Connect with us

Yazılım

SİMATİC ENDÜSTRİYEL PC’LER uzaktan yönetim yazılımı

Yayın Tarihi:

-

Siemens tarafındansunulan yeni yazılım paketi SIMATIC IPC Remote Manager, Intel Core 2010 i5 vei7 işlemcilere sahip SIMATIC endüstriyel PC’lerin etkili bir şekilde uzaktan yönetilmesive bakımı için kullanılıyor. Yazılım, şifre korumalı uzaktan erişim için, işletimsistemi ve yazılımdan bağımsız hareket eden ve sistem açık halde veya beklememodundayken de çalışan Intel AMT (Aktif Yönetim Teknolojisi) işlevlerini kullanıyor.SIMATIC IPC Remote Manager, örneğin bir üretim vardiyasının sonunda tesisbilgisayarlarının planlı kapatılmasıyla, zaman alan maliyetli tesis içi servisziyaretlerinin sayısını azaltıyor ve enerji tüketimini düşürüyor. Bu yeniyazılım özellikle otomobil, kimya, güneş enerjisi ve deniz üstü (offshore) rüzgârenerjisi endüstrileri gibi geniş bir coğrafi alana yayılmış tesisler için kullanışlı.

Yeni SIMATIC IPC Remote Manager yazılım paketi, merkeziservis konseptlerinin SIMATIC IPC’lerin uzaktan erişimi için kullanılan AMTfonksiyonlarında uygulanmasını sağlıyor. Örneğin sistem veya program hataları düzeltilebiliyorve BIOS veya program güncellemeleri tesis ziyareti yapmayı gerektirmeden kontrolodasından yürütülebiliyor. Sistemlerin merkezi olarak çalıştırılması veya devredışı bırakılması, ayrıca üretimdeki kesintiler sırasında güncellemelerinyüklenmesi sayesinde verimlilik artırılıyor. Uzaktan erişim, güvenlibağlantılar aracılığıyla sadece HTTPS (Hipertekst Transfer Protokol Güvenliği)veya TLS (Taşıma Katmanı Güvenliği) şifrelemeleriyle yetkilendirilmiş kişilereerişim izni verilerek gerçekleştiriliyor. İkonların yer aldığı kullanıcı dostumenü çubuğu tüm fonksiyonlara hızlı erişimi destekliyor.

“Klavye Video Fare Yönlendirme” (KVM) fonksiyonu uzaktakibilgisayarın KVM sinyalini ek bir cihaz gerektirmeden merkezi bir bilgisayarayönlendirmek için kullanılabiliyor. Böylece, örneğin bir yönetici uzaktaki birbilgisayarı uzaktan kontrol edip gerekli parametreleri ayarlayabiliyor.

Bunun için şimdiye kadar anahtar gibi ek cihazlargerekiyordu. “Uzaktan Aç / Kapa / Sıfırla” fonksiyonu, bakım amaçları için veyayönetim sistemi yanıt vermediğinde uzaktaki bilgisayarı açıyor, kapatıyor ve sıfırlıyor.Bu fonksiyon aynı zamanda, üretim durduğunda veya üretimin yapılmadığı haftasonlarından önce tesis bilgisayarlarının merkezi olarak yavaşlatılmasınıdestekliyor. “Uzaktan Yeniden Açma” fonksiyonu, örneğin bir güncellemeninyüklenmesinin ardından sabit disk, CD veya şebeke sürücüsündeki uzaktaki birbilgisayarın yeniden başlatılmasını sağlıyor.

SIMATIC IPC Remote Manager “B” nesil tüm SIMATIC IPC’ler veSIMATIC Field PG programlama cihazları için uygun.

ÜRETİMVE LOJİSTİK İÇİN YENİ NESİL UHF BANDI RFID OKUMA/YAZMA CİHAZLARI

  • Lojistikuygulamalar için Simatic RF650R
  • Üretimortamları için Simatic RF685R ve RF680R
  • Entegreuyarlanabilir antenli Simatic RF685R
  • Yüksektesis erişilebilirliği için geliştirilmiş tanı fonksiyonları
  • İşletmeyealma, entegrasyon ve bakım sırasında azaltılmış giderler

 Siemens, ultra yüksek frekans (UHF) bandı için yeni nesil RFIDokuyucular sunuyor. Farklı özellik ve performans sınıflarında bulunan üç yenicihaz, kullanıcıların RFID projelerini daha hızlı uygulamalarını sağlıyor vetesisin çalışmama sürelerini düşürüyor. IP65 seviyesinde koruma ve entegreProfinet bağlantısı sayesinde Simatic RF680R ve RF685R cihazlar, örneğinçoklu-değişken ürünlerin üretimine yönelik ortamlarda kullanılmak üzere tasarlandı.

Harici antenler için dört arayüz sayesinde Simatic RF650R veRF680R, RFID kapılar veya çoklu bireysel okuma istasyonları gibi uygulamalardakullanılabiliyor. İlk kez RF685R okuyucunun uyarlanabilir bir anteni bulunuyor.Bu entegre, polarizasyon değişkenli anten, üretim ortamında RFIDuygulamalarının mühendisliğini ve çalıştırılmasını kolaylaştırıyor. Bunundışında, otomatik anten uyarlama okuma ve yazma güvenilirliğini artırıyor.RF685R aynı zamanda yüksek oranda yansıtıcı çevrelerde zor tanılamagörevlerinin altından kalkıyor.

Yüksek kalitedeki kablosuz modül ve gelişkin değerlendirmealgoritmaları okuma ve yazma süreçlerindeki tüm yeni okuyucularıngüvenilirliğini artırıyor. Performans veya dinamik “RSSI limit” modifikasyonugibi fonksiyonlar değişen çevresel koşullara otomatik şekilde uyum sağlıyor.Bu, okuyucuların hareketli nesneleri okurken bile veya aktarıcılar hassaslıktoleranslarına bağlı olduğunda okuyuculara kesin sonuçlar sunulmasını sağlıyor.Yeni nesil okuyuculardaki tüm cihazlar Ethernet, TCP/IP ve XML protokolükanalıyla BT şebekelerine entegre edilebiliyor.

Otomasyon sistemlerine entegrasyon için RF680R ve RF685Rcihazları Simatic S7’de olduğu gibi Profinet girişi aracılığıyla bir kontrolörebağlanabiliyor. Bu durumda konfigürasyon ve programlama TIA Portalı’ndayürütülüyor. Basit bir programlama arayüzüyle standart fonksiyon bloklarıkullanıcı programına entegrasyonu daha da kolaylaştırıyor; böylece maliyetlerive potansiyel hata kaynaklarını azaltıyor. Bu, okuyucunun örneğin TIA Portalı’ndandoğrudan çağrılabilen web tabanlı yönetim üzerinden yapılandırılabileceğianlamına geliyor. Konfigürasyon ve çalıştırmaya ek olarak kullanıcılar aynızamanda bir internet sunucusu kullanarak gelişmiş teşhis opsiyonlarına da erişebiliyor(Örneğin: Sinyal gücü, frekans kaydı, iletim gücü).

Uzaktan veya yerel bağlantı olduğuna bakılmaksızın ikinciRF680R/RF685R Ethernet girişi aracılığıyla sistem operasyonu sırasında yüksekseviye sistemi bölmek zorunda kalmadan tanı koyulabiliyor. Bu sadece gerekliçaba ve maliyeti düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda yanlış okumaları ve hatalarıda azaltıyor.

RFID sistemleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için: www.siemens.com/rfid

Daha fazla bilgi için: www.siemens.com/simatic-ipc

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com