Connect with us

Rulmanlar

Yüksek kapasiteli NSK Eğik Bilyalı Rulmanlar şimdi daha uzun ömürlü

Yayın Tarihi:

-

NSK, preslenmiş çelik kafesli yeni bir yüksek kapasiteli eğik bilyalı rulmanı piyasaya sürdü. Daha büyük bilya boyutları kullanarak yeni yüksek kapasiteli rulman, mevcut rulmandan 1.2 – 1.6 kat daha uzun kullanım ömrü sunar. Bu seri, mevcut 7312BW-7316BW serisinin (7307BW ~ 7311BW geliştirme aşamasında) yerini alacak ve yeni “BEAW” tanımını taşıyarak ek “EA” ile yüksek kapasiteyi gösterecektir.

NSK´nın BEAW rulmanları, orijinal ekipman üreticilerinin giderek artan taleplerini karşılamak için tasarlanmıştır. 7312BEAW-7316BEAW rulmanları BW rulmanlarından daha yüksek performans seviyeleri sunarken, tipik uygulamalar arasında pompalar ve kompresörler ile enjeksiyonlu kalıplama makineleri bulunmaktadır.

Tasarıma bakacak olursak, BEAW rulmanlarındaki dış bileziğin yan yüz çapları şimdi geleneksel rulmanlardan daha büyük, iç bileziğin her iki yan omuz çapı ise daha küçüktür. En önemli avantajlardan biri ise iç bilezik ve kafes arasındaki hacmin artırılmasının, rulmanda daha iyi yağ akışı sağlamasıdır. Aslında, yağ geçiş hızı %40 oranında artmıştır.

BEAW serisinde standart ürünler olarak temin edilebilen, 60 ila 80 mm çaplı 5 rulman bulunmaktadır. Bu rulmanlar daima eşleşebilir ve bu nedenle önceki BW serisinin “G” sonekinin yerine geçen “SUB” sonekini taşır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com