Connect with us

Elektrik Motorları

STÖBER SI6 serisi çoklu eksen sürücü sistemi

Yayın Tarihi:

-

 

Dünyanın en ince çift eksen motor sürücüsü. Sadece 45mm.

 

SI6 çoklu eksen sürücü sistemi, enerjiyi dengeli şekilde optimize ederek atıl olarak kullanılmayan enerjiyi diğer eksen ile paylaşır. Böylece enerjiniz akıllı  olarak kullanılır ve sarf edilmemiş olur.

 

 

Sadece bir kitap ölçülerinde mi ? Nasıl yani?

Evet. STÖBER ‘in yeni çoklu eksen sürücü serisi SI6 sadece 45mm eninde. Üstelik de tek sürücü ile iki ekseni sürebiliyorsunuz. Pazarın da en kompakt sürücü serisi olan SI6 , bu özelliği ile elektrik panosu içinde hatrı sayılır bir yer tasarrufu sağlayabiliyor. Şöyle ki; diyelim  siz 6 eksene sahip bir makina için elektrik panosu tasarlıyorsunuz. Sürücü bölgesi için ihtiyacınız olan genişlik; güç besleme modülü dahil, size sadece 18cm yetiyor. Inanılmaz değil mi?

 

 

4 eksen, 16 eksen ya da 97 eksen? Farketmez. 

Tek sürücü ile iki eksene kadar sürebilirsiniz. İster aynı anda isterseniz de farklı zamanlarda. Eğer isterseniz STÖBER ‘in diğer 6. nesil sürücü modeli olan SD6 ile de ortak DC-Link barası kullanarak SI6 sürücüsünü kombinleyebilirsiniz.

 

Optimize edilmiş enerji performansı

SI6 çoklu eksen sürücü sistemi, enerjiyi dengeli şekilde optimize ederek atıl olarak kullanılmayan enerjiyi diğer eksen ile paylaşır. Böylece enerjiniz akıllı  olarak kullanılır ve sarf edilmemiş olur.

 

 

Kusursuz dinamikler

SI6 , kelimenin tam anlamıyla yıldırımdan daha hıslı bir ivmelenme sağlar. Örneğin; STOBER EZ401 tipi servo motorunun 0’dan 3000 devire çıkma süresi sadece 10ms ‘dir. Bu süre, hızı tam olarak değiştirmek için kullanılır. Burada belirleyici olan STÖBER servo motor ile encoder arasındaki etkileşimdir. SI6 encoder verilerini 64 bite kadar işler ve  yuvarlamadan hesaplar (floating point arithmetic).  Bu da; motor devri başına 33 milyondan fazla pozisyon çözünürlüğü değeri olup, en yüksek pozisyonlama doğruluğu anlamına gelmektedir. Mevcut encoder sistemleri günümüzde 37 bitlik bir çözünürlük sağlayabilmektedir.

 

 

Haberleşme özellikleri 

Ethernet tabanlı haberleşme protokolleri olan EtherCAT ve PROFINET, SI6 sürücülerde standart olarak sunulabilmektedir. Aygıt profili olarak CiA402 profili  kullanıldığından, Sürücü Tabanlı ya da Kontrölcü Tabanlı olan uygulamalarınızda kusursuz olarak kullanılabilmektedir. Hangi çalıştırma methodunu kullanmak isterseniz onu kullanın. Tamamen özgürsünüz.

STÖBER ürünleri ile sizin için; hareket kontrolü, sürücü kontrolü  ve servo motorlu redüktörleri ile komple çözüm sunar. Ayrıca STÖBER, geleneksel olarak diğer üreticilerin bileşenleriyle de etkileşime açıktır. Burada ayrıca “dil engeli” yoktur.

 

Güvenlik

SI6 sürücüsünün güvenlik konsepti STO (Safe Torque Off) fonksiyonuna dayanmaktadır. Bu fonksiyon güvenlik terminalleri ile sağlanabileceği gibi FSoE (Fail Safe over EtherCAT) ile de sağlanabilmektedir. Ayrıca SI6, EN13849-1‘e göre en yüksek performans seviyesi olan Cat 4 seviyesine sahiptir.

 

Daha az kablolama

Tek kablo çözümü ile hem güç hem de encoder kablosunu tek kablo üzerinden servo motorunuza bağlayabilirsiniz. HIPERFACE® DSL ve EnDAT 2.2 ® encoder seşenekleri SI6 ‘da opsiyonel olarak sunulabilmektedir.

 

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com