Connect with us

Redüktörler

Agrega, çimento ve suyun birleşiminden doğan güce yön veren redüktörler

Yayın Tarihi:

-

İnsanoğlu tarih boyunca gerek yırtıcı hayvanlardan korunmak gerekse barınma ihtiyacını karşılamak için barınaklar yaptı. Taş devrinde doğal mağaralarda barınma ihtiyacını karşılayan insanoğlu, yerleşik hayata geçmeye başlayınca, kulübe ve sığınma evleri inşa etmeye başladı.

Tarihte ilk olarak kulübe ve sığınma evleri elle veya basit aletlerle inşa edildi. Daha sonraki dönemlerde insanlar topluluk halinde yaşamaya başlayınca teknolojinin verdiği nimetler doğrultusunda şehirler inşa etmeye başladılar.

Günümüzde şehirler inşa etmede kullandığımız beton yaklaşık olarak 5000 yıldan beri kullanılmaktadır. Eski Mısırlılar kil harcını piramitlerin yapımında kullanmışlardır. O tarihten 1824’e gelindiğinde İngiliz duvarcısı Joseph Aspdin kireç taşını kille yakarak bir bağlayıcı madde, çimento elde etti. Bundan sonra yapılan evler, barajlar ve yollar çimento karıştırılan agregalarla oluşturulan beton ile yapılmaya başlandı.

Beton karışımının hazırlanması için insanoğlu basit mikserler icat etti. Ancak şehirleşmenin giderek artması ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ihtiyacı karşılamayacak hale gelen bu basit makinalar yerini modern twin şaft beton mikserlerine bıraktı. DİŞSAN REDÜKTÖR, teknolojik gelişmeler ışığında sektörün ihtiyacını karşılamak adına 2005 yılında DKP serisi planet mikser redüktörlerini üretmeye başladı. 

DİŞSAN planet redüktörler, kompakt gövdelerde yüksek tork taşıyabilecek özellikte redüktörlerdir. DKP serisi planet redüktörler, twin şaft beton mikserleri için özel olarak tasarlanmıştır. 1 m3, 2 m3, 3 m3 ve 5 m3’lük mikserler için kullanılmaktadır.

DKP serisi redüktörün giriş miline yapılan özel flanş tasarımı ile redüktöre hem kasnak bağlamak hem de iki redüktörü birbirine kardan miliyle bağlamak mümkün olmaktadır.

Rijit yapılarıyla ağır şartlarda kullanılmaya elverişlidir. Gövde malzemesi olarak GGG40 sfero döküm kullanılmaktadır. Dişliler yüksek kalite sementasyon çeliğinden üretilmektedir. Dişlilerin 58-60 HRC yüzey sertliği sağlanacak şekilde ısıl işlemleri yapılıp, yüksek teknolojili tezgahlarda taşlanmaktadır. Özel keçe uygulamaları mevcuttur.

DİŞSAN planet redüktörler, kompakt yapısı sebebiyle beton üretimi dışında, asfalt ve her türlü mikserlerde kullanıma uygundur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com