Connect with us

Redüktörler

Yılmaz Redüktör tarım ve hayvancılık sektörüne özel çözümler üretiyor

Yayın Tarihi:

-

Yılmaz Redüktör

Yılmaz Redüktör olarak 62 yıldır endüstri alanında yakaladığımız ürün çeşitliliği, tecrübe ve deneyimleri tarım sektöründe de uygulayarak gelişimimizi sürdürmeye devam etmekteyiz.

Ülkemiz ve dünya nüfusundaki sürekli yaşanan artışlar tarımda üretim artışı ve verimliliğin artmasını da beraberinde getirmektedir. Son dönemde gördüğümüz temel gıda ürünlerindeki aşırı fiyat artışları, henüz nasıl bir planlama yapmamız gerektiği konusunda eksiklerimizin olduğu ve verimlerimizin daha da gelişmesi gerektiğini göstermiştir.

Güncel olarak devam eden tarım ve hayvancılık alanında redüktör kullanımının yoğun olduğu konulara değinmek istersek;

Endüstriyel yem karma redüktörleri
Mobil Yem Karma redüktörleri
Barınak temizliği redüktörleri ve seperatörler
Hayvan kaşıma redüktörleri
Tavuk Kafes ve yumurta sistemleri başlıkları altında inceleyebiliriz.
Yılmaz Redüktör BT tipi redüktörler

Yılmaz Redüktör BT tipi redüktörler

Yılmaz Redüktör endüstriyel yem karma redüktörleri

Endüstriyel yem karma redüktörlerinde twinshaft olarak adlandırdığımız BT tipi ve fabrika kullanımına uygun olan mikser yapılarını görebilirsiniz. Yemin hazırlanışında homojen bir yapı elde etmek için paller yardımıyla karışım sağlanmaktadır. Elde edilen karışım paketleme ünitelerinde son kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Mobil yem karma sistemlerine değinmek istersek daha çok hayvan barınaklarında kullanılan, istenilen düzeyde yem karışımını sağlamak amaçlı genellikle P serisi planet tip ürünlerin kullanımıyla oluşturulmuş mikser yapılarıdır. Taşınması ve nakliyesi kolay olması istendiğinden hafif olması tercih edilmektedir. Bu nedenle P serisi yaygın olarak tercih edilmektedir.

P serisi planet tip redüktörler

P serisi planet tip redüktörler

Gübre sıyırıcı redüktörler

Çiftliklerde yoğun olarak kullanılan gübreyi ortamın dışına almak ve depolamak amaçlı gübre sıyırıcı redüktörleri kullanılmaktadır. Yılmaz ürünlerine göre çeşitlendirmemiz gerekirse, K-M-P serisi yoğun olarak kullanılmaktadır. Çok düşük devirlerde ortamdaki canlılara zarar vermeden temizliğin yapılmasını sağlamaktadır. İlave olarak mevcut biriken gübrenin kullanımı için seperatörler kullanılmakta ve gübre susuzlaştırılmaktadır. Böylede tarım alanında kullanıma uygun hale getirilmektedir.

K serisi redüktörler

K serisi redüktörler

Hayvan kaşıma redüktörleri

İlave değineceğimiz ürüne gelirsek, çiftliklerde hayvanların et ve süt verimini, kan dolaşım hızını artırmak amaçlı kullanılan hayvan kaşıma redüktörleri ülke ve dünya genelinde yoğun olarak kullanılmakta ve Yılmaz olarak birçok üretici ile çalışmaktayız. Sistem yapı olarak pratik ve bir o kadar verim artırıcıdır ve gitgide yaygınlık kazanmaktadır.

Tavuk ve yumurta tesislerinde redüktör kullanımı

Son olarak tavuk ve yumurta tesislerinde redüktör kullanımından bahsetmek istersek Türkiye dünya üzerinde tavuk tüketimi insan başına dünya ortalamasının oldukça üzerinde olan bir ülke ve hem kendi hem de dünya ihtiyaçları için oldukça kaliteli kafes ve kümes ekipmanları üreten bir ülkedir. Bu sistemlerde de hareketin olduğu her ortamda olduğu gibi redüktör kullanımı yoğun olan konulardan biridir.

Yukarıda bahsettiğimi ve sürekli Yılmaz Redüktör olarak kendimizi geliştirdiğimiz konular dışında tarım hayvancılık alanında birçok yerde redüktör kullanımı olmaktadır.

Konveyör bantlar, bakliyat vb. ürünlerin aktarılmasında kullanılan helezonlar, ürünlerin depolanmasında kullanılan silolar, bakliyat ayıklama paketleme sistemleri konuları Yılmaz Redüktör olarak uzun yıllardır sahip olduğumuz tecrübelerle sektöre hizmet vermeye devam etmekteyiz. Sektörlerde kullanılan ürünlerin daha optimize ve rekabetçi olabilmesi için ürün yelpazemizi sürekli geliştirmekteyiz. Yılmaz Redüktör olarak beklentimiz, sektöre dinamizm katabilen ve imalatçı firmaların dünya ile rekabet edebilir güçlü birer global oyuncu olabilmesi için tüm özverimizle çalışmaktır. Gelecek günler için kendimizi geliştirmeli ve hazırlamalıyız.

Saygılarımla…

Murat Gedikoğlu, Yılmaz Redüktör Satış Pazarlama Müdürü

Murat Gedikoğlu, Yılmaz Redüktör Satış Pazarlama Müdürü

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com