Connect with us

Etkinlikler

Tissue World Istanbul, Eylül Ayında Ziyarete Açılıyor

Yayın Tarihi:

-

 

İthalat ve ihracat hacmi 800.000 tona ulaşan Kuzey Afrika ve Ortadoğu Pazarını hedef alan Tissue World Istanbul Temizlik Kağıdı Endüstrisi Fuarı, 27-29 Eylül 2016 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde (ICC) gerçekleşecek. Türkiye’nin spesifik olarak temizlik kağıdı sektörüne odaklanan tek fuarı olan Tissue World Istanbul, Avrupa, Rusya, BDT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika’dan alıcı ve ziyaretçileri ağırlayacak. 

 

Tissue World İstanbul 2016’ya, Türk firmalarının ilgisi hayli yüksek. Hayat Kimya Altın sponsor, İpek Kağıt Gümüş sponsor, Aktül Kağıt Yaka Kartı sponsoru, Lila Kağıt Ziyaretçi Çanta sponsoru ve Organik Kimya Kayıt Alanı sponsoru olarak yer alırken, temizlik kağıdı sektörünün lider ve önemli üreticilerinden Amaco, Medtissue Mill, Yöntem Kağıt ile yine sektörün lokomotif firmalarından makine imalatçıları ICM Makina, Jetmaksan, Point Makina, STAX Technologies ve Yusufoğlu Makine’yi Tissue World katılımcıları arasında görmek mümkün.
Tissue World Istanbul 2016’nın hedef pazarı olan MENA (Kuzey Afrika ve Ortadoğu) bölgesinin temizlik kağıdı endüstrisinin ithalat ve ihracat hacminin 800.000 tonu bulduğunu belirten UBM Fuarlar Grup Direktörü Orhan Çağlayan, “Tissue World Istanbul katılımcıları bu pazarın yaklaşık 350.000 tonluk hacmini elinde bulunduruyor. Türk firmalar ise MENA bölgesi temizlik kağıdı sektöründe yüzde 46’lık bir paya sahip. Türkiye’de temizlik kağıdı sektörüne dair tam teşekküllü bir fuar olarak ilk defa gerçekleşecek olan Tissue World Istanbul katılımcıları arasında Türkiye, Sırbistan, Hindistan, Lübnan, İtalya, Çin, Mısır, Almanya, İsviçre ve daha pek çok ülkeden önemli ve lider firmalar yer alıyor. Firmalar, konferans ve fuarımızda yer alarak bölgesel temizlik kağıdı pazarındaki marka bilinirliklerini arttırabilirler.” dedi.
Tissue World Istanbul’un aynı zamanda ziyaretçiler için de ideal ortak buluşma noktası olduğuna dikkat çeken Orhan Çağlayan şöyle devam etti: “ Ziyaretçilerimiz fuarımızda kilit sektör temsilcileriyle ve satın almacılarla bir araya gelme fırsatını yakalayacaklar. Ayrıca fuar alanında çok çeşitli katılımcılarla iş bağlantıları kurma fırsatı yakalayacak, bölgedeki ve uluslararası çaptaki öncü temizlik kağıdı sektörü tedarikçileri, üreticileri ve dönüştürücüleriyle bir araya gelebilecekler. Tüm bunlar, Tissue World İstanbul 2016’nın işini geliştirmek isteyen firmalar için çok cazip bir platform olduğunu gösteriyor”.
Tissue World İstanbul 2016’da, yerel ve bölgesel düzeyde sektörü etkileyen teknolojik yenilikler ve kritik konular ele alınacağı bir konferans da gerçekleşecek. ‘Türkiye: Başarı Hızını Nasıl Koruyabilir?’ konulu konferansta, dünyanın en hızlı gelişen temizlik kâğıdı pazarlarından biri olan Türkiye perspektifinden bölgesel fırsatlara odaklanılacak. ‘Doğu Avrupa, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika bölgelerinin büyüyen temizlik kâğıdı sektöründe Türkiye nasıl bir rol oynuyor?’, ‘Bölge pazarında başarı arayan Türk firmaları için en iyi fırsatlar nerede?’ gibi soruların sektör uzmanları ve ekonomistler tarafından yanıtlanacağı konferans, Türkiye ve Orta Doğu pazarındaki mevcut ve gelecek pazar trendlerinin yanı sıra ekonomik ortama ışık tutacak. Tissue World Istanbul 2016’da ayrıca hızla gelişen yerel ve bölgesel temizlik kâğıdı taleplerine yanıt vermek için gereken yenilikçi teknolojileri tanıtmak amacıyla teknik oturumlar yapılarak vaka çalışmaları sunulacak.
Tissue World 1993’ten beri dünya çapında temizlik kağıdı sektörüne hizmet veren öncü, global bir etkinlik serisidir. İstanbul, Milan, Miami ve Sao Paulo’da düzenlenen etkinliklerle, tüm yıl boyunca iş yapmak, fikir paylaşmak ve öğrenmek amacıyla çevrim dışı ve çevrim içi bir araya gelmek için eşsiz bir mekân sunan, fuarlardan, konferanslardan ve bir dergiden oluşan entegre ve birbiriyle bütünleşmiş bir platformdur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com