Connect with us

Redüktörler

Sürücüsüz taşıtlar için yeni NGV planet redüktörleri

Yayın Tarihi:

-

Sürücüsüz taşıtlar, 7/24 sürekli işletimde ağır yükler taşıdıklarından hem tasarıma hem de mekaniğe çok yüksek talepler yöneltmektedir. Kullanılan redüktör için bunun anlamı şudur: sürücüsüz taşıtlarda redüktör genellikle tekerlekte yer aldığından söz konusu hareket düzeni prensibine bağlı olarak taşıtın ve yükün toplam ağırlığı redüktörün çıkış yatağına doğrudan etki eder. Bunun sonucu ağır radyal yüklerdir. Bundan başka taşıtta doğal olarak dar alanlar redüktörün yapısının kompakt ve yerden tasarruf edici özelliklerde olmasını gerektirir. Yeni planet redüktörü NGV tüm bu talepleri sahip olduğu ön yüklemeli konik makaralı rulmanları sayesinde yerine getirir. Konik makaralı rulmanlar, yapıları sayesinde yüksek kuvvetler taşıyabilirler. Böylece tekerleğin ayrıca desteklenmesi gerekmez, yük hareketini çıkış tarafı yatakları üstlenir.

NGV şasi ile redüktörün kesişme noktasının tutarlı bir şekilde iyileştirildiği bir üründür; bunun için redüktörün montaj flanşı doğrudan oraya monte edilebilmesi için şasiye olabildiğince yakın konumlandırıldı. Montaj kolaylığının yanı sıra bir diğer avantaj da, motor ile redüktörün bir birim olarak ön montajının yapılmış olması ve yerine birlikte takılabilmeleridir. Çok farklı motor adaptörleri kullanılarak hemen hemen bütün motorlar monte edilebilir. Tekerleğin kendisi dışarıdan doğrudan flanş çıkış miline monte edilir ve örneğin bakım amacıyla istendiğinde hızlı ve kolayca değiştirilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com