Connect with us

Redüktörler

WATT Drive – WEG Group’tan boru imalatı için motorlu redüktörler

Yayın Tarihi:

-

Watt Drive, büyük çaplı bir boru tesisinde kullanılmak üzere tüm tahrik sistemleri için motorlu redüktör tedariki sağlayabiliyor. Tahrik sistemleri boru taşıma sistemi, kaynak standları ve döndürme aparatları için kullanılır.

Makine açıklaması

Proje, Almanya’nın Dortmund şehrinden DANIELI W+K Industrie Technik GmbH & Co. KG şirketi tarafından gerçekleştirildi. Bobin içindeki sıcak haddelenmiş şerit, spiral boruların imalatında temel malzeme olarak kullanılır. Spiral formda bir boru gövdesi haline getirilmekte ve hemen ardından tozaltı kaynak tekniği ile kaynak işlemine hazır hale getirilmektedir. Bu teknik, iç ve dış dikiş için kullanılır ve aynı anda gerçekleştirilir.

Şekillendirme sonrası boru taşıma sistemi

Taşıma sistemleri

508mm (20“) çaptan 2540mm (100“) çapa kadar olan borular taşıma sistemi ile taşınır. 18 m uzunluğundaki en büyük boru 27 ton ağırlığındadır. Maksimum taşıma hızı 30m/dk olup, frekans invertörü ile enerji verilen redüktörlü motorlar ile tüm boru çaplarında sabit tutulmaktadır.

Uygulanan ürünler: 223 adet paralel milli redüktörlü motorlar (ASA 66A 81N4 TH)

  • Motor gücü: 0.75 kW
  • Çıkış hızı n2: 15 d/d
  • Çıkış torku M2: 481 Nm
  • Servis faktörü: 1.7

İnvertör uygulaması

Weg-Watt Drive motorlar için invertörler, 5 – 50 Hz aralığında alan zayıflaması (sabit güç) ve 50 – 110 Hz aralığında sabit bir tork ile çalıştırılır. 

Büyük boru çapı – yüksek tork ihtiyacı ile yüksek ağırlık – düşük hızda. 

Küçük boru çapı – düşük tork ihtiyacı ile düşük ağırlık – yüksek hızda.

Döndürme aparatları

Döndürme aparatları için frenli motorlu redüktörler uygulanmaktadır. Bu, spiral boruların hassas ve adım adım kalite kontrolünü sağlar. Borular gözle veya röntgen kontrolü ile incelenir.

Boruların kalite kontrolü için döndürme aparatı

Uygulanan ürünler: 52 adet paralel milli redüktörlü frenli motor ASA 66A 81N4 BR5 TH

  • Motor gücü: 0.75 kW
  • Çıkış hızı n2: 12 d/d
  • Çıkış torku M2: 577 Nm
  • Servis faktörü: 1.4

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com