Connect with us

Etkinlikler

ARÜSDER 20. yaşını gala yemeğiyle kutladı

Yayın Tarihi:

-

Ülkemizin önde gelen sektörlerinin tek temsilcisi konumunda olan Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinecileri Üreticileri Birliği Derneği ARÜSDER 20. yaşını görkemli bir gala yemeği ile kutladı.

10 Ocak akşamı Hilton Garden Hotel’de gerçekleştirilen geceye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, MAİB Başkanı Kutlu Karavelioğlu ve Başkan Yardımcısı Sevda Kayhan Yılmaz, MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İMDER, İSDER, İŞİM ve KAZANSİAD başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun başkanları ile MAKFED üyesi derneklerin genel sekreterleri, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri katıldı.

Sektörün bu önemli buluşmasında ARÜSDER’in hizmetlerinin ve temsil ettiği sektörün ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğuna vurgu yapılarak; bu ve bundan sonraki yıllarda beklentinin daha da fazla olduğunun altı çizildi. Oldukça geniş bir katılımla ve coşkuyla gerçekleşen gecede sponsor firmalara plaket takdimi yapılırken; katılımcılar Nejat İnan Orkestrası’nın müzikleri eşliğinde keyifli saatler geçirdiler.

1999 yılında kurulan ARÜSDER halen ülkemizin cari açığının kapatılmasında önemli ölçüde destek veren 66 üyenin temsilcisi olarak çalışmakta. İç pazarda kanunun hizmetine sunduğu itfaiye, çöp kamyonu, ambulans, kanal açma, personel ve yük kaldırma platformları, askeri araçlar gibi pek çok ürünün yanı sıra iş makineleri konusunda da lider firmaların birlikteliğinden doğan bir sivil toplum kuruluşudur. Sadece yurt içinde değil, dünyanın 145 ülkesine ihracat yapan ARÜSDER üyesi firmalar ülkemizin üst düzeyde tanıtımına katkı sunmaktadır. Dünya üzerinde birçok fuara katılan; temsil heyetlerinde yer alan; ilgili yabancı yetkilileri ülkemize davet ederek yerinde görmelerini sağlayan bu birliktelik çatısı altında temel amaç; dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artırabilmektir. 

Son yıllarda hızla büyüyen ve genişleyen dernek üyelerinin ihracat başarısı gelecek yıllara dair de son derece ümit verici düzeydedir. Nitekim, artık kendi dünya markalarını yaratma yolunda ciddi çabalar harcanmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com