Connect with us

Elektrik Motorları

WAT Motor’un 3 kıtada ve 15’ten fazla ülkede faaliyet gösteren iş ortağı Merkez Motor A.Ş.

Yayın Tarihi:

-

Merkez Motor Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Koç ile bir söyleşi gerçekleştirdik. 20 yılı aşkın bir süredir güç aktarım sektöründe var olan bir firma olan Merkez Motor’un hikâyesini dinlediğimiz Kerim Bey, WAT Motor’la iş ortaklıkları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Merkez Motor’un hikâyesini sizden dinleyebilir miyiz?

1997 yılında faaliyetlerine başlayan firmamız, sanayi sektörüne hizmet vermek amacıyla kuruldu. Kuruluşumuzdan beri süregelen müşteri odaklı hizmet anlayışımız ve profesyonel bakış açımız ile bugün Türkiye’nin en büyük elektrik motoru ve redüktör tedarikçilerinden biri olmayı başardık. 20 yılı aşkın tecrübemiz, uzman kadromuz ve mühendis ekibimiz ile sektörün taleplerini en hızlı ve en doğru biçimde karşılayabilecek donanımdayız. Müşterilerimize daima en kaliteli ürünü sunmayı hedef edinen yapımız itibari ile firmamız, Türkiye’nin en büyük markalarının bayiliklerini bünyesinde bulunduruyor. Geçen süre zarfında sadece Türkiye ile sınırlı kalmayan Merkez Motor, Avrupa’nın seçkin markalarıyla da bayilik anlaşmaları yapıp müşterilerine hizmet sağlamaya başlamıştır. Merkez Motor olarak İstanbul’un Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’nda bulunan ofis – depo alanlarımız ile Türkiye’nin dört bir yanına ve 3 kıtada 15’ten fazla ülkeye stoktan kesintisiz hizmet sağlıyoruz.

Yerli ve yabancı pek çok firmayla iş ortaklığınız olduğunu biliyoruz. Ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

“Sanayinin kalbi: Elektrik Motoru” sloganıyla yola çıkan firmamız ürün yelpazesinde, kullanım alanlarına göre birden fazla çeşitte, yüksek verimlilikte elektrik motoru ve redüktör sunuyor. 20 yılı aşkın süredir bayiliğini sürdürdüğümüz WAT Motor ile müşterilerimizin elektrik motoru taleplerini karşılıyoruz. Yine bildiğiniz üzere Türkiye’nin redüktörde lider firması Yılmaz Redüktör’ün bayiliğini bünyemizde bulunduruyoruz. Bununla birlikte sektörün spindle motor, kare gövde pm motor, aktüatör, VTP soğutmalı V kasnak, hız kontrol cihazı vb. diğer endüstriyel ürün ihtiyaçlarını da Avrupa’nın seçkin Alman ve İtalyan markalarıyla karşılıyoruz.

WAT Motor’la iş ortaklığınız hakkında neler söylersiniz?

WAT’ın Ar-Ge gücü, üretim gücü ve Avrupa’nın bu ürünleri tercih ediyor olması bizi WAT Motor ile birleştirdi. Türkiye’nin ve dünyanın tercih ettiği marka olması sebebiyle WAT markasının 20 yılı aşkın süredir bayiliğini sürdürüyoruz. Ve uzun yıllardan beri de sistemimizi bu şekilde devam ettiriyoruz.

Ağırlıklı olarak çözüm sunduğunuz sektörler hangileridir?

Sattığımız ürün itibariyle çözüm sunduğumuz sektörleri kategorize etmek bizim çok tercih ettiğimiz bir konu değil aslında çünkü bir önceki soruda belirttiğim gibi “Sanayinin kalbi: Elektrik Motoru” sloganımızla aslında tüm sanayi sektörlerine çözüm ortaklığı yapıyoruz. Ancak ağırlıklı hedef sektör gösterecek olursak direkt makine imalat sektörü diyebiliriz kolaylıkla. Tüm makine imalatçıları, vinç, kompresör, pompa imalatçıları bizim ana müşteri hedef kitlemizdir. Bunun dışında, az önce belirttiğim gibi bizim için tüm sektörlerden son kullanıcı müşterilerimiz de hizmet vermekten memnuniyet duyduğumuz müşteri kitlesidir.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Merkez Motor olarak, satış öncesinde müşterilerimize gösterdiğimiz hassasiyet ve değeri satış sonrasına da taşırız. Satış sonrasında üründe servis gerektiren durumlarda satışını gerçekleştirdiğimiz ürünün her zaman arkasında durur ve gerekli servis işlemlerini gerçekleştirip takibini yaparız. Bizim için bu noktada müşteri memnuniyetini sağlamak esastır.

Türkiye piyasasını ve rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz? İhracat hedefleriniz nelerdir?

Türkiye, makine imalat sektöründe güçlü bir ülke. Yıllar içerisinde daha da çok artan Ar-Ge yatırımları, kalifiye mühendis kadroları, bilinçli üretici ve bilinçli tüketicilerin oluşmasıyla beraber Türkiye makine sektöründe dünyada önde gelen ülkeler arasına girmeyi başarmış ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yapar duruma gelmiştir. Yıllık 20 milyar dolara yaklaşan makine ihracatının bulunduğu bir piyasada bu sektöre hizmet veriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Makine imalatçılarının ve yan sanayinin de her zaman yanındayız ve desteğiz. Yan sanayi olmadan tam sanayi olmaz düsturuyla bunu ifade ediyoruz. Bununla birlikte tabii ki hem iç piyasada hem dış piyasada rekabet ortamı olmazsa olmaz oluyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi dolayısıyla da piyasadaki rekabet ortamları bir hayli değişmiş bulunmakta. Biz de bu rekabet ortamında sattığımız ürünün kalitesi ile, sunduğumuz hizmet ile ve müşteri memnuniyetiyle fark yaratıyoruz. Firmamız ihracat ağını da hızla geliştirmeye devam etmektedir.

Elektrik motoru seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlar nelerdir size göre?

Dünyada günden güne enerji ihtiyacı artıyor. Artan enerji ihtiyacını kısıtlı enerjiyle karşılamaya çalışıyoruz. Ülkemizde elektrik motorları enerjinin %70’ini tüketmektedir. WAT Motor’un bu konudaki üretim kalitesiyle, kullandığı ham maddeyle ve verimlilik konusunda Avrupa ile entegre olmasından dolayı bizim tercihimiz WAT Motor olmuştur.

Kerim Koç kimdir?
Merhabalar, ben Kerim Koç. İstanbul Üsküdar doğumluyum. Yaklaşık 30 yıldır makine sektörünün içerisindeyim. 25 yıldır da Merkez Motor’un yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürüyorum. Şirketimiz kurulduğu günden bugüne WAT Motor ile iş birliği yapmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com