Connect with us

Genel

Un sanayicileri yeni başkanını seçti

Yayın Tarihi:

-

 

Un Sanayicileri Federasyonu’nun yeni başkanı Eren Günhan Ulusoy oldu.

 

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu’nun (TUSAF) yeni başkanı Ulusoy UnYönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy oldu. 2 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen TUSAF OlağanüstüGenel Kurul Toplantısı’nda, 3 yıl için Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen ErenGünhan Ulusoy, görevi TUSAF’ın kurucuları arasında yer alan ve 10 yıldır daTUSAF başkanlığını yürüten Erhan Özmen’den devraldı.

 

Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada son beş yıldır dünya unpazarının lideri olan sektörün önünde zorlu bir sürecin olduğunun altını çizenTUSAF Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, “Türk un sanayinin dünyapazarlarında gösterdiği başarı, gerek ihracatçı, gerekse iç pazar tedarikçileriolarak bizleri sektör otoritelerinin odağında tutuyor. Bulunduğumuz yerikorumak ve geliştirmek ise ciddi bir emek ve sektörel birliktelik istiyor”dedi.

 

Bakanlıklar ve sektörel örgütlerle ortak çalışma

 

Önümüzdeki süreçte un sektörü ile ilgili Toprak Mahsülleri Ofisi GenelMüdürlüğü (TMO), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Fırıncılar Federasyonu, HububatTedarikçileri Derneği (HUBUDER) gibi kurumlarla çalışmalar yürüteceklerinibelirten Ulusoy, şu değerlendirmelerde bulundu: “Federasyonumuzun altyapısını oluşturan sekiz tane derneğimiz ile koordineli olarak, sanayicimizinve tüccarımızın sorunlarına destek olacağız. TUSAF yönetim kurulu olarakpolitikalarımızı bütün sektör paydaşlarımızın yararını gözeterekoluşturacağız.  İhracatçı, İç piyasacı vebölge ayrımı olmaksızın, bütün sanayicimizi kucaklayacağız. Bu anlamda Federasyonumuzuntüzüğünde de yazdığı üzere, geçmişe değil geleceğe odaklanan, ama geçmişintecrübelerinden yararlanan bir politika izleyecek,  yenilikçi, katılımcı, yaratıcı ve ekipçalışmasına önem veren, bireysel çatışmaları azaltan bir felsefeyi benimseyeceğiz.”

 

Türk halkının kaliteli beslenmesi yolunda çalışmalar yapmak, un sanayive sektör paydaşlarının haklarını korumak üzere 2004 yılında kurulan TUSAF,Türk un sanayini ulusal ve uluslararası platformlarda temsil ediyor. Merkezofis açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker’in 2 Nisan 2015tarihinde Ankara’da yaptığı TUSAF’ın yeni dönemde Başkan Yardımcılığını ise AliRıza Menemenlioğlu ile Selçuk Aydınalp yürütecek. Günhan Ulusoy Başkanlığındakiyeni yönetimde ayrıca Ata Altay, Bekir Tosun, Celalettin Yılmaz, A.ErginOkandeniz, Hüseyin Mirioğlu, Kenan Aydıngüler, Mesut Okyay, Murad Bertan,Selçuk Aydınalp, Şeyhmus Duyan ve Vecdi Kozlu bulunuyor.

 

 

Eren Günhan Ulusoy kimdir?

 

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletmeBölümü’nden 2003 yılında mezun olan Eren Günhan Ulusoy, 2014 yılında On dokuz MayısÜniversitesinde Tarım Ekonomisi dalında yüksek lisansını tamamladı.. Şirket ortağı olduğu Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘de2004-2010 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yaptı. 2010-2015 yıllarındagörevine İcra Kurulu Başkanı olarak devam eden Günhan Ulusoy, Mart 2015’te gerçekleşen genel kurul daüç yıllığına Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. 2008 yılından buyana Samsun Serbest Bölgesi İşletici A.Ş (SASBAŞ) Yönetim Kurulu Üyesi olanGünhan Ulusoy aynı zamanda, Karadeniz Bölgesi Un Sanayicileri Derneği YönetimKurulu Başkanlığı, Karadeniz Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçılarBirliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Samsun Ticaret Borsası YönetimKurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini de sürdürüyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com