Connect with us

Vibrasyon Motorları

Vibrasyon motorlarında güvenin adı FEMAŞ

Published

on

40 yıla dayanan tecrübesiyle vibrasyon teknolojilerinde 200 çeşit farklı güç ve model sunan FEMAŞ, çok yönlü çözümleri hızlı teslimat seçenekleriyle birleştirerek vibrasyon motoru sektörüne öncülük ediyor.

Kurulduğu 1985 yılından itibaren Aydın Astim OSB’de yer alan tesislerinde hizmet veren FEMAŞ Ailesi, her zaman daha iyiyi, daha kaliteli üretmenin heyecanı ile çalışıyor. Firma, deneyimli kadrosundan aldığı sinerji ve müşteri odaklı çalışma anlayışıyla sektöre en sağlam, en güvenli ve en uygun olanı seçme imkanı sunuyor. 200 çeşit farklı güç ve modelle vibrasyon teknolojilerinde çok yönlü çözümleri, hızlı teslimat seçenekleriyle müşterilerine sunan FEMAŞ, vibrasyon motoru sektöründe en iyi kaliteyi, en uygun fiyata sunma mottosuyla çalışmalarını istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

Endüstriyel uygulamalarda ve titreşim enerjisine ihtiyaç duyulan pek çok alanda müşteri odaklı yapısı, yenilikçi çözümleri ve çok geniş portföyü ile vibrasyon motorlarında vazgeçilmez bir marka haline gelen FEMAŞ, yurt içindeki bayileriyle hızla büyürken; Avrupa, Amerika ve Orta Asya’da yer alan OEM müşterileri ve yurt dışı distribütörlük ağı ile küresel ölçekte de büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.  

Vibrasyon motorlarını en zor şartlarda ve özel uygulamalarda dahi 7/24 çalışmayı sürdürecek şekilde tasarlayan FEMAŞ, ürünlerinin bu yapısıyla; eleme, besleme ve yerleştirme işlemlerinde ilk tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

Birçok sektör ve uygulama alanının tercihi 

FVM Femaş Vibrasyon Motorları’nın özellikleri:

• Uzun çalışma ömrü

• Sağlam, bakım gerektirmeyen tasarımı

• Üstün kalite

• Yüksek performans

• Enerji tasarrufu

• Üstün sızdırmazlık

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Vibrasyon Motorları

Avibro, vibrasyon motorundaki üretim başarısını Ruost salınım elemanlarıyla tekrarlıyor

Published

on

By

[voiserPlayer]

Vibrasyon motoru üretiminin yanı sıra Ruost salınım elemanı imalatı da yaparak, vibrasyon teknolojisini salınım teknolojisiyle birleştiren bir imalat fabrikası olan Avibro Vibrasyon Motorları, uzman mühendisleriyle birlikte salınım elemanı üretiminde de vibrasyon motorundaki imalat başarısını tekrarlıyor.

Çelik döküm profil veya çubukların özel alaşımlı kauçuklarla birleşmesinden oluşan salınım elemanı teknolojisi, nihai haliyle endüstriyel ekipmanlara muhteşem çözümler sunan ileri teknolojik bir ekipmandan oluşuyor.

Klasik uygulamalarda kullanılan kauçuk takoz ve yaylar ile ulaşılamayan yüksek salınım seviyelerinde çalışma ihtiyacı olan elek besleyicilerde, Ruost salınım elemanları mükemmel çözümler sunuyor.

Makinelerde gerek tasarıma güç katmak gerekse makinenin kalitesini artırmak, ömrünü uzatmak, kullanıcılara yansıyabilecek ses ve titreşim problemlerini ortadan kaldırmak, santrifüjün oluşturduğu kalkma ve durma esnalarında çalkalama hareketlerini minimuma indirmek amacıyla, tasarım esnasında aklın üretebileceği inovasyonel çözümler sağlayan bu teknoloji; zincir, kayış gerdirme, bant sıyırıcı aparatları gibi makine imalatçıları için basit çözümler sunuyor.

Salınım elemanları bunların yanı sıra; makinelerde salınımın veya gerdirmenin gerekli olduğu yerlerde, yön değiştirme veya çok katlı eleklerde titreşimin değişik frekanslarla eleğe aktarılması veya zemine aktarılmaması gereken yerlerde, oyun park sistemlerinde, kompresörlerde, tartı sistemlerinde ve akla gelebilecek daha birçok endüstriyel tesiste kullanılabiliyor.

Avibro‘nun uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesiyle sunduğu yenilikçi yüksek mühendislik ürünü Ruost salınım elemanları, firmanın her biri alanında uzman olan mühendis kadrosu tarafından tasarlanıyor ve üretiliyor. Ruost salınım elemanlarının gerdirme ekipmanları ve otomatik motor sehpaları %100 yerli imalattan oluşuyor.

Makinelerde aktarma kayışlarının ömrünü 5 kat uzatan Ruost elektrik motor sehpaları, şaft kırılması rulman arızaları gibi plansız duruşları önlüyor, imalatçı dostu yapısıyla torsiyonel problemlere tam çözüm sağlıyor. Tüm Ruost ürünleri uzun ömürlü yapılarıyla öne çıkıyor. Metal metale temasın olmaması, yanal hareketlere izin vermemesi en büyük özelliği olan ürün; bu sayede titreşim enerjisinin tümünü istenen doğrultuda iletiyor.

Her gün yeni bir hizmet seçeneğiyle müşterilerinin karşısına çıkan Avibro Vibrasyon Motorları, bu özelliğiyle hem endüstriyi hem de kullanıcılarını geliştirmeyi sürdürüyor.

Continue Reading

Vibrasyon Motorları

Yüksek mühendislikle buluşan teknoloji: Avibro Vibrasyon Motorları

Published

on

By

Vibrasyon motorları (titreşim motorları), elektrik enerjisi veya pnömatik (hava) enerjiyle çalışarak titreşim sağlayan bir motor çeşididir. Vibrasyon motorları, titreşim enerjisinin gerektiği tüm endüstriyel makinelerde; gıda, yem, un fabrikalarında; inşaat sektöründe metro, otoyol, hidroelektrik santrallerinin cebri su tünellerinde; beton prefabrik eleman üreten çelik, ahşap, beton kalıplarında; madencilikte; asfalt plentleri ve beton santrallerindeki konkasör makinelerinde; kum susuzlandırma makinelerinde; geri dönüşüm tesislerinde; un, yem, çimento ve benzeri çelik silolarda; elekler, besleyiciler, vibrasyonlu boşaltma kanalları, sıkıştırma, akıtma, yürütme, ayrıştırma, yerleştirme işlemleri için kullanılmaktadır.

Vibro, vibro motor, vibrasyon motoru, vibratör motoru, titreşim motoru veya sarsak motoru olarak da isimlendirilen vibrasyon motorları, enerji verilen motorun rotorunun dönmesiyle, rotor miline sabitlenen eksantrik ağırlıkları sayesinde titreşim enerjisi üretir.

Doğrusal titreşim

Vibrasyon motorlarıyla doğrusal titreşim elde etmek için; aynı marka, model (elektrik, mekanik ve kilogram santrifüj) ve güce sahip 2 adet vibrasyon motorunun eşit düzlemde, aynı eksende olacak şekilde montajının yapılması gerekir. 2 vibrasyon motoru birbirlerine zıt yönde çalıştırıldığında, vibrasyon plakasına dik açıda ileri- geri (var- gel) yönünde titreşim enerjisi elde edilir.

Doğrusal titreşimle çalışacak makinelerin ağırlık merkezleri belirlenmeli ve vibrasyon motorları bu merkeze monte edilmelidir. 2 adet vibrasyon motorunun ürettiği doğrusal açı ile makinenin ağırlık merkezinden geçen kuvvet hattı üzerindeki birleşme açısına dikkat edilmesi gerekir.

Dairesel titreşim

Vibrasyon motorlarıyla (titreşim motorlarıyla) dairesel titreşim elde etmek için; titreşimli makinenin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilmeli ve sistemin ağırlık merkezine monte edilmelidir. Böylece 360 derecelik tam dairesel titreşim enerjisi elde edilir.

Eliptik titreşim

Vibrasyon motorlarıyla eliptik titreşim elde etmek için; titreşimli makinenin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilerek, montaj noktası titreşimli makinenin ağırlık merkezinin dışına monte edilmesi gerekir. Böylece elips titreşim enerjisi elde edilir.

Avibro Vibrasyon Motorları, teknolojinin yüksek mühendislik ile buluşmasıyla oluşmuş olan bir markadan da öte, müşterileri için çözüm önerileri sunan bir marka halini almıştır. Bugün ülkemizin her ilinde, dünyada da birçok ülkede var olan bayi ağımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et