Connect with us

Genel

Yılmaz Redüktör’den eğitime büyük destek

Yayın Tarihi:

-

Yılmaz Redüktör tarafından Kastamonu Üniversitesi’ne hibe edilen ve 4 Aralık 2010 tarihinde temeli atılan Kastamonu Üniversitesi Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksek Okulu’nun açılışı 7 Eylül 2013’de yapılacak.

 

 

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan görüşme sonucunda okulumuzun açılışına bakanlarımız, milletvekillerimiz, Kastamonu Valisi, emniyet müdürleri, askeri komutanlar, yerli ve yabancı bir çok iş adamı,  Kastamonu ilçeleri ve diğer il, ilçe belediye başkanları,  bürokratlar, Kastamonu Üniversitesi Rektörü ve öğretim görevlileri, Abana Kaymakamı, Kastamonu Dernek ve Vâkıfı üyeleri, Abana ve çevre ilçe sakinleri ile kayıt yapan öğrencilerin katılımıyla 7 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 13.00’de Kastamonu’nun Abana ilçesinde görkemli bir açılış töreni ile eğitim ve öğretim hayatına başladı.

Yılmaz Redüktör ailesi tarafından yaptırılan okul; 1 bodrum ve 3 kat olmak üzere toplam 6.500 m² kapalı alandan oluşmaktadır. Okulda 6 adet salon, 1 seminer salonu,  kütüphane,  öğrenci kantini, açık ve kapalı kafeterya, laboratuvar ve 27 adet derslik bulunmaktadır.Ayrıca okulun çevresinde bulunan sağlık ocağı ve orman tesisleri satın alınarak okul bünyesine katılmıştır.

Bugüne kadar Yılmaz Redüktör tarafından toplam 4.250.000 TL harcama yapılarak bitirilen MYO için hiç bir fedakârlıktan kaçınılmayarak, en üst seviyede kaliteli bir bina inşaa edilmiştir. Okul, gelecekte 4 yıllık fakülte olacak şekilde tasarlanmıştır.

Okulumuzda 9 adet bölüm açılacaktır;

  • Yapı Denetimi
  • Endüstriyel Kalıpçılık
  • Yapı Yalıtım Teknolojisi
  • İklimleme ve Soğutma Teknolojisi
  • Doğalgaz Sıhhi Tesisat Teknolojisi
  • Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi
  • Elektrikli Cihaz Teknolojisi
  • İnternet ve Ağ Teknolojileri
  • Sulama Teknolojisi

Bölümler seçilirken çevre, bölge ve ilçenin özelliklerine uygun değerlendirmeler yapılmış ve en çok talep gören bölümler seçilmiştir. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında ilk 4 sıradaki bölümler için öğrenci alınacaktır.

Okulumuzun ülkemiz, ilimiz ve ilçemize çok büyük katkılar sağlayacağı ve eğitimli, aydın, genç bir nesil yetiştirmekte elinden geleni yapacağına inanmaktayız.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com