Connect with us

Genel

Tataristan Cumhuriyetinde plastik ihtisas serbest üretim bölgesi kurulması ön girişimi başladı

Yayın Tarihi:

-

 

Tataristan Cumhuriyetinde plastik ihtisas serbest üretim bölgesi kurulması ön girişimi başladı

 

  • Türkiye plastik sektörünün her türlü örgütlenmesine katkı sağlamasının yanı sırasektörün pazar arayışlarına da destek veren çalışmalar yürüten PAGDER;  Rusya Federasyonu’na bağlı önemli ticaret ülkelerinden biri olan Tataristan Cumhuriyeti’nin Başbakan Yardımcısı Vasil Şayhraziyev ve beraberindeki heyeti PAGDER dernek merkezinde misafir etti.
  • Toplantıda, plastik sanayisinde karşılıklı geliştirilebilecek iş modellerinin yanı sıra Tataristan’da Plastik İhtisas Serbest Üretim Bölgeleri kurulması için PAGDER’in hazırladığı “Yatırım ve Kümelenme Planı” sunuldu.

PAGDER, petrokimya alanında önemli bir ülke olan ve kauçuk,polistiren ve polietilen ham maddelerinde Türkiye’nin önemli bir ithalatçısı konumunda bulunan Tataristan ile plastik sanayisinde karşılıklı geliştirilebilecekiş modellerinin görüşüldüğü bir toplantı düzenledi.

Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Vasil Şayhraziyevve beraberindeki heyeti İstanbul’da ağırlayan PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci ve PAGDER Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla düzenlenen toplantıda,plastik sanayi yatırımları, yatırımcıları cesaretlendirecek teşvikler ve Tataristan’daki oluşturulacak özel endüstri bölgesindeki yönetim modelleri konuşuldu.

Türkiye ve Tataristanarasındaki ticari iş birliklerinde kısa sürede yapıcı adımlar atılacak

Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Vasil Şayhraziyev toplantıda yaptığı konuşmasında, otomotiv ve havacılık sektörlerinin plastik sektörünün en önemli tedarikçisi konumunda bulunduğunu, Tataristan’ın stratejik olarak da bu alanlarda iş birliklerini önemsediklerinin altını çizdi.

Türkiye ile tarihten gelen dil, din ortak bağlarına büyük önem verdiklerini paylaşan Şayhraziyev, yapılacak ticari iş birlikleri ile iki ülke arasında kısa sürede yapıcı adımlar atılmasını hedeflediklerini kaydetti.

Şayhraziyev, PAGDER tarafından sunulan planla ilgili değerlendirmelerini, hızlı bir şekilde Mart ayı sonuna kadar yaparak geribildirimde bulunacaklarını ve sonrasında plastik sanayicilerinden oluşan bir heyeti Tataristan’a beklediklerini, Türkiye plastik sanayicilerini Tataristan’da misafir etmekten memnun olacaklarını ifade etti.

Türkiye plastik sektörünün Tataristan’da yatırım yapmasını cazip kılacak “Yatırım ve Kümelenme Planı”

PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci de,Tataristan’ın Türkiye plastik sanayi sektörü için önem taşıdığını, her iki ülkenin birlikte stratejik ticari iş birlikleri yapabileceklerini aktararak, Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Şayhraziyev ve heyetini dernek merkezinde ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduklarını paylaştı.

Türkiye plastik sektörü firmalarının Tataristan’da yatırım yapmalarını cazip kılacak önemli detayları içeren bir “Yatırım ve Kümelenme Planı” hazırladıklarını söyleyen Hüseyin Semerci, Şayhraziyev ve heyetine öngördükleri endüstriyel modeli içeren bu planı sundu.

Toplantıda, plandayer alan aşağıdaki başlıklar karşılıklı görüşüldü:

  • Serbest Üretim Bölgeleri ile İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri’nin güçlü yönlerini harmanlayarak oluşturulacak Plastik İhtisas Serbest Üretim Bölgeleri’nin yönetim modelleri
  • Yatırımcılar için yatırım dönemi teşvikleri
  • Yatırımcılar için işletme dönemi teşvikleri

PAGDER

 

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com