Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Endüstriyel parça temizlemede maksimum verim

Yayın Tarihi:

-

 

Dürr Ecoclean’den EcoCCompact: hidrokarbon ve modifiye alkollü temizleme ve koruma için yer tasarruflu yeni bir sistem.Endüstriyel parça temizlemede maksimum verim ve maliyet azaltma için çok yönlülük

 

Filderstadt, 30 Agustos 2016 – EcoCCompact ile Dürr Ecoclean, parça temizleme ve paslanmaya karşı korumaya yönelik halojene olmayan hidrokarbon ve modifiye alkol içeren çok yönlü tam bir vakumlu sistem geliştirdi. Compact 80 C/P’nin varisi hızlı yağdan arındırmadan hassas temizlik şartlarına uygun detaylı temizleme görevlerine kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Ürünün yenilikçi teknolojileri maksimum temizleme verimliliği ve birim bazında maliyetlerde hedeflenen azaltmaları garanti ediyor. Son derece kompakt yapısı ve kolay kullanışlılığına ek olarak, yeni EcoCCompact hem şık görünümlüdür hem de fiyatına oranla mükemmel sonuç verir.
Özellikle küçük ve orta boy işletmeler sıklıkla farklı temizlik ihtiyaçlarına güvenilir ve maliyette verimli bir şekilde tek bir temizleme sistemiyle cevap verme sorunuyla karşılaşmaktadır. Hızlı işlem süreleri, yüksek makine uygunluğu ve kullanıcı dostluğuna ek olarak kısa teslimat süreleri ve çevreye uygunluk da önemlidir. Dürr Ecoclean bunları göz önünde bulundurarak Compact 80 C/P modelinin yerini alan çok yönlü EcoCCompact’ı tasarladı. Sistem, halojene olmayan hidrokarbon veya modifiye alkollerle (polar çözücüler) tam vakumda işler ve bir çözücüden diğerine geçmesi kolaydır.
 
Çok yönlü parça temizlemeye yeni bir yaklaşım
Son derece iyi düşünülmüş konsepti ve birçok standart seçenekleri EcoCCompact’ı bir şirketin özel ihtiyaçlarına kolaylıkla adapte olmasını sağlar; örneğin yağdan arındırmadan ön yıkamaya, ara yıkamadan detaylı temizlemeye kadar. Sadece 4,000 x 1,600 x 2,700 mm’lik (Boy x Genişlik x Yükseklik) alan kaplayan yer tasarruflu yuva, temizleme ve pastan koruma işlemleri için bir, iki veya üç sıvı tankı alabilir.  İki ve/veya üç numaralı tanklar da sonradan – örneğin temizlik koşulları artarsa ya da parçalar pastan koruma gerektirirse-  uyarlanabilir. Her sıvı tankının kendisine ait değişken frekanslı sürücü ünitesi olan enerji verimli sel pompasına ek olarak ayrı filtre devresi bulunmaktadır. Kombine filtre sistemi olarak tasarlanan filtre yuvasında torbalı veya kartuşlu filtreler yuvayı değiştirmeden kullanılabilir.
Ayrıca, EcoCCompact farklı parti boyutlarına göre ayarlanabilir. İş haznesi 530 x 320 x 200 mm (Boy x Genişlik x Yükseklik) boyutuna kadar olan partileri işleyebilmek üzere tasarlanmıştır. Alternatif olarak aynı taban alanında 250 mm yüksekliğindeki parça konteynırlarını işleyebilecek daha fazla hacimli bir iş haznesi kurulabilir. Bu durum iş hacmini artırdığı gibi, parça temizleme maliyetlerini de düşürmektedir.
Ek olarak, yeni sistem işletimde son derece uyumludur. Hızlı ve güvenli işletim için dokunmatik ve kendiliğinden açıklamalı grafiklerle modern HMI işletim paneliyle işletim modu ihtiyaca göre kolaylıkla temizlemeden pastan korumaya veya tam tersine ayarlanabilir. Entegre parça görüntüleme ünitesi sayesinde işlem takibi rahatlıkla anlaşılabilir ve kolay hale gelir.
 
Daha düşük birim maliyetinde maksimum temizlik verimi 
Temizlik ve yağdan arındırma işlemlerinin kalitesini artırırken aynı zamanda maliyetleri düşürme amacıyla, diğer Dürr Ecoclean sistemlerinden gelen deneyim birikimi ve yenilikçi teknolojiler EcoCCompact’ta buluştular. Örneğin parça konteynırının dönmesi değişken frekanslı bir sürücü ünitesi tarafında kontrol edilmektedir. Bu özellik, sepetin temizlenecek parçalara uyum sağlamasını ve böylelikle işlemin optimize edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, kritik bölgelere erişim için parçalar iş haznesinde özellikle konumlandırılabilir veya vakumlu kurutmadan önce sıvının süzülmesi ayarlanabilir. İleri seviyede buharlı yağdan arındırma işleminin durulama seçeneğiyle beraber kullanımı da işlemin etkinliğini artırır. Bu fonksiyonla, yağ dolu çözücü direkt damıtma ünitesine aktarılır. Bu sayede çözücüde yağ birikimi ya da sel tankında kir toplanması engellenir, böylelikle işlem sıvısının kalitesi artırılır.
Üretimsiz geçen süreyi kısaltmak için EcoCCompact’ın etkin pompaları ve büyük çaplı boruları vardır. Frekans kontrollü sel pompaları ve damıtma işlemi için sıvı ısıtılmasında kullanılan ısının geri kazanımı aracılığıyla işletim masrafları daha da azaltılır. Yeni kompakt sistemin bir diğer avantajı da ister su ister hava ile soğutabilme özelliğidir. EcoCCompact ayrıca dikkat çekici fiyat/performans oranı ve kısa teslimat süreleri garanti eden yüksek standart seviyesiyle de ikna edicidir

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com