Connect with us

Redüktör Tamir ve Bakım

Siemens’in tedarikçi partneri IG Redüktör, tamir-bakım faaliyetleriyle dikkat çekiyor

Published

on

25 yıllık SEW Eurodrive, Siemens ve Flender firmalarındaki tecrübesini sektörle buluşturan Mustafa Aksu tarafından 2020 yılında kurulan IG Redüktör, tamir-bakım faaliyetleriyle dikkat çekiyor. Tamir ve bakımın yanında Siemens ürünlerin satışını da yapan firma, 2022 yılında satış ağını daha da güçlendirmek istiyor.

Bozulan, bakıma ihtiyacı olan redüktör, AC motor ve hidrolik kaplinlerin tamir ve bakımının yanı sıra firmalara redüktör konusunda pratik ve teorik eğitimler de veren IG Redüktör, Siemens ürünlerin satışını da gerçekleştiriyor. Firma, almış olduğu Siemens tedarikçi partnerliğiyle 2022 yılında satış ağını güçlendirmeyi hedefliyor. Şirket kurucusu Mustafa Aksu’nun 25 yıllık SEW Eurodrive, Siemens ve Flender şirketlerindeki tecrübesi ile 2020 yılında kurulan firma, tamir ve bakım faaliyetleriyle ön plana çıkıyor. Firmanın sarım, tamir, bakım, montaj ve demontaj çalışmalarını anlatan IG Redüktör Genel Müdürü Mustafa Aksu, “Endüstriyel ve ağır hizmette kullanılan; helisel dişli, sonsuz vidalı, konik dişli, planet gibi her çeşit ve her marka redüktörlerin, hidrolik kaplinlerin, Servo ve AC motorların sarım, tamir, bakım, montaj ve demontajını Alman tekniği ile yapıyoruz” şeklinde konuştu. 

Sektörde; Siemens, Flender Drive System, Borusan Port, Trakya Şişecam, Yıldız Entegre, Aksa Enerji Göynük, Enerjisa Tufanbeyli, Novartis, Subor Boru, Betek Boya, Elif Plastik, Denizli Çimento, Kazan Soda gibi önemli referanslarının bulunduğunu belirten Aksu, 25 yıllık tecrübelerini hem yurt içi hem de yurt dışı sertifikalar ile güçlendirdiklerini söyledi.

IG Redüktör olarak 2022 yılında satış ağını güçlendirerek daha fazla müşteriye ulaşmak istediklerini paylaşan Mustafa Aksu, 2021 yılını kapasitelerinin üzerine çıkarak başarılı bir şekilde geçirdiklerini aktardı.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Bakım-Onarım

Madenciliğin zorlu şartları için yeniden doğuş: IG Redüktör ile ağır tip redüktörün canlanışı

Published

on

By

[voiserPlayer]

Maden projeleri ile Türkiye’nin önemli altın üreticileri arasında yer alan bir firma, eleme değirmeninde çalışan ağır hizmet redüktörünün tamir-bakım faaliyetleri için IG Redüktör’e başvurdu. Kurucusu ve ekibinin 25 yıllık sektör uzmanlığıyla tamir-bakım çalışmalarında fark yaratan IG Redüktör, zorlu şartlar altında çalışan ağır tip redüktöre hayat vererek, ilk günkü haline getirdi.

Bozulan, bakıma ihtiyacı olan redüktör, AC motor ve hidrolik kaplinlerin tamir ve bakımında kısa sürede büyük başarı sağlayan IG Redüktör, birçok önemli firmanın tamir-bakım çalışmalarında tercih ettiği marka oluyor.

Bu vaka çalışmasında; maden projeleri ile Türkiye’nin önemli altın üreticileri arasında yer alan bir müşterisinin arızalanan ağır tip redüktörüne hayat veren IG Redüktör, gelen redüktöre uyguladığı ekspertiz ve ölçüm çalışmalarında; ürünün rulmanlarında arıza olduğunu ve bu arızalarla tetiklenen farklı birkaç sorun daha olduğunu tespit etti. İlgili tamir-bakım çalışmalarıyla birlikte ölçüm ve tasfiyeleriyle ürünü ilk günkü sıfır haline getiren IG Redüktör, sektör gereği zorlu şartlar altında çalışan redüktöre uyguladığı çift keçe yöntemiyle ürünün sızdırmazlık süresini artırdı.

Sektör: Altın Madeni

Ürün: Ağır tip redüktör

Uygulama alanı: Eleme değirmeni

Müşteri şikayeti: Sistemde anormallikler, artan ses ve titreşim düzeyi, düşen verim.

Üründe tespit edilenler:

Gövde rulman yatakları ölçüldü.

Dişlilerde küçük çapaklanmalar görülerek tesviyesi yapıldı.

0138 serili redüktörde rulmanın yüksek ısıya maruz kaldığı ve bu nedenle gövdenin iç yüzey boyasını kaldırdığı tespit edildi; gövde içi ve kapaklar kumlanarak, epoksi boya uygulandı.

IG Redüktör’ün yaptığı işlemler:

Redüktörlerin tüm rulman ve keçeleri değişti.

Dişliler tesviye edildi.

Redüktörün gövde içi yan flanşlarına ve üst kapağın iç kısımları kumlama yapıldı ve epoksi boya uygulandı.

İzolasyonları yenilendi.

Rulman boşlukları kontrol edildi: Minimum 0.10mm

Orjinal aparatlar kullanılarak toplandı

30bin serisi Rulmanlara üretici firmanın belirlediği nm baskı ayarları yapılarak ürünün montajı bitirildi

Test yağı konularak yaklaşık 3 saat testleri yapıldı vibrasyon ve ısı ölçümleri alınarak müşteriye raporlandı

Üründeki arızaların giderildiğinden ve yapılan bakım işleminden emin olunduktan sonra ürün boyanarak müşteriye sevke edildi

Continue Reading

Redüktör Tamir ve Bakım

Sektörün tamir ve bakım ihtiyaçları IG Redüktör ile emin ellerde

Published

on

By

Her marka ve her çeşit redüktör, kaplin, Servo ve AC motorlara; sarım, tamir, bakım, montaj ve demontaj işlemleri sunan IG Redüktör, güç aktarım sektöründeki tamir/bakım ihtiyaçlarını güvence altına alıyor.

Kurucusunun sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimiyle 2020 yılında faaliyete başlayan ve çözümleriyle hızla büyüyen IG Redüktör, 2022 yılında 2. atölye ve deposunu kurdu. Uzman ekibiyle güç aktarım sektöründeki tamir ve bakım ihtiyaçlarına hizmet sağlayan IG Redüktör; helisel dişli, sonsuz vidalı, konik dişli, planet gibi her çeşit ve her marka redüktörlerin, hidrolik kaplinlerin, Servo ve AC motorların sarım, tamir, bakım, montaj ve demontaj işlemlerinde çözümler sunuyor. Bozulan, bakıma ihtiyacı olan redüktör, AC motor ve hidrolik kaplinlerin tamir ve bakım çalışmalarında fark yaratan firma, bu hizmetlerinin yanı sıra partneri olduğu Siemens’in redüktörler ve motorlarının satışını da yapıyor. Güç aktarım sektöründeki 25 yıllık tecrübelerini hem yurt içi hem de yurt dışı sertifikalar ile güçlendiren Mustafa Aksu tarafından kurulan ve SEW Eurodrive’nin Süpervizörü olarak 20 yıla yakın çalışan Mustafa Koç’un firmaya katılımıyla daha da güçlenen IG Redüktör, güç aktarım sektöründeki firmalara redüktör konusunda pratik ve teorik eğitimler de veriyor.

Endüstriyel ve ağır hizmette kullanılan; heli- sel dişli, sonsuz vidalı, konik dişli, planet gibi her çeşit ve her marka redüktörlerin, hidrolik kaplinlerin, Servo ve AC motorların sarım, tamir, bakım, montaj ve demontajını Alman tekniği ile yapan IG Redüktör’ün; Siemens, Flender Drive System, Borusan Port, Trakya Şişecam, Yıldız Entegre, Aksa Enerji Göynük, Enerjisa Tufanbeyli, Novartis, Subor Boru, Betek Boya, Elif Plastik, Denizli Çimento, Kazan Soda gibi önemli referansları bulunuyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et