Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Kararsız koşullar altında çelik tornalama için yeni kesici uç kalitesi

Yayın Tarihi:

-

 

Çelik tornalama uygulamalarında kararsızlık, titreşim ve ağır kesintilerin üstesinden gelmek için optimize edilmiş çözüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandvik Coromant’ın yeni GC4335 kesici uç kalitesi zorlu tornalama işlemleri için özellikle tasarlandı.

 

 

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, kararsız koşulların ya da titreşim sorunlarının hakim olduğu çeliklerin tornalanması için GC4335 kesici uç kalitesini tanıttı. GC4335, güvenli ve öngörülebilir işlemenin yanı sıra azaltılmış durma süreleri ve daha uzun kesici uç ömrü sayesinde daha iyi tezgâh kullanımı ve daha kısa devir süreleri sağlayacak şekilde tasarlandı. Müşteriler, kesici uç kırılması riskini azaltan gelişmiş bir uygulamanın yanı sıra azaltılmış parça başına maliyetten ve daha hızlı yatırım getirisinden yararlanır.

 

Maksimum termal koruma için Inveio™ kaplama teknolojisine sahip GC4335, önceki nesil kalitesine kıyasla geliştirilmiş kenar hattı güvenliği sayesinde daha fazla çelik tornalama dayanımı sağlarken yanak aşınması, plastik deformasyon ve krater aşınmasına karşı daha fazla dayanıklılık sunar.

 

Tornalama Ürün Müdürü Bimal Mazumdar, “Yeni GC4335, özellikle düzgün olmayan dövme yüzeyler için uygundur; bu tür tornalamalarda yorulma ve hata nedeniyle sıkça kesici uç değişiklikleri ortaya çıkabilir,” şeklinde açıklar. “Kırılmış bir kesici ucu değiştirmek için bir işlemi yavaşlatmak daha az üretim demektir. Üretim yavaşlarken devir başına daha az parça tamamlanır ve bu genel karlılığı etkiler.”

 

GC4335’ten faydalanmak isteyenler arasında genel mühendislik imalathanelerinin yanı sıra, petrol ve gaz sektöründeki otomotiv OEM’leri, tedarikçi firmaları ve yan sanayi üreticileri bulunmaktadır. Standart parçalar arasında borular, valfler, krank milleri, diferansiyel kutuları, flanşlar ve halkalar sayılabilir.

 

GC4335’in performansı, temel olarak güvenli bir tokluk ve plastik deformasyona karşı direnç arasında denge kuran yeni bir alt tabakaya dayanır. Buna ek olarak, yeni bir alüminyum kaplaması bir ısı bariyeri olarak işlev görmek üzere kesme bölgesinden etkili bir ısı transferi sağlar ve sütunsu MT-TiCN iç kaplama, sürtünme aşınmasına karşı geliştirilmiş direnç sunar. Kesici uç yanak yüzeyindeki sarı bir üst TiN kaplama, kolay aşınma tespitine imkân tanır.

 

Potansiyel kazanımları vurgulamak için kuru kesme şartlarında dış çap alın tornalama uygulamasında GC4335’in, alaşımsız çeliğe (220 HB) rakip bir kesici uçtan daha iyi performans gösterdiğini ve yalnızca 1980 ile karşılaştırıldığında 3647 tamamlanmış parça (%84 artış) sağladığını söylemek mümkündür. Kesme hızı 145 m/dak(475 ft/dak), ilerleme hızı 0,4 mm/dev (0,016 inç/dev) ve kesme derinliği ise 0,35 mm ( 0,014 inç) iken bu finiş işleme operasyonu için kesme süresi parça başına iki saniyedir. Sandvik Coromant’ın bir önceki nesil kesici uçkalitesi olan GC4235’e karşı da aynı derecede önemli kazançlar elde edilebilir.

 

GC4335, T-Max® P ve CoroTurn® 107′ de kullanılabilir.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com