Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

Varioflow Plus, uygulama yelpazesini genişletiyor

Yayın Tarihi:

-

Zamandan kazandıran ve masrafları düşüren Bosch Rexroth zincirli konveyör sistemi, pazara sunum süresini kısaltarak rekabet gücünü artırıyor. Bosch Rexroth VarioFlow zincirli konveyör sisteminin bir üst sürümü olan plus; genel makine uygulamalarından gıda, paketleme ve elektronik gibi sektörlerde zorlu koşullardaki taşıma işlemlerine kadar birçok uygulamaya olanak sağlıyor.

Birçok sektörde rekabet avantajına sahip olmak için ürünün kısa süre içinde pazara sunulması gerekir. İşte bu ihtiyaçtan yola çıkan Bosch Rexroth, VarioFlow plus zincirli konveyör sisteminin modüler üst sürümüyle artık kullanıcıların özel tasarımlarının hızlı ve kolay bir şekilde uygulamaya konmasını sağlayacak standart çözümler sunuyor.

İki farklı boyutta sunulan güçlü ESD sistemi

Basit makine uygulamalarından elektronik sektöründeki ESD uygulamalarına, zorlu şartlarda güvenli taşıma işleminden gıda ve paketleme sektörü için paslanmaz çelik tasarıma kadar çok çeşitli uygulamaları içeren VariFlow plus zincirli konveyörü, çeşitli ve zorlu taşıma işlemlerini başarıyla ve kolayca yerine getirme yetkinliğine sahip olduğundan, ürün tanıtımının hızlandırılması için ideal zemini hazırlıyor.  Sistem, esnek ve özel çözümler sunuyor, alandan tasarruf sağlıyor ve sessiz çalışıyor. Ayrıca MTpro planlama yazılımı hızlı proje planlamayı sağlıyor ve bununla birlikte değişen pazar gereksinimlerine göre kısa sürede düzenleme yapabilme kabiliyetini destekliyor.

Geniş uygulama alanı için yeni sürücü ve zincir çeşitleri

Bu modüler sistemdeki son güncellemeler sayesinde, kullanıcılar, artık hassas elektroniklerin üretimi alanında da VarioFlow plus sisteminden yararlanabiliyor. ESD sistemi, elektrostatik yüklenmenin güvenli bir şekilde önlenmesini sağlıyor, 600 Newton’a kadar yüksek zincir çekme dayanımı sunuyor ve gereken durumlarda paletli çözümler sunuyor.  Yıpratıcı koşullarda kullanım için, sistemde paslanmaz çelik ve paslanmaz çelikten sürgülü raylara sahip  yeni kompakt ve pürüzsüz konveyör parçaları bulunuyor. Bu parçalar, aşınmaya sebep olan parçacıkların anında sistemden uzaklaştırılmasını sağlar. Ayrıca, kullanıcılar sivri uçlu ürünleri direkt olarak çelik kaplı konveyör zinciri üzerinde taşıyabilir.

Yeni tahrik sistemi tasarımında bir merkezi sürücü ve doğrudan bağlanmış sürücünün tahrikini şanzıman tahrikine yükseltilebilecek bir şanzıman kiti bulunuyor.  Rexroth tampon işlemleri için oldukça düşük maliyetli bir çözüm sunuyor. 90 derecelik geri dönüş ünitesi sayesinde kullanıcılar işlemi geri dönüş zincirine ihtiyaç duymadan gerçekleştirebiliyor. Yeni zincir tipleri birçok üründe güvenli taşıma işlemini garanti ediyor. Flok zincir, hassas bileşen yüzeylerini koruyor, gri zincir göz yanılmasını azaltıyor, sargı takozu ise alçalan ve yükselen bölgelerde konveyör yüzeyini koruyor.

Rexroth teknolojisiyle daha kolay projelendirme ve montaj

Rexroth, kapsamlı uygulama bilgisine dayanarak, belirli konveyör fonksiyonlarına yönelik, konveyör kesişme noktaları için mekanik olarak kontrol edilen trafik bariyerleri gibi hızlı çözümler geliştirdi. Bu kullanıma hazır bileşenler, planlama için büyük çaba sarf etmeden müşterilere özel sistemlerin kurulumunu kolaylaştırıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com