Connect with us

Rulmanlar

NSK MetroRail Forumu ve Rollexpo Fuarı’nın gözdesiydi

Yayın Tarihi:

-

 

Dünyanın önde gelen rulman, lineer sistem ve otomotiv endüstrisinde kullanılan bileşen üreticilerinden NSK, 29 ülkede 28 bin 500 çalışanla bütün sektörlerin ‘çarklarının’ dönmesini sağlamaya devam ediyor.

 

NSK Türkiye,MetroRail forumunda ziyaretçileri ile buluştu

Son olarak trafiksorununu gündem yapan İstanbul MetroRail Forum 2015’e katıldı. 2020 yılınakadar yaklaşık 776 km’lik toplam hat uzunluğu ile 10 milyar Euro’luk metroyatırımının yapılacağı İstanbul’da; bu Forum aracılığı ile hem metro kullanımıkonusunda halkın bilinçlendirilmesine katkı sunuldu hem de yeni ve yürürlükteolan birçok projenin konuşulmasına imkan sağlandı.

 

9-10 Nisan tarihleri arasında Grand Cevahir Hotel’de düzenlenen İstanbul MetroRail Forum2015’te NSK Türkiye, ürün ve hizmetlerini katılımcı kurumlara ve ziyaretçileretanıttı.

Öte yandan NSK Türkiye yetkilileri, Forum’un, İstanbul’un trafik sorununun çözümüne ciddikatkılar sunmasını umduklarını kaydetti.

 

“Trafiksıkışıklığını günlük haber olmaktan çıkarın” ana teması ile yola çıkanİstanbul MetroRail Forum’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nınyanı sıra diğer ilgili kurumlar ile tedarikçiler ve sektörün diğer paydaşlarıkatıldı.

 

NSK’nın YetkiliDistribütörleri Rollexpo’ya Güç Kattı

Yüzyıllık geçmişi ileyaklaşık 20 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren NSK, 2 yetkili distribütörüÇağlayanlar Otomotiv ve Endaş ile ikincisi düzenlenen Rollexpo Türkiye’de boygösterdi. Türkiye’nin en prestijli rulman fuarı olan Rollexpo’da makineaksamlarının en önemli parçalarını oluşturan “Redüktör, Rulman, Kayış,Dişli, Segman, Kasnak, Zincir ve Sızdırmazlık” elemanları dört gün boyuncaziyaretçilere tanıtıldı.

 

5951 kişininziyaret ettiği Rollexpo’da NSK Türkiye’nin yetkili distribütörlerinden ÇağlayanlarOtomotiv, uzmanlık alanı olan otomotiv yedek parçalarının en önemli ayağınıoluşturan NSK Lineer – Kızaklı sistemlerinin yanı sıra diğer NSK rulmantürlerini de tanıttı.

ÇağlayanlarOtomotiv Genel Müdürü Sertay Güner, bir Japon markası olan NSK’nın üst kaliteürünler üreten bir şirket olduğunu kaydederek sundukları rulman ürün ve sistemçözümleri hakkında da bilgi verdi. Güner, Türkiye’de yaygın bir bayi ağlarınınbulunduğunu belirterek, “otomotiv, sanayi ve tarım sektörlerindeTürkiye’nin rulman ihtiyacını karşılamayı amaç edinmiş firmamız bu konudagüvenilirliği, büyük stok gücü ve hızlı tedarik kapasitesiyle kendisini sektörekanıtlamıştır. Özel rulman konusunda da geniş stok çeşidine sahip firmamız QS9000, ISO 9001 ve ISO 9002 belgelerine sahiptir” dedi.

 

NSK Türkiye’nin birdiğer yetkili distribütörü Endaş da, ürün ve hizmetleri ile Rollexpo’da dörtgün boyunca yoğun bir trafik yaşadı. Türkiye’nin önemli endüstriyel ekipmanpazarlama, satış ve dağıtım kuruluşu olan Endaş’ın, 250’yi aşkın sanayicimüşterisi ve yaklaşık 70 distribütörü bulunuyor. Dünyanın en önemli rulmanmarkası NSK’nın rulman ve lineer sistemlerini Türkiye iç pazarına sunan Endaş,bunun yanı sıra mühendislik ve bakım çalışmalarıyla da müşterilerine katmadeğer sağlıyor.

 

 

NSK Şirketi Hakkında

1912 yılındaJaponya’da kurulan NSK, bugün 29 ülkede 28 bin 500 çalışanıyla faaliyetgösteriyor. NSK Avrupa kıtası dahilindeki satışlarını İngiltere, Polonya veAlmanya’daki üretim tesisleriyle, Almanya, Hollanda ve İngiltere’deki lojistikmerkezleriyle, Almanya, İngiltere, Fransa ve Polonya’daki teknolojimerkezleriyle destekliyor.

 

NSK’nın rulmançeşitleri arasında bilyalı ve makaralı rulmanlar, rulman üniteleri, lineerkılavuzlar, vidalı miller, poyralar ve direksiyon kolonları da bulunuyor. Teksıralı, eğik, oynak, eksenel, silindirik, konik ve iğneli rulmanlar ise NSK’nınsunduğu rulman çeşitlerinin başında geliyor. NSK ayrıca, müşterilerine ürüneğitimleri, uygulama mühendisliği, değer katma programları, online hizmetler veteknik araçlar ile ilgili hizmetler de sunuyor.

 

Yaklaşık 20 yıldırTürkiye’de de hizmet veren NSK, satış ofisi, yetkili distribütörleriÇağlayanlar Otomotiv ve Endaş ile Türkiye geneline yayılmış geniş bir dağıtımağına sahip bulunuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com