Connect with us

Etkinlikler

Sensörden buluta dijital çözümler

Yayın Tarihi:

-

WIN Fuarı’nda mini PLC çözümünün lansmanını gerçekleştiren Weidmüller, FreeCon teknolojisi ve kan bağışı kampanyası ile dikkat çekti.

Elektriksel bağlantılar, sinyal, veri, güç dağıtım ve işlenmesi konularında sektörün lider global markaları arasında yer alan Weidmüller, imalat endüstrisinin Avrasya’daki üssü WIN Eurasia Fuarı’nda sensör seviyesinden buluta kadar ihtiyaç duyulan tüm elektriksel bağlantı çözümleri için geliştirdiği yazılım ve donanımlar başta olmak üzere Endüstri 4.0 teknolojilerini sergiledi. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14-17 Mart tarihlerinde gerçekleşen fuara “Sensörden Buluta, otomasyondan çok daha fazlası. Dijital çözümler” konseptiyle katılan Weidmüller, u-control 2000 isimli mini PLC çözümünün Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Weidmüller’in otomasyon sistemleri konusunda komple çözümler sunan bir tedarikçi olma misyonunu pekiştiren Klippon Connect Klemens grupları, Remote I/O çözümleri, HMI operatör panelleri ve bu ürünlere ait yazılım ve donanımlar fuarda öne çıkan ürünler arasında yer aldı. Bu yapıların birbirleri arasındaki entegrasyonunu da sergileyen Weidmüller; özellikle depo alanlarında kullanılan lojistik robotlar ve montaj yapan robotların kablo takıp çıkarılmasına gerek kalmadan şarj edilmesini sağlayan kablosuz enerji transfer ünitesi FreeCon ile dikkat çekti.

Markanın ürün gamının tanıtıldığı otomasyon panosu projesiyle de ilgi gören Weidmüller; sosyal sorumluluk kapsamında Türk Kızılayı iş birliğiyle “Bir Damla Kan Hayata Bağlan” kampanyasını hayata geçirdi. Proje kapsamında gönüllü fuar ziyaretçileri Weidmüller çalışanları ile birlikte 16 Mart tarihinde fuar alanında bulunan Türk Kızılayı kan aracında kan verdi. Endüstri 4.0’a uyumlu inovatif teknolojileri ve projeleri ile yoğun ilgi gören firma; kendi markalama yazıcısı ile stand alanına gelen ziyaretçiler için isme özel anahtarlık üretti. Weidmüller Türkiye; Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Birol Atay ise “Türk Sanayinin Dijital Dönüşümü” konulu panelde konuşma gerçekleştirdi.

Web ara yüzü üzerinden programlanabilen mini PLC

Endüstri 4.0 yolunda dönüşen otomasyon sistemleri için sunduğu akılcı modül ve yazılımların yanı sıra mevcut ürün portföyünde yer alan ürün ailelerine yeni katılan bağlantı ekipmanlarını da tanıtan Weidmüller; u-control ailesinin ilk üyesi olan u-control 2000 isimli mini PLC çözümünün Türkiye lansmanını Win Fuarı’nda gerçekleştirdi. Web tabanlı programlama ara yüzü olan bu modül; özellikle makine otomasyonu konusunda daha az kompleks uygulamalarda ciddi oranda maliyet tasarrufu sağlıyor. Herhangi bir yazılıma gerek kalmadan web ara yüzü üzerinden programlanan bu yenilikçi sistem; esnek ve kolay genişletilebilir bir topoloji sunuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com