Connect with us

Redüktörler

Zorlu koşullara uygun büyük tahrik çözümlerinde Bonfiglioli güvencesi

Yayın Tarihi:

-

Küresel ölçekte endüstrinin birçok alanına yönelik geliştirdiği ürünlerle eksiksiz ve etkin çözümler sunan Bonfiglioli, daha büyük tahrik üniteleriyle ağır hizmet ve yüksek performanslı güç aktarım sektörünün de çözüm ortağı.

Ağır hizmet ve yüksek performanslı güç aktarım sektörünün önde gelen Alman markası O&K Antriebstechnik GmbH, 2015 yılında Bonfiglioli Grubu’nun parçası haline geldi. 1876 yılında Berlin’de kurulan köklü marka, Bonfiglioli Grubu’ndaki mobilite ve rüzgar işletme biriminin parçası olarak; madencilik, inşaat ve denizcilik olmak üzere 3 ana pazara yönelik isteğe uyarlanmış redüktör çözümleri üretiyor. Kompakt ve dayanıklı tasarımları ile dikkat çeken ürün grupları arasında; redüktörler, döndürme tahrik üniteleri, hareket tahrik üniteleri, vinç tahrik üniteleri, kesici tahrik üniteleri ve TBM tahrik üniteleri dahil olmak üzere planet tahrik ünitelerinden oluşan komple çözümler yer alıyor. Ürünlerinin tasarımını müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlama kapasitesi ve yüksek teknolojik geliştirme standartları ile tanınan O&K’nin uygulama yelpazesinde; büyük paletli vinçler ve ekskavatörler, zemin kompaktörleri ve frezeleme makineleri, tünel açma makineleri, sondaj kuleleri, AG hasat makineleri, traktörler ve püskürtücüler, tünel delme makineleri, vinçler ve kıyı ötesi rüzgar türbinleri yer alıyor.

F420 redüktörü ile geliştirilmiş tasarım

İnşaat ve madencilik sektörleri son birkaç yıl içinde mükemmel hale geldi. Madencilik sektörüne yönelik komple makinelerin, özellikle de ekskavatörlerin tanınmış ve iyi bilinen bir üreticisi olan O&K, çok uzun bir süredir 100 tondan itibaren madencilik ekskavatörleri için güvenilir ve tutarlı bir redüktör imalatçısı konumunda.

Büyük ekskavatörler veya paletli vinçler gibi uygulamalara yönelik büyük ve çok büyük (F360 – F2200) redüktörlere yönelik talep, son yıllarda büyük ölçüde önemli hale geldi ve önemi artmaya devam ediyor. Müşteri gereksinimlerine yönelik olarak bütünüyle yeniden tasarlanan ve optimize edilen F420 redüktörü, geliştirilmiş yepyeni bir tasarımı oluşturuyor. 714T Bonfiglioli Trasmital Döndürme Tahrik Ünitesi, bu 200 tonluk makinenin tedarikini tamamlıyor. Bonfiglioli Grubu ile sinerjileri sayesinde, O&K Bonfiglioli’nin toplu üretimini güçlendirerek tedarik olanaklarını genişletiyor. Pazar ihtiyaçları sürekli olarak arttığından ve toplam mülkiyet maliyeti konuyla daha ilgili hale geldiğinden Bonfiglioli O&K, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Yenilikçi IIoT çözümler

Yük dağılımı, titreşim, yağ kalitesi ve kalan ömür dahil olmak üzere redüktörlerinin ilgili performans verilerini izlemek amacıyla yenilikçi IIoT çözümler geliştiren Bonfiglioli, tüm verileri, oluşturulan verilerin hızlı analizini ve etkili yorumunu sağlayan özel bir gösterge tablosu üzerinde görselleştirebiliyor. Kestirimci bakımın parçası olarak, bu çözüm makinelerin arıza süresini azaltmak ve mümkün olan en uzun redüktör ömrünü garanti etmek amacıyla hedeflenen ve uygulamaya özel olarak önerilen önlemler sunmasını sağlıyor. Ar-Ge departmanıyla mühendislik alanında kapsamlı araştırmalar gerçekleştirerek, çeşitli uygulamalara yönelik isteğe özel uyarlanmış çözümleri optimize ediyor.

Hızla büyüyen madencilik piyasası, O&K’ya mükemmel bir büyüme olağanı sunarken, Almanya’daki tesis; redüktörlerin tamamı için özel bir ekip ile teknik destekten başlayarak, 360 derece yaşam çevrim hizmetini, servis atölyesini ve yeniden mühendislik faaliyetini destekleyecek şekilde donatılmış durumda. Ayrıca, sahada mevcut redüktörlerin tam işlevselliğini korumak amacıyla değiştirilebilir aksamlar için yeniden imalat ve donatım servis kiti stratejisi tasarlandı.

Bonfiglioli O&K, piyasada yaygın olarak kullanılan yüzey maden çıkarma makineleri ve kömür madeni çıkarma makineleri gibi uygulamalar için isteğe özel uyarlanan F280-F360 serisinde yeni redüktör çözümleri geliştirirken; bu optimize edilmiş redüktörler, her şeyin ötesinde zorlu uygulama koşullarında yüksek dayanıklılık özellikleri ile karakterize edilmekte.

Advertisement

Denizcilik endüstrisinin tüm gereksinimlerine FW560 çözümü

Bonfiglioli O&K, çözüm sunduğu ağır hizmet sektörlerinin bir diğeri olan denizcilik sektöründeki vinç uygulamalarına eksiksiz çözüm sunuyor. Kıyı ötesi rüzgar türbinlerine yönelik talepte olumlu küresel eğilim göz önünde bulundurulduğunda, ihtiyaç duyulan gemilerin miktarı da büyük ölçüde artacaktır. Marka, müşterilerinin redüktör tamburlarının boyutlarını küçültmek suretiyle birkaç ilgili maliyet faktörünü azaltmalarını sağlayan en kompakt redüktör tasarımını sunmak amacıyla, komple FW serisini yeniden tasarlıyor. En son geliştirdiği kıyı ötesi büyük vinçlerde kullanılan FW560 redüktörü, tüm ilgili sınıflandırmalara uyarken, denizcilik endüstrisinin tüm gereksinimlerini karşılıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com