Connect with us

Elektrik Motorları

Sanayide yüksek verimli elektrik motoru hamlesi

Yayın Tarihi:

-

2018’de iki organize sanayi bölgesinde elektrik motorları dönüşüm programı uygulanacak. Böylece sanayide kullanılan elektrik motorlarının enerji tüketimlerinin azaltılması hedefleniyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOBİ’lerle ilgili önemli düzenlemelere gitmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda girişimcilik ve KOBİ desteklerinin sağlanmasında verilen önceliklerde düzenlemeye gidilecek.

Yenilik, verimlilik, istihdam artışı, büyüme, ortak iş yapma gibi ölçütlerin yanı sıra kadın, genç girişimcilik ve sosyal girişimcilik de ön plana alacak olan Bakanlık, Girişimci Bilgi Sistemi temelli olarak KOBİ’lerin verimliliklerini ölçmeye ve belgelendirmeye yönelik bir sistem geliştirecek. Yüksek verimliliğe sahip olduğu belgelenen KOBİ’lerin öncelikli ve avantajlı şartlarla desteklenmesini sağlayacak mevzuat düzenlemeleri yapılacak. Böylece, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, büyüyen ve büyüme potansiyeline sahip yenilikçi ve teknoloji tabanlı KOBİ’ler, özel programlar dahilinde desteklenecek. KOBİ’lerin Ar-Ge, yenilik ve ihracat kapasiteleri geliştirilerek globalleşme düzeylerinin artırılması da sağlanacak. Bunun için KOBİ’lerin Ar-Ge sonucunda geliştirdiği prototiplerin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik destekler sağlanacak.

Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programı çalışmaları kapsamında ise yüksek verimli elektrik motorlarına geçiş sağlanacak. KOBİ’lerde Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi Projesi kapsamında en az 2 organize sanayi bölgesinde de (OSB) elektrik motorları dönüşüm programı uygulanacak. Program dahilinde, sanayide kullanılan elektrik motorlarının enerji tüketimlerini azaltacak teknik uygulamaların yaygınlaştırılması ve farkındalık yaratılması hedefleniyor.

(Kaynak: enerjienstitusu.com)

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com