Connect with us

Etkinlikler

Aklın yolu bir “COMVEX İstanbul” 21-24 Mayıs 2016

Yayın Tarihi:

-

 

TÜRKİYE TİCARİ ARAÇ, OTOBÜS VE TEDARİK SANAYİ liderlerinin katılımcısı olduğu COMVEX İstanbul, 21-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Tüyap İstanbul’da 5. kez kapılarını açıyor.

 

COMVEX İstanbul:  Dünyaya Açılan Kapı

OSD (Otomotiv Sanayii Derneği), TAİD (Ağır Ticari AraçlarDerneği) ve TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) iş birliği ile hazırlanan COMVEX İstanbul Fuarı, ticari araçlar sektöründeki yeni ürün ve teknolojilerin sunulacağı en önemli platform. Fuar, sanayimizin uluslararası ticaretteki konumunu daha etkin kullanmasına ve bölgedeki ticaretten daha fazla pay almasına katkı sağlayacak.

Otomotiv Sektörü İhracatta Yine Lider

Otomotiv sektörü, 2016 birinci çeyrekte geçmiş yıllara oranla ihracat sıralamasındaki yerini korurken; adet bazında ticari araç ihracatı %17 artmıştır.

Sanayimiz, OTOBÜS ÜRETİMİNDE AVRUPA  1’İNCİSİ, KAMYON ÜRETİMİNDE  AVRUPA2’NCİSİ

Tedarik Sanayi toplam üretiminin%70’ini ihraç etmektedir.

Sanayimiz son 3 yılda 1 milyondan fazla üretim ile Avrupa’da ilk 5’te yer almaktadır.

COMVEX İstanbul Etkinlikleri ile Daha Zengin

Fuar, bu yıl birbirinden farklı etkinlikler ile de öne çıkıyor.

“Sektörün Kalbi Hayat Veriyor”

Türkiye’de her 4saniyede 1 ünite kana ihtiyaç var ve her bir kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarıyor.

“Kan acil değil sürekli ihtiyaç” mottosu ile,“Sektörün Kalbi Hayat Veriyor” Sosyal Sorumluluk projesi Kızılay& COMVEX işbirliği ile fuarda kan bağışlarını kabul edecek.

Ayın Kaptan Şoförleri Ödülleri Comvex’te

“Ayın Kaptan ŞoförüÖdülleri” töreni, 4. Kez COMVEX İstanbul’da düzenlenecek. Şehirler arasından kent içine, servisten turizme kadar sektörün tüm temsilcilerini bir araya getiren ödül töreninde, Otokar Servis, Bridgestone Şehirlerarası, IsuzuTurizm ve Temsa Şehiriçi Ayın Kaptan Şoförleri olmak üzere toplam 4 kategoride ödüller sahiplerini bulacak.

Yolcu taşımacılığında kullanılan araçlar, gelişen sanayimizin son teknolojiler ile üretilirken, hayatımızı emanet ettiğimiz şoförlerin eğitimi ve yetiştirilmesi kuşkusuz en önemli öğe. Bu fikirden hareketle yola çıkan Ulaştırma Platformu, geleceğin kaptanlarının yetiştiği Afyon Kocatepe Üniversitesi Otobüs Kaptanlığı öğrencilerine diplomalarını COMVEX’de verecek. Bu tören ile, Afyon KocatepeÜniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü, bu sene 6.mezunlarını sektöre kazandıracak.

IPRU,  UluslarArası Karayolu Taşımacılığının Rotasını Belirliyor

Türkiye’de kurulmuş ilk uluslararası nitelikli mesleki sivil toplum örgütü olması özelliği ile bir ilki gerçekleştirmiş olan IPRU, karayolu yolcu taşımacılığı konusundaki birikimlerin paylaşılacağı bir platform olarakdevlet desteği ile kurulmuştur.

Uluslar arası arenada çalışmalar sürdüren IPRU, Türkiye’nin liderliğinde 17 ülkeden temsilcisi ile COMVEX fuarında uluslar arası karayolu taşımacılığının önümüzdeki yıllarda izleyeceği stratejileri belirleyecek.

Trans Talk Cities Kent Lojistiği ile Belediyeler Bir Araya Geliyor

Kentlere özel projeler, kentlere özel yöresel ve kültürel içerikli etkinlikler tasarlayıp uygulayan EPR, Türkiye’nin tek yerel yönetim ajansıdır.

EPR Yerel Yönetim Ajansı;  özel sektör ile yerel yönetimleri bir araya getirerek kentlerin gelişimine ivme kazandıracak etkinlikler, yuvarlak masa buluşmaları, çalıştaylar düzenliyor. Bu kez COMVEX işbirliği ile düzenleyeceği Kent İçiUlaşım Çalıştayı ile etkinliklerine bir yenisini ekleyecek.

Sivil Toplum Kuruluşları, sektörün önde gelen firmaları vebelediyelerin katılımı ile gerçekleştirilecek Kent İçi Ulaşım Çalıştayı’nda,küresel ve bölgesel lojistik planlaması, metropolitan lojistiği, stratejikplanlamada lojistik konularında son gelişmeler değerlendirilecek.

Marmara Belediyeler Birliği BaşarılıÇalışmalarına Bir Yenisini Ekliyor

Belediyelerin yetki ve kaynaklarının artırılması, yerelyönetimlerde çevre bilincinin geliştirilmesi, belediyelerin ortak sorunlarınaişbirliği içinde çözüm bulunması, büyükşehir belediyelerinin kurulması,belediyelerin uluslararası yerel yönetim kuruluşlarında temsili gibi konulardaöncülük yapan Marmara Belediyeler Birliği, bölgesel ölçekte Türkiye’nin en eskive kapsamlı belediyeler birliğidir.

Kent içi toplu taşımada yaşamımızın ayrılmaz parçası olan sıkıntıların, çözüm önerilerinin ve ihtiyaç duyulan yeniliklerin konuşulacağı, Marmara Belediyeler Birliği Konferansı hizmet kalitesini ileri götürmek amacıyla belediyeler arası iletişimi arttırmaya katkı sağlayacak.

Konferansta kent içi toplu taşımanın en iyi örnekleri, tedarikçi firmaların yeni uygulamaları, araç bakım onarım süreçlerindeki ihtiyaçlar konularında bilgi ve tecrübeler paylaşılacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com