Connect with us

Redüktörler

Yerli üretimin gücü REMAS REDÜKTÖR

Yayın Tarihi:

-

1966 yılında İstanbul-Kartal’da redüktör imalatına başlayan REMAS, ürün yelpazesinde; paralel milli ve ayna mahrutili redüktörler (Nom.800kNm), kaplinler, muhtelif güç aktarma ekipmanları ve her türlü dişli (Ø 7.000 mm; 50 modül) ile komple tahrik üniteleri bulunduruyor.

 

Ayrıca mümessili bulunduğu Ortlinghaus, Transfluid, Mav ve Esco firmalarının lamelli kavrama, hidrolik kaplin, elastik ve dişli kaplin, sıkma bileziği,eldro açıcılı fren grupları gibi ürünlerini Türkiye Pazarına sunuyor.

 

1986 Yılından beri üretim programında yaş ve kuru sistem bilyalı değirmenler ile muhtelif tip seramik makinaları imalatı bulunan REMAS, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla tezgah parkına ağır tip plan punta torna tezgahı, döner tablalı bohrwerk, sac kıvırma tezgahları ile tozaltı kaynak makinaları ilave etmiş.

 

Ayrıca 2002 yılında temeli atılan ve 2003 yılında devreye alınan bir başka tesis ile de Çimento, Şeker, Enerji ve Petrokimya gibi sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan ağır tip ekipmanlarında imalatı yapılabilir hale gelmiş. Gerek sac kıvırma (80×3.000 mm) ve gerekse hassas tornalama   (Ø 5.000×17.000 mm, CNC tezgah ve Ø9000mm. dik torna) kapasitesi ile Türkiye’nin en güçlü tezgah parklarından birine sahip bu tesiste Çimento Sanayi için; döner fırın, çimento değirmeni, Şeker Sanayi için; kule tip difüzör, haşlama teknesi, vakum, tephir, kurutma fırınları, Petrokimya Tesisleri için; basınçlı kap, dram, eşanjör gibi büyük boyutlu makina ve ekipmanların imalatını da yapabiliyor. Ayrıca gaz ve buhar türbin rotorlarının (80 tona kadar) hassas olarak işlenebildiği Türkiye’ deki tek torna tezgahına sahip olması büyük fark yaratıyor. REMAS yine yeni devreye alınan Çap.9m. dik torna ile Çap.7m azdırma tezgahları ile üretim imkanlarını oldukça geliştirmiş görünüyor.

 

Üretiminin % 50’sinden fazlasını ihraç eden şirket; bugüne kadar İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan, İran başta olmak üzere Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Güney Kore, Vietnam, Tayland, Malezya, Japonya,  Güney Afrika gibi ülkelere de REMAS adı altında ürünlerini göndermiş, servis ve tesis devreye alma hizmetleri vermiş.

 

Müşteri memnuniyetini temel hedef olarak belirleyen şirket 1999 yılında RWTUV’den ISO-9001 belgesini almış. Ayrıca kaynaklı imalat konusunda Avrupa normlarında yeterliliği kanıtlayan EN 729-2 belgesi ise TUV Sudwest tarafından verilmiş. Bunun dışında CE normlarına uygun olarak üretilen ürünlerinden bir kısmı TSE belgesine de sahip.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com