Connect with us

Redüktörler

Yüksek radyal yükler için çekici redüktör alternatifleri

Published

on

Neugart‘ın ekonomi serisinin konik makaralı rulmanlı yenilikçi yatak dizaynı, ekonomik koşullarla hizmetinizde: Yeni standart redüktör PFHE, yüksek radyal yük oluşturan ama düşük boşluklu bir hassas redüktörün kesinliğine muhakkak ihtiyaç duymayan ağır yük uygulamaları için çekici alternatifler sunuyor.  

Planet redüktör PFHE’nin iki özel ön yüklemeli konik makaralı rulmanı vardır. Bunlar, kompakt yapılarına rağmen yüksek kuvvetler alabilirler. Yeni redüktör bu şekilde, çıkış tarafında çekişte veya kremayer dişli ya da kayış kasnağı uygulamalarında oluşan 5100 N’a kadar radyal kuvvetleri tolere eder.  

Çıkış flanşına olan sorunsuz bağlantı EN ISO 9409-1’e uygun, standart ve mekanik (merkezleme deliği olmayan) bir bağlantıyı mümkün kılar; redüktör bu bağlantı üzerinden çok kolay ve hızla entegre edilir. Giriş flanşı, isteğe göre söz konusu olan motora uyarlanabilir. 

Radyal mil keçesi, çıkış tarafında IP65 koruma sınıfının taleplerini yerine getirir. Yani toz ve püskürtülen su çalışmasını kısıtlamaz, redüktörün kötü ortam şartlarında kullanılması mümkündür. Ömür boyu ekstra yağlama gerektirmeyen yağlama sistemi sayesinde PFHE bakım gerektirmez. Düz dişli bir redüktör olarak yüksek bir performans garanti eder. 

PFHE ile, geniş bir yelpazeye sahip planet redüktörleri daha da genişletilmektedir. Economy Line çizgisine yeni katılan bir ürün olarak; mükemmel bir fiyat/performans oranı sunan, uzun ürün ömürlü ve yüksek performanslı standart redüktörlerin yer aldığı bu ürün çizgisinin bilinen ve takdir edilen tüm avantajlarını sunar. PFHE modeli, çıkış flanşında merkezleme flanş çapı 64, 90 veya 110 mm ve 1 veya 2 kademeli i=3 den i=100 e kadar iletim oranı olmak üzere üç farklı gövde ölçüsünde mevcuttur. PFHE, şimdiye kadarki PLFE redüktörünün kompakt yapısını daha güçlendirilmiş bir çıkış ile birleştirir. 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et