Connect with us

Etkinlikler

Ovako yeni nesil çelikleriyle Ankiros 2016

Yayın Tarihi:

-

 

Ovako “yeni” nesil yüksek performans mühendislik malzemelerinin Türkiye’ nin büyüyen çelik endüstrisine getirebileceği avantajları tartışmak için İstanbul’da düzenlenen 13. Uluslararası demir-çelik ve döküm teknolojisi, makine ve ürünleri ihtisas fuarı Ankiros 2016’ daki katılımcılar arasında yer alacak.

 

Ankiros 2016 ziyaretçileri BQ-Steel®, IQ-Steel®, M-Steel® ve WR-Steel® bağlı markalarının ve diğer yüksek performanslı mühendislik çeliklerinin maliyetleri nasıl düşürebildiği, üretim süresini nasıl kısaltabildiği ve nasıl yeni tasarım çözümleri bulabildiği hakkında konuşmak için H2-A200 Numaralı SAN Malzeme standını ziyaret edebilirler.
Ovako’da Orta Doğu Avrupa satış müdürü Rumen Karamihalev şunları kaydetti: “Türkiye geçtiğimiz 10 yılda çelik üretiminde en önemli ülkelerden biri haline gelmiştir. Ankiros 2016’da standımızı ziyaret edenlerle Ovako mühendislik çeliklerinin nasıl standart türlerden üstün olduğu ve hem kullanım hem de işlemede avantaj sunduğu konusunda konuşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
Ovako, Ankiros 2016 ziyaretçileri ile büyük ölçüde geliştirilmiş yönsel özelliklere sahip ultra-temiz IQ-Steel® ve rulman kalitesi için imal edilen BQ-Steel® dahil olmak üzere bağlı markalarının avantajlarını tartışacak.
Bağlı markalardan IQ –Steel, izotropik kalite olarak adlandırılır ve alaşımı oluşturan bileşenlerin yönsel özelliklerini artırmak amacıyla inklüzyonların boyunun minimize edilerek üretildiği çok temiz bir çeliktir . BQ-Steel rulman kalitesi için imal edilmektedir ve zorlu uygulamalarda optimize edilmiş yorulma dayanımı sağlamak için temizliği sıkı bir şekilde kontrol edilerek üretilmektedir.
M-Steel’in sağladığı diğer tasarım avantajları sermaye yatırımına ihtiyaç kalmaksızın işleme süresini azaltması ve kesme hızını %30’a kadar arttırmasıdır. Ankiros 2016 ziyaretçileri Ovako’nun dünyanın en büyük imalatçısı olduğu üstünlüğü kanıtlanmış aşınmaya dayanıklı WR-Steel ürün yelpazesi hakkında da bilgi edinebilir.
Pazarlama ve Teknoloji Başkan Yardımcısı Göran Nyström “Malzeme araştırma ve ürün geliştirme birimimiz sürekli olarak müşterilerin ileri mühendislik çeliklerden daha etkin maliyetli performanslar elde etmesine yardımcı olmanın yollarını aramaktadır. Ovako, müşterilerine bu piyasalarda gerekli olan gerçek bir rekabet üstünlüğü sağlıyor” dedi.
Ovako,Türk çelik endüstrisinin giderek artan önemini anlatmak için Hall 2 A-200 no’lu SAN Malzeme Teknolojileri standında yer alacaktır. Türk çelik üretimi kapasitesi 50 milyon tona ulaşmıştır ve 2023’de 85 milyon tona ulaşması bekleniyor.
Rumen Karamihalev “Yüksek performanslı mühendislik çeliklerimizin şekillendirme, biçimlendirme, işleme ve kaynaklamayı nasıl kolaylaştıracağını Ankiros 2016 ziyaretçilerine anlatmayı sabırsızlıkla bekliyoruz, bunlar üretim gereksinimlerinize tamamen uyumludur. Ovako, Türkiye ve Avrupa bölgesindeki çelik endüstrisinin tasarım olanaklarını yeniden düşünmesine yardım etmek için buradadır” diye ekledi.
Ovako rulman, ulaşım ve imalat endüstrilerindeki müşterileri için ve onlarla işbirliği içinde yüksek teknoloji çelik çözümleri geliştiriyor. Çeliğimiz müşterilerimizin nihai ürünlerini daha dirençli hale getirmekte ve bunların faydalı ömrünü uzatmaktadır, böylece daha akıllı, daha çok enerji tasarrufu sağlayan ve daha çevre dostu ürünler ortaya çıkmaktadır. Üretimimiz geri dönüştürülmüş hurdalardan imal edilmektedir ve çubuk, boru, ring ve ön şekillendirilmiş parça formlarında çelikleri kapsamaktadır. Ovako 30’dan fazla ülkede temsil edilmektedir ve Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da satış ofisleri bulunmaktadır. Ovako’nun 2015 yılındaki satışları 834 milyon Euro’dur ve şirketin yılsonunda 2.905 çalışanı vardı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com