Connect with us

Genel

ZF Ecosplit ve ZF AS-Tronic şanzımanlı araçlar için sürücü eğitimleri

Yayın Tarihi:

-

 

ZF’nin 2015 yılındaki ilk sürücü eğitimleri başarı ile tamamlandı

 

ZF Friedrichshafen AG ve Türkiye’deki merkezi olanZF Services Türk’ün ortak çalışması ile organize edilen sürücü eğitimlerinin en yenisi Mayıs’ın ilk haftasında yapıldı.

 

ZF Almanya’nın Türkiye pazarından sorumlu, ileri sürüş teknikleri uzmanı

Sn. Peter Vogler, ZF Services Türk Kamyon pazarışanzıman satış sorumlusu Sn. Fatih Uzun’un organizasyonuyla gerçekleştirilen birhaftalık eğitim neticesinde 100’den fazla sürücüye eğitim verildi.

 

Eğitimler için, Türkiye’de üretilen ve ithal edilenkamyon markalarının,

ZF şanzımanlı araçlara sahip müşterileri seçildi.

 

 

Konu ile ilgili olarak Sn. Peter Vogler şunları bildirdi:

 

“Bu eğitimler ile amaçlanan şoförlere aracı nasılkullanacağını öğretmek değil, onlara ZF AS-Tronic  ve ZF Ecosplit şanzımanların nasıl enideal şekilde kullanılacağını aktarmaktır.

 

ZF AS-Tronic şanzımanlar MAN araçlarda TipMatic,IVECO’da Eurotronic ve Ford araçlarında orijinal isimleri AS-Tronic ilesatılmakta.

 

ZF Ecosplit ise, MAN, Ford, DAF ve IVECO markaaraçların seri üretiminde kullanılan manuel şanzımanlarıdır.

 

Şanzıman tipi aynı olmasına rağmen, araç üreticilerininisteklerine göre, farklı kullanım özellikleri ve yardımcı sistemleri müşterileresunulmaktadır.

 

AS-Tronic şanzımanlar araç üreticisinin tercihinegöre, joystick veya vites tuş takımı ile kumanda edilmektedir. Eğitim sırasındatüm uygulamaların fonksiyonları ayrıntılı olarak sürücülere anlatılmaktadır. Sürücüaracı otomatik veya manuel olarak kullanabilmektedir. Debriyaj pedalının olmadığıbu uygulamada sürücünün yapması gereken sadece gaz ve fren pedallarınıkullanmaktır. Tüm vites değişimleri otomatik olarak gerçekleşmektedir.

 

Aracın çok hassas hareketleri için yarım debriyajmantığı ile görev yapan özel manevra sürüş modu vardır. Bu sayede araç örneğin biryük rampasına hassas bir şekilde yanaşabilir.

 

Sürücü gerekli hallerde, araç otomatik konumdaykentercihine göre manuel vites değişimi yapabilir. Hem manuel hem de otomatik durumdasistem yanlış vites değişimine asla izin vermez.

 

Sürekli otomatik konumda kullanılması halinde AS-Tronic şanzıman aracınyaklaşık %3-6 oranında yakıt tasarrufu yapmasını sağlar.

 

Eğitimler her sürücü için anlaşılması kolay, ZF AS-Tronic ve ZF Ecosplitşanzımanların üstünlükleri ile sürücü rahatlığı sağlanmasına uygun bir formattasunulmaktadır.

 

ZF-Intarder ise ZF AS-Tronic şanzımanlı araçlar için %90 oranında güvenlibir yavaşlamayı aşınmasız bir şekilde sunmakta ve bu vesile ile servisfrenlerinin ömrünü uzatarak acil durumlar için frenlerin her zaman soğuk vehazır kalmasını sağlamaktadır.”

 

Türkiye Kamyon Pazarı şanzıman satış sorumlusu Sn.Fatih Uzun:

 

“Söz konusu eğitimler, özellikle ZF AS-Tronic otomatikleştirilmişşanzımanların sahadaki uygulamalarını yakından görmeyi ve filo müşterilerinekullanım hakkında bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. ZF Almanya, bu konuda çokhassas davranmaktadır. Yanlış algıların önüne geçmek ve aynı zamanda ürününtanıtımını yapmak için bu tür eğitimler ve benzer tanıtım programlarıdüzenlenmektedir.

 

Bu çerçevede, Mayıs’ın ilk haftasında İstanbulve Tekirdağ’da 4 büyük filo müşterisi ile teorik ve uygulamalı sürücüeğitimleri düzenlenmiş, 100’den fazla sürücü bu eğitimlerden başarıyla geçmiştir.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com