Connect with us

Genel

CASE, geniş iş makineleri ürün gamını Komatek Fuarı’nda görücüye çıkardı

Yayın Tarihi:

-

 

170 yıldan fazladır sürdürdüğü iş makinesi üretimiyle dünya iş makineleri sektörüne pek çok ilki kazandıran CASE, 6-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen KOMATEK Fuarı’nda, üstün performansıyla dikkat çeken 821F model lastik yükleyicisi, sınıfında verimliliği ve üretkenliği ile dikkat çeken paletli ekskavatörlerinin yanı sıra geniş ürün gamını diğer bireylerini sergiledi. Fuar süresince standı yüksek ziyaretçi sayısına sahip olan CASE, fuarın en çok ilgi gören markalarından biri oldu.

 

Dünya iş makineleri sektörünün önde gelen markalarından biriolan CASE, alanında köklü bir geçmiş vedeneyimin ürünü yüksek performanslı iş makineleriyle fuarın en dikkat çekenmarkası oldu.

Günümüzde dünyadaki birçok kazıcı yükleyicide standart olaraktalep edilen uzar bom teknolojisinin yaratıcısı olan ve bugüne kadar sektördebirçok yeniliğin altına imzasını atan CASE, furdakistandıyla ziyaretçi akınına uğradı. CASE standı, sınıfının en iyi devrilme yüklerinden birine sahip olan 821Flastikli yükleyicisiyle göz doldururken; yeni akıllı hidrolik sistemiyle performans veüretkenlikte ciddi gelişme sağlayan C Serisi paletli ekskavatörleriyle dekatılımcılardan yoğun ilgi gördü.

CASE, fuar süresince paletliekskavatör ürün serisi dahilindeki CX130B, CX300C, CX370 ve yoğun hafriyat tipi CX470C modellerininyanı sıra; 721F & 821F lastikli yükleyiciler, 580ST ve 695ST model kazıcı yükleyiciler, SR150,SR220 ve SR250 model noktadönüşlü yükleyiciler ve CX15B& CX39B model mini paletliekskavatörler ile geniş ürün gamınıziyaretçilerle buluşturma imkanı buldu.

TürkTraktör Case İş Makineleri Direkt Satış GrupMüdürü Boğaç Ertekin:

“Case iş makinelerinde ürüngamımız üretkenliği ve verimliliğini sayesinde yatırım dönüş süresini minimizeeden, sınıfının en iddialı makinelerden oluşuyor. TürkTraktör’ünsatış sonrası servis konusunda sahip olduğu bilgi birikimi (know-how) ileCase’in müşteri beklentilerinin de üzerine çıkmasını sağlayacağız.”

 

Fuarı ve sergilenen ürünlerideğerlendiren BoğaçErtekin; “Ankara’da, böylesine geniş katılımlı bir fuardaürünlerimizi tanıtıyor olmaktan dolayı büyük heyecan duyuyoruz. CASEmarkamızla, iş makineleri sektöründe de varlık göstermekteyiz. Ürün gamımızda,markamızın DNA’sı gereği üretkenliğe, yakıt verimliliğine, bakım kolaylığına veoperatör konforuna odaklanılıyor. Fuarda sergilediğimiz CASE 821F lastikliyükleyicimiz, özellikle üzerinde önemle durduğumuz ve beklentilerimizin yüksekolduğu bir ürün. Bumakinede motor, alışılanın aksine kabininin arkasında değil, makinenin en arkabölümünde yer alıyor. Bu da makine üzerinde daha az karşı ağırlık kullanılarakağırlık merkezinin optimize edilmesini, kaldırma kapasitesinin artmasını veyakıt tüketiminin düşürülmesini sağlıyor. Ayrıca, verimli Isuzu motorları, gelişmişhidrolik pompa kontrolü ve enerji tasarrufu sağlayan çalışma modlarıyla sahada üretkenliklebirlikte verimliliği arttıran C serisi paletliekskavatörlerimize de çok güveniyoruz” dedi.

 

Case Lastikli Yükleyiciler

Serideki ürünlerinneredeyse tamamında makinenin en arka bölümüne yerleştirilen motor sayesinde,makine üzerinde daha az karşı ağırlık kullanılarak ağırlık merkezi optimizeediliyor ve kaldırma kapasitesi arttırılıyor. Bu sayede sınıfının en üst düzey devrilme yüklerine sahip olanmakineler, daha seri çalışıyor ve yüksek kova kapasiteleriyle birim zamandadaha fazla üretim yaparak makinenin yatırım geri dönüş süresini kısaltıyor. Motor ile kabin arasında yer alan küpşeklinde tasarlanmış radyatör sistemi her yönden temiz havayı alıyor veradyatörlerin geniş yüzeylerinden geçirerek soğutmayı optimize ediyor. Tümmodellerde standart olarak sunulan ters fan özelliği ise radyatör temizliğininkolayca yapılabilmesini sağlıyor.

Case lastikli yükleyici serisindeki en önemli tasarımfelsefelerinden biri de operatör konforu. Geniş iç hacmi sayesinde çok rahatbir çalışma alanına sahip olan operatör, rahat ulaşılabilen kumanda panelisayesinde, makineyi oldukça rahat şekilde kontrol edebiliyor. Geniş görüş açısısayesinde makinenin hem ön hem de arka kısmına hâkim olan operatör,yüklemelerde kova yanaşma mesafesini hızlı ve emniyetli bir şekilde ayarlayarakdaha rahat çalışıp birim zamanda daha fazla üretim yapabiliyor.

 

Case Paletli Ekskavatörler

Tamamı Japonya’da üretilenve yeni akıllı hidrolik sistem sayesinde performans ile üretkenliğe olumlukatkılar yapan C Serisi ekskavatörlerde, artırılan kaldırma kapasitesi işçevirim sürelerini kısaltılıyor. Artırılan çalışma ağırlıkları da makinelereekstra kazı gücü ve denge kazandırıyor.

Verimli Isuzu motorlar,gelişmiş hidrolik pompa kontrolü ve enerji tasarrufu sağlayan yeni çalışmamodları sayesinde iş ve yakıt verimliliği artıyor. Operatör levyelere 5 saniyedokunmadığında motoru otomatik olarak rölantiye düşüren ‘Auto Idle’ ve 3dakikadan uzun süre faaliyet göstermediğinde motoru tamamen durduran ‘IdleShutdown’ özellikleri, bu makinelerdeki yakıt tasarrufunu bir adım öteyetaşıyor. ROPS ve FOPS güvenlik standartlarındaki Case kabinleri operatörleredüşük titreşimli, gürültüsüz, konforlu ve ergonomik bir ortam sunuyor. Renkligeniş monitör üzerinden izlenebilen geri görüş kamerası şantiye güvenliğiniartırıyor.

TürkTraktör Case İş Makineleri Direkt Satış GrupMüdürü Boğaç Ertekin sözlerini şu şekilde tamamladı:

 “Kazıcı yükleyici serimiz ve nokta dönüşlü miniyükleyicilerimizle tamamlanan kompakt ürün yelpazemiz sayesinde iş ve inşaatmakineleri pazarının tüm segmentlerinde rekabet gücümüzü daha da arttırmışbulunuyoruz.”

“Dünyanın ilk fabrika üretimi kazıcı yükleyicisinidünya iş makineleri sektörüne sunan Case aynı zamanda uzar bom teknolojisininyaratıcı ve bugüne kadar ürettiği yaklaşık 750 bin adet kazıcı yükleyici iledünyanın bu ürün grubunda en önemli üreticilerinden biri. Türkiye pazarında sırasıyla97bg ve 110bg gücündeki 580ST & 695ST kazıcı yükleyici modellerimiz ile de müşterilerimizinihtiyaçlarına cevap veriyoruz. 516Nm tork ve 110bg motor gücü ile 695STmodelimiz segmentinin en iddialı değerlerine sahip ve değişken debili pistonlutip hidrolik pompa sayesinde de yakıt tüketiminde oldukça iddialı. Ayrıca,590kg’dan 1360kg’a uzanan nominal çalışma kapasitelerine sahip geniş noktadönüşlü mini yükleyici serimiz ile de farklı müşterilerimizin farklıihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com