Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Sessiz Takımlar™ frezeleme adaptörleriyle daha iyi sönümleme

Yayın Tarihi:

-

 

 

Avantajlar arasında daha yüksek talaş kaldırma oranı ve uygulama güvenliği de bulunuyor

 

 

Sessiz Takımlar uzun kullanma mesafeleri ile işleme yaparken titreşimi azaltır, verimi yükseltir ve güvenliği iyileştirir.

Kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant’ın sunduğu en yeni Sessiz Takımlar™ frezeleme adaptörleri gelişmiş sönümleme özellikleri sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu gelişmiş adaptörler uzun ve hassas freze takımlarının kullanıldığı yerlerdeki daha yüksek talaş kaldırma oranı ve düşük titreşim ihtiyacına doğrudan bir çözüm olarak geliştirilmiştir.

 

Üretim mühendisleri Sandvik Coromant’ın yeni nesil Sessiz Takımlar frezeleme adaptörleri sayesinde titreşime yatkın ve uzun kullanma mesafesi olan işlemlerde verimliliği, uygulama güvenliğini ve yüzey ince işlemesini iyileştirme konusunda etkili bir yönteme sahip oldular. Çatırtı ve titreşimlerin büyük ölçüde azaltılması gibi avantajlar sağlayan bu adaptörler bugün uzun frezeleme takımı bağlamalarının performansını optimize etmeye çalışan tüm tezgah imalathaneleri için ilk tercih haline gelmiştir.

 

Sandvik Coromant’ta Ürün ve Uygulama Uzmanı Pål A. Sollie şöyle diyor: “Adaptörlerin içinde ön ayarlı bir pasif sönümleyici bulunur; bu parça şok emici olarak işlev gören dengeleyici bir kütledir.” Sollie şöyle devam ediyor: “Sönümleyici, takım bağlamasının davranışını iyileştirerek en iyi freze takımının sağlayabileceği kaliteyi destekleyecek düzeye taşır. Böylece pek çok hassas takımdaki frezeleme uygulamalarında en iyi talaş kaldırma oranları elde edilebilir. Bu uygulamalar arasında yüzey frezesi (yüksek ilerleme dahil), derin omuz ve kenar frezeleme, yuva açma, oluk frezeleme, profil işleme, dairesel açılı frezeleme ve helisel interpolasyon sayılabilir.”

 

Ek avantajlar arasında gereğinde adaptörle iş parçası arasında kenar boşluğuna olanak verecek küçük takım sapları bulunur. Böylece büyük kesici yerine nominal çaplı kesici kullanma avantajına sahip olursunuz; çünkü uzun ve hassas bağlamalarda düşük kütleli bir kesici büyüklerine oranla daha verimli olacaktır. Bu esneklik sayesinde, hassas freze takımı bağlamalarının kullanılması gereken durumlarda parça tasarımlarından ve verimlilikten ödün vermeye gerek kalmaz.

 

Tüm ISO malzeme grupları için uygun olan yeni Sessiz Takımlar frezeleme adaptörleri kullanılabilir uzunluğu 4 x kesici çapı ve üzeri olan takım montajlarında kullanılabilir. Bu adaptörler Coromant Capto® ve HSK-A/C ile birlikte tezgah tarafı arabirimi olarak sunulur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com