Connect with us

Genel

Haas Automation 2014’te 1 milyar dolar eşiğini aşarak rekor kırdı

Yayın Tarihi:

-

 

Haas Automation 2014’te 1 milyar dolar eşiğini aşarak rekor kırdı

 

Genelmerkezi Oxnard, Kaliforniya’da bulunan Haas Automation, Inc. 2014 senesinde yıllık gelirinin, 2013 senesine kıyasla yüzde 11 artarak 1 milyar doları aştığını duyurdu. Amerika’nın lider imalat tezgahı üreticisi için bir ilk olan bu rakam, 2014’ü şirket tarihinin en iyi yılı haline getirdi. 2014 yılı içinde imal ettiği 14.000’den fazla üniteyle (2013’e kıyasla yüzde 22 artış) bu alanda da tüm zamanların rekorunu kıran Haas Automation, bu atılımla CNC imalat tezgahı endüstrisindeki küresel liderlik pozisyonunu güçlendirdi.

HaasCNC imalat tezgahı satışları 2014 yılı boyunca güçlübir seyir izlerken, 3. ve 4. çeyreklerde birçok rekor birbiri ardına geldi. Eylül ayı, çok başarılı geçen IMTS’nin (Uluslararası İmalat Tezgahları Fuarı)de katkıları ile Haas satışları açısından tüm zamanların 2’nci en iyi ayı oldu. Ekim ayı ise 1400’den fazla makine imalatı ve 100 milyon doların üzerinde gelirile imalat tezgahı üretim ve satışlarında rekor getirdi.  Ancak üçüncü çeyrek gelirleriyle ulaşılan şirket rekoru 4’ncü çeyrekte bir kez daha kırıldı.

Haas’ın 2014 yılında sattığı ünitelerin sayısı, 2013’e kıyasla yüzde 9 artışla 13.000adete ulaştı. Şirket yıl boyunca, 2013’e kıyasla yüzde 21 artışla, dünyanın dört bir yanına toplam 14.000 ünite sevk ederken, bu rakamın yüzde 53’ünü uluslararası pazarlar oluşturdu.

Haas Genel Müdürü Bob Murray şöyle konuştu: “İnanılmaz bir yıldı; bugüne kadar geçirdiğimiz en iyi yıl. Bunu büyük ölçüde uluslararası müşterilerimize borçluyuz. Tüm Haas müşterilerinin hak ettikleri yüksek kaliteli ürün ve birinci sınıf servis hizmetini alabilmeleri için gelişmekte olan uluslararası pazarlara yatırımlarımız devam edecek.”

Haasürünleri, şirketin Güney Kaliforniya’daki 92.903 metrekarelik imalat tesisinde üretiliyor. Bu ürünler endüstrinin en iyi satış, servis ve destek hizmetini sunan küresel Haas Fabrika Satış Mağazası (HFO) ağıyla dünya genelinde dağıtılıyor. Şu anda dünya genelinde 50 ülkede 170’i aşkın HFO bulunuyor ve gelecekte yeni HFO’ların açılması planlanıyor.

Murray sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyüyen HFO ağımız, dünyanın farklı noktalarındaki Haas müşterilerinin Haas ürünlerine, satış desteğine, yedek parçalara ve fabrikada eğitilmiş servis personeline yerel ölçekte erişim sağlamasına olanak tanıyor. Haas Automation’ın global başarısının arkasındaki itici güçlerden biride müşterilerimize hizmet etmeye verdiğimiz bu önemdir”.

 

Haas Automation

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com