Connect with us

Vibrasyon Motorları

İhtiyaç duyduğunuz zaman, ihtiyaç duyduğunuz yerde

Yayın Tarihi:

-

07Vibrasyon teknolojisinde dünya lideri, oli vibrasyon

 

OLI 1961 yılında İtalya’nın Milano kentinde kurulmuştur. 1999 yılında WAMGROUP bünyesine katıldı, 2003 yılında ise merkezini Modena şehrine taşımıştır. Bu süreçten itibaren, üretimine teknolojiyi de katarak kaliteyi ön planda tutup kısa sürede dünya üzerinde sektöründe lider olmayı başarmıştır. Günümüzde global sektörde 19 ticari iştiraki, 36 yerel deposu ve 5 modern üretim tesisi ile tüm dünyada müşterilerine;  hizmet ve kalite garantisi vermektedir.

 

  

 

Vibratör Nedir?

Basitçe Vibratör, titreşimleri üretmek için mekanik bir cihazdır. Bu titreşimler çoğunlukla tahrik mili üzerinde dengesiz bir kütle bulunan elektrik motoru aracılığıyla üretilir. Vibratörler, birçok farklı endüstriyel uygulamada hem bileşen olarak hem de tek parça olarak kullanılmaktadır. Endüstride kullanılan vibratörler; elektrikli, elektromanyetik ve pneumatic vibratörler olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

 

Bilindiği üzere vibrasyon motoru kullanımı; deneyim ve bilgiye dayalıdır. OLI bu konuda bütün bilinmesi gereken bilgileri açık tutmuş ve web sayfasında bütün bu bilgilere yer vererek kolay ve çabuk ulaşılmasını sağlamıştır. Gerek satış esnasında gerekse satış sonrasında tecrübeli, işini iyi bilen personel yetiştirerek bu konuyu desteklemiştir. Tercih edilmesinin sebeplerinin en başında; kalitesi, ürün çeşitliliği ve müşterilerine anında cevap vermesi yer almaktadır. Bununla beraber müşterisini doğru ürüne yönlendirmesi tercih sebeplerindendir, bu sıralamayı OLI’nin maliyet lideri olması takip eder ve bu sayede yerli rakipleri başta olmak üzere bütün rakiplerine karşıda rekabetçi bir kimliğe sahip olması en büyük özelliklerindendir.

 

Vibrasyon motorları her makinede olduğu gibi periyodik bakımlara ihtiyaç duyar, bunların başında sürekli çalışan rulmanların greslenmesi veya gres yağlarının değiştirilmesi gelmektedir. Bakımlarının zamanında ve önerilen özelliklerde yapılmaması durumunda kullanılan işletme için kötü sonuçlar meydana getirebilmektedir. OLI bu konuda da teknolojiyi kullanarak ve rekabetçi kimliğini de koruyarak yeni seri vibrasyon motorlarının üretimine geçmiş bakım gerektirmeyen, yağlamaya gerek duyulmayan ve uzun ömürlü vibrasyon motorlarının üretimine geçmiştir. Bu özellikleri sayesinde bakım maliyetleri ve zaman konusunda OLI Vibrasyon Motorları tasarruf sağlar ve her zaman sizlere son teknolojiyi sunar. OLI, yeni seri son teknoloji vibrasyon motorlarını 2017 yılında piyasaya süreceğini duyurmuştur.

 

Üretimden de bahsedecek olduğumuzda; 

Vibrasyon motorlarında bazı sektörlerde kullanılması zorunlu veya emniyet açısından kullanılması gerekli ortamlar bulunmaktadır. Bu ortamlarda, vibrasyon motorlarında bazı özellikler aranmaktadır, nedir bu özellikler? Örneğin;  vibrasyon motorunun ATEX olarak kullanımı gerekmektedir ve vibrasyon motoruna eklenen her özellik ürünün maliyetini arttırmaktadır. OLI vibrasyon motorları bu durumu da göz önünde bulundurarak standart üretimini “ATEX” olarak yapmaktadır. Bu özelliği Güvenliği Arttırılmış vibratörler ve EXPROOF (patlamaya dayanıklı) özellikli vibrasyon motorları takip etmektedir. OLI sadece elektrikli vibratörler üretimi değil, bu üretiminin yanında pnömatik vibratörler de üreterek farklı sektörlere de hizmet vermektedir.

 

ATEX Nedir? 

Kısaca ATEX: Patlayıcı Atmosferdir: “Yanıcı maddelerin gaz, buhar, sis ve tozlarının atmosferik şartlar altında hava ile oluşturduğu ve herhangi bir tutuşturucu kaynakla temasında tümüyle yanabilen karışım” dır.

 

ATEX Kuralları ise 2003 yılından itibaren Muhtemel patlayıcı ortamlarda kullanılmak üzere satılan bütün ürünlere verilen ATEX onaylı olma ve ATEX sembolü taşıma mecburiyeti getirilmiştir. Ülkemizde sanayi bakanlığı tarafından yayınlanan “Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat Ve Koruyucu Sistemler İle İlgili Yönetmelik (Atex 100a-94/9/EC)” adı altında geçmektedir.

Kısaca özetlersek neden OLI kullanılmalı;

* YÜKSEK KALİTE

* DÜŞÜK BAKIM MALİYETİ

* HIZLI ve ZAMANINDA ÇÖZÜM

* DOĞRU ÜRÜN SEÇME ve YÖNLENDİRME

* GENİŞ STOK SAHASI VE STOK

* YÜKSEK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bu özellikler kendi içlerinde de birçok gereksinimler barındırmaktadır.

Bu yüzden dünyada OLI yüksek oranlarda tercih ediliyor ve bu tercih edilme oranının da giderek artacağını düşünüyoruz.

Yazan : 
Kubilay TAŞ
OLI SALES ENGİNEER

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com