Connect with us

Redüktörler

PGR’den yüksek mukavemet değerleriyle PMRVPlus/PRVPlus serisi redüktör modelleri

Yayın Tarihi:

-

Polat Group Redüktör, PMRVPlus/PRVPlus serisi sonsuz dişlili redüktörler ile pek çok farklı sektöre ve özel taleplere yanıt sunabiliyor.

Düşük momentlerin, düzenli yüklerin söz konusu olduğu tahrik sistemleri için sunulan sonsuz dişlili tahrik sistemleri, sessiz çalışmalarının yanı sıra, hafif, yüksek mukavemetli modern tasarımlı gövdeleriyle ön plana çıkmaktadır.

 • Giriş ve çıkış eksen arası 90° olan sonsuz dişlili redüktörlerdir.
 • Tek gövde ile ayaktan ve flanştan bağlanabilirlik mevcuttur.
 • Gövde rijit bir yapıya sahiptir ve ısı transferine uygundur.
 • Sistem mukavemet hesaplamaları, ISO, DIN ve NIEMANN standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.
 • Farklı giriş opsiyonları sunulabilmektedir (PAM B5, PAM B14 vb.)
 • Farklı çıkış opsiyonları sunulabilmektedir (mil çıkışlı, delik milli vb.)
 • Farklı bağlantı aksesuarları sunulabilmektedir (B5 flanşlı, B14 flanşlı, tork kollu vb.)
 • Sonsuz vidalar 16MnCr5 sementasyon çeliği, çarklar CuSn12Ni-C bronz malzemesinden imal edilmektedir
 • Gövdeler, 105 gövde büyüklüğüne kadar ADC-12 alüminyum enjeksiyon, 110 gövde ve sonrasında ise pik (GG 20-25) döküm kullanılmaktadır
 • Yüksek kalitede rulman ve sızdırmazlık elemanları kullanılmaktadır
 • Müşterinin özel talepleri karşılanabilmektedir

PMRVPlus/PRVPlus serisi redüktörler hangi sektörlerde kullanılmaktadır?

Sonsuz dişlili redüktörler çok çeşitli uygulama alanlarında kullanılmaktadır. Bunlar arasında; hafif malzemeler için vidalı besleyici aparatları, fanlar, montaj hatları, hafif malzeme taşımasında kullanılan konveyör bantlar, küçük mikserler, asansörler temizleme makinaları, dolgu makinaları, kontrol makinaları bulunmaktadır.

Bunun dışında; helezonlar, ağaç işleme makinaları, besleme aparatları, yük asansörleri, balans makinaları, pafta makinaları, orta boy mikserler, ağır malzeme taşınmasında kullanılan konveyör bantlar, vinçler, raylı kapılar, suni gübre sıyırıcıları, paketleme makinaları, beton mikserleri, vinç mekanizmaları, freze makinaları, bükme-kıvırma makinaları ve dişli pompalarda da PMRVPlus/PRVPlus serisi sonsuz dişlili redüktörler tercih edilmektedir.

Ağır malzemeler için mikserler, kırkma makası, presler, santrifüj makinaları, ayna destek aparatları, ağır malzemeler için asansör ve vinçler, taşlama tezgahları, bileme taşları, kovalı asansörler, matkap tezgahları, çekiç milleri, mil dirsek presleri, bükme-kıvırma makinaları, döner levhalar, silindir variller, titreştiriciler, öğütücüler gibi ihtiyaçlara da cevap veren bir ürün grubudur.

PMRVPlus/PRVPlus redüktörlerin kullanımında nelere dikkat edilmelidir?

Uzun ve verimli bir servis ömrü elde etmek için sonsuz dişlili redüktörler uygulama yerine doğru şekilde monte edilmelidir. Açık hava kurulumları için sonsuz dişlili redüktörler kötü hava koşullarına karşı korunmalıdır, paslanmaya karşı etkili maddeler ve su/toz geçirmeyen gres ile korunmuş yağ keçeleri kullanılmalıdır. Ayrıca yağlama konusu çok önemlidir. Doğru ve yeteri kadar yağlanan bir sonsuz dişlili redüktörü, çok uzun yıllar sorunsuz çalışabilir.

Polat Group Redüktör’ün misyonu, iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri, bilgi teknolojilerini kullanarak en verimli ve kaliteli şekilde sunmaktır. Birçok farklı ürün yelpazesi ile müşteri ihtiyacını maksimum seviyede karşılamak için eş zamanlı mühendislik yöntemlerini kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tasarım faaliyetleri, ürün geliştirme programları ve bilgisayar destekli çalışmalarıyla sürekli gelişen bir grafik çizmektedir. Rekabetçi ve güçlü kalite politikası sayesinde müşteri yelpazesini sürekli olarak genişletmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com