Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Supsan’dan otomotiv sektöründe gençlerin mesleki eğitimine destek

Yayın Tarihi:

-

Motor supabı üretiminde sektörün lider kuruluşu olan Supsan, mesleki eğitime destek vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığı ile Eğitim İş Birliği protokolü imzaladı.

Protokol kapsamında gençlere eğitimden malzeme teminine, staj imkânından bursa kadar geniş bir yelpazede destek sunan Supsan, sektörün nitelikli insan gücü ihtiyacına katkı sağlamayı hedefliyor.

Supsan, mesleki eğitimi desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Eğitim İş Birliği Protokolü imzaladı. 18 Ekim Çarşamba günü gerçekleşen imza törenine Supsan Genel Müdürü Salih Alson, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Recep Altın, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin katıldı.

Üç yıl süreli olarak imzalanan protokolle Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında eğitim alan gençlere kapsamlı ve sürdürülebilir katkı sağlamayı hedefleyen Supsan, ilk aşamada İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da eğitimler düzenleyecek, bir okulun laboratuvarına teçhizat desteği sağlayacak, 5 öğrenciye staj imkânı sunacak ve 3 başarılı öğrenciye de burs verecek.

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Supsan Genel Müdürü Salih Alson, “toplumun öncelikli ihtiyaçlarına yönelik kalıcı projeler gerçekleştirmek ve önemli bir parçası olduğumuz otomotiv sektörüne nitelikli insan gücü yetiştirmek gurur verici. Supsan olarak hedefimiz daha kalifiye ve donanımlı gençlerin yetişmesine destek olmak. Bize bu desteği sunma fırsatı verdiği için Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com