Connect with us

Frenler ve Kavramalar

ZF’den toplu taşımaya ekonomik ve çevreci çözüm: Yeniden Üretilmiş Fren Kaliperi

Yayın Tarihi:

-

ZF Services Türk, re-man atölyesinde toplu taşıma araçlarının fren kaliperlerinin yeniden üretimine başladı. ZF uyguladığı yeniden üretim sayesinde hem kullanıcıları yüksek maliyetten koruyor hem de atık oranlarını azaltarak çevreci bir çözüm sağlıyor.

Yenilikçi ürün ve hizmet anlayışının yanında, güvenilir çözüm ortağı olarak müşterilerinin yanında yer alan ZF, 2022 yılında servis hizmet gamına yeni bir ürün ekliyor: Yeniden Üretilmiş Fren Kaliperi. 2019 yılında sektörde ilk kez ZF Ecolife ve ZF Traxon şanzımanları için yeniden üretim hizmetini vermeye başlayan firma, kısaca re-man olarak tanımladığı operasyonunun kapsamını genişleterek hafif bakım parçalardan olan fren kaliperlerini de ürün gamına ekliyor. 

Sürdürülebilir, çevreci üretim teknolojisi

Yeni üretim muadillerine göre ciddi oranda fiyat avantajı sunan re-man ürünleri, ağır ticari araçlarının serviste bekleme sürelerini kısalttığı gibi, malzeme atığının önüne geçerek çevrenin korunmasına da fayda sağlıyor. Yüzde 95 oranında geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen ZF re-man ürünleri, aynı zamanda yeni üretim ürünlere göre yüzde 90’a kadar daha az kaynak kullanımı sağlayarak karbondioksit salınımını ve enerji tüketimini düşürüyor.

Re-man, sıfırından farkı yok

ZF için re-man, seri üretim ve kalite güvence birimleri ile gerçekleştirilen yakın iş birliği sayesinde, en modern standartları karşılayacak şekilde yapılan yeniden üretim anlamına geliyor. Ömrünü tamamlamış parçaların endüstriyel olarak yeniden üretilmesi, özellikle seri üretimi sona ermiş ürünler için yeni bileşenlerin üretilmesinden çok daha az malzeme gerektirirken, önemli ölçüde de daha uygun maliyet sunuyor. Parçalar, aynen seri üretimde yer alan karmaşık üretim süreçlerinden, testlerden ve ölçümlerden geçiyor. 

Re-man operasyonlarına dair bilgi veren Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Alper Zoroğlu, “Yeniden üretim süreçlerinde, orijinal ekipman üreticisi olmanın doğrudan avantajına sahibiz. Üstün Alman kalite ölçütlerine göre standardize edilmiş üretim süreçlerimiz seri üretim ile aynıdır. ZF re-man ürünlerinin yenisi kadar güvenilir kalitede olduğunu garanti ediyoruz” diyor. Her gün milyonlarca vatandaşın toplu taşıma araçlarını kullandığını dile getiren Zoroğlu, “Bu araçların en sağlıklı şekilde faaliyet gösterebilmesi için bakımlarının ve parça değişimlerinin zamanında yapılması çok önemlidir. Biz sunduğumuz re-man ürünlerimizle, araç ve filo sahiplerinin sırtındaki maddi yükü azaltıyor ve tam müşteri memnuniyeti sağlıyoruz” açıklamasında bulunuyor.

ZF’nin 1 yıllık garanti güvencesiyle satılan ağır ticari re-man fren kaliperleri hakkında daha fazla bilgi almak için 0216 592 07 50 numaralı telefon ya da zfturk.info@zf.com e-posta adresinden firma ile temasa geçilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com