde gerçekleştirildi. Ancak parçaların kullanılmaya devam edilmesi mümkündü. Şimdi, bu işlem çok daha hassas bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu bize üretim güvenliğini artırmada bir temel ve yedek parça tedarikinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyor” ifadelerini kullanıyor.

Schaeffler çözümü ile Herzogenaurach’taki müşterinin tesisinde, üretim sürecinin uzunluğu boyunca çok sayıda ana ve yardımcı ekipman öğesi izleniyor. Tesiste; soğutma yağlarının tedarikinden kesme ekipmanına, şekillendirme ve ısıl işlem süreçlerine ve son montaj ve sevkiyata kadar çok sayıda izleme çözümü uygulanıyor. Çözümlerinde kapsamlı bir konsept kullanan Schaeffler, karmaşık üretim süreçlerinin optimum şekilde kontrol edilmesini ve plansız bakım veya arıza sürelerinin önlenmesini sağlıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com