Connect with us

Yazılım

Allison Şanzıman’ın FuelSense® teknolojisi, en iyi 20 ürün arasında seçildi

Yayın Tarihi:

-

 

Allison Transmission Holding A.Ş.’nin (New York Borsası: ALSN) FuelSense® yakıt tasarrufu teknolojisi Heavy Duty Trucking Dergisi tarafından sektörün en iyi 20 ürünü arasında seçildi.

 

Allison Şanzıman Kuzey Amerika Pazarlama veMarka Geliştirme Müdürü Lou Gilbert konuyla ilgili açıklamasında;Allison Şanzıman’ın ve FuelSense teknolojisinin bu unvana layık görülmesi bizleri çok gururlandırdı.FuelSense teknolojisi sayesinde müşterilerimize daha fazla katma değer sağlamakve Allison’ın ticari araç sektöründe yakıt tüketimini azaltma konusundakitaahhüdünü desteklemek amacıyla yakıt odaklı yazılım çözümlerimizin kapsamınıgenişletmiş, paket haline getirmiş ve yeniden markalaştırmış bulunmaktayız,”dedi.

 

Mart 2014’te lansmanı yapılan FuelSense, %20’yevaran yakıt tasarrufu sağlamak üzere sürüş koşullarına adapte olan birteknolojiden faydalanmaktadır. Otomatik seçilen vites değişiklikleri ile ivmelenmeyönetimi, yüke, yol durumuna ve iş döngüsüne bağlı olarak performanstan ödünvermeksizin şanzımanın yakıt tasarrufunu en üst düzeye taşımaktadır. FuelSenseteknolojisi, üç farklı yazılım paketinden (FuelSense®, FuelSense® Plus™, FuelSense® Max™) ve Allison tam otomatik şanzıman çeşitlerineyönelik birçok elektronik kontrollerden oluşmaktadır.

 

FuelSense teknolojisinin özellikleri şuşekildedir;

 

  • 5. Nesil Kontroller – İvmelenme yönetimi ve hassas eğim ölçer
  • EcoCal – Vites değiştirme teknolojisi, motor hızını en etkili düzeyde tutmaktadır
  • Dinamik Vites Değiştirme Programı – Düşük motor hızında vites değişiklikleri yapılabilecek durumları otomatik olarak algılamaktadır
  • Duruş Esnasında Otomatik Boşa Atma – Araç hareketsizken yakıt tasarrufunda bulunmakta ve emisyonları azaltmaktadır.

 

Heavy Duty Trucking dergisinin baş editörüDeborah Lockridge açıklamasında: “2015 yılına yönelik en iyi 20 ürün ödülümüzden birini kazanan Allison’ı ve FuelSense teknolojisini Heavy DutyTrucking adına tebrik ederiz. Bu yılın “en iyisinin iyisi”, Amerikan KamyonTaşımacılığı Derneği’nin Teknoloji ve Bakım Konseyi bünyesinde görevli Ağır Hizmet Kamyon Filosu Öncüleri ve kıdemli filo bakım uzmanlarının desteği ile editörlerimiz tarafından yüzlerce ürün ve hizmet arasından seçilmiştir,” dedi.

 

En iyi 20 ürün seçimlerinde inovasyon, en güncel sektörel sorunlara yönelme, bakım maliyetlerine yönelik tasarruflar aracılığıyla filonun karlılık oranını arttırma, güvenlik ve filo verimliliği gibi diğer iyileştirmeler baz alınmıştır.

 

Gilbert yaptığı açıklamada: “Yazılım özelliklerini bu şekilde paket haline getirerek son kullanıcılar için bayilerde anlatımını kolaylaştırmak ve böylece kullanımını birçok uygulamada yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. FuelSense paketleri, genel performans ve verimlilik düzeyinden ödün vermeksizin gerçek anlamda tasarruf sağlamakta ve filo işletmecilerine doğrudan yakıt tasarrufu seçenekleri sunmaktadır,” diyor.

Allison Transmission Holding

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com