Connect with us

Genel

Arçelik A.Ş.’ye CIPS Kurumsal Sertifikası

Yayın Tarihi:

-

 

 

Arçelik A.Ş. Satınalma Direktörlüğü global bir akreditasyon olan ve satınalma yönetiminde mükemmelliği sağlamak amacıyla verilen ve dünyada yaklaşık 130 şirkette bulunan “CIPS Kurumsal Sertifika’yı (CIPS Corporate Certification) almaya hak kazandı.

Foto2

Arçelik A.Ş. Satınalma Direktörlüğü, sağlam ve profesyonel bir satınalma yönetim sisteminin olduğunu gösteren ve 100’den fazla uluslararası firma tarafından, satınalma performansını ve konumunu iyileştirmek amacıyla kullanılan CIPS Kurumsal Sertifika’ya layık görüldü.

Ocak 2014’te CIPS (Chartered Institute of Purchasing &Supply) tarafından başlatılan denetimler sonrasında, Arçelik A.Ş. Mart 2014 tarihinde CIPS Kurumsal Sertifika’yı almaya hak kazandı. Arçelik A.Ş., mevcut satınalma politikalarının, süreçlerinin ve uygulama örneklerinin, beklentileri karşılayacak seviyede olması nedeniyle kısa bir zamanda süreci tamamladı ve CIPS sertifikasyon sürecinde en hızlı sertifika alan firmalardan biri olmayı başardı.

CIPS firması tarafından yapılan değerlendirmede, Arçelik A.Ş. satınalma süreçleri, ‘Liderlik ve Organizasyon’, ‘Strateji’, ‘İnsan’, ‘Süreç ve Sistemler’, ‘Performans Ölçümü ve Yönetimi’ olmak üzere 5 ana grupta ve 110 farklı kriterde incelendi.

16 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen törende Arçelik. A.Ş. Satınalma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, CIPS Kurumsal Sertifika’yı CIPS Müşteri İlişkileri Direktörü Duncan Brock’tan aldı. Törende kısa bir konuşma yapan Arçelik. A.Ş. Satınalma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, CIPS sertifikası ile Arçelik A.Ş. satınalma süreçlerinin dünyadaki en iyi uygulama örneklerinden biri olduğunu gösterdiğini ve başarılarının her alanda devam edeceğini söyledi. Öztürk ayrıca bu başarının, Arçelik A.Ş. satın alma ekibinin Türkiye’nin ve sektörün en iyi ekiplerinden biri olduğunu da kanıtladığını belirtti.

1932 yılında İngiltere’de kurulan CIPS firması, 150’den fazla ülkede yaklaşık 100.000 üyesi ile dünyanın en büyük satınalma ve tedarik zinciri yönetimi konusunda uzman bir organizasyon.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com