Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

ZF, Bosch Rexroth’tan endüstriyel dişli ve rüzgar türbini şanzımanı çalışmalarını devralıyor

Yayın Tarihi:

-

 

Friedrichshafen. ZF Friedrichshafen AG, Bosch Rexroth’un 1200’den fazla çalışanı olan endüstriyel şanzıman birimini satın aldı.

 

  • Teknoloji şirketi ZF,endüstriyel şanzıman piyasasına giriyor ve rüzgar türbini şanzımanları alanındaki gücüne güç katıyor.
  • Bosch Rexroth, Witten’deki(Almanya) tesisini, Pekin’deki (Çin) rüzgar türbini şanzıman fabrikasını veLake Zurich’teki (ABD) bakım tesisini ZF’ye devrediyor.
  • Bu satın alım ile ZF’nin endüstriyelteknolojiler bölümü güçleniyor.

 

ZF içinbu satın alım, petrol arama platformları, maden araçları, tünel açma makinalarıveya fünikülerler için kullanılan endüstriyel şanzıman pazarına girmek anlamınageliyor. Devralma sözleşmeleri 13.05.2015’te imzalandı. Satın alım,kartelleşmenin önüne geçenyasalara uygun şekilde gerçekleşti.

 

“Otomotiv sektörü dışında kalan ürün segmentimizigüçlendirmek, uzun vadeli şirket stratejimiz için önemli hedeflerden biridir”diyerek bu yeni alım ile açıklama yapan ZF CEO’su Dr. Stefan Sommer, sözlerineşöyle devam etti: “Bosch Rexroth AG’nin endüstriyel dişli ve rüzgar türbinişanzımanı departmanlarının satın alınması, endüstriyel teknoloji birimimizinportföyüne müthiş bir katkı sağladı ve yeni müşteri kitlelerine ulaşma imkanıyarattı.” 2014’te Bosch Rexroth endüstriyel şanzıman satışlarından 300 milyon Avro ciro elde etti. ZF,geçtiğimiz yıl tüm satışlardan elde ettiği cironun %12’sini zorlu arazilerde (çalışan sistemler ile faaliyet gösteren endüstriyel teknoloji birimi ilesağladı. Bu payın uzun vadede daha da artacağı öngörülüyor.

 

ZF, Bosch Rexroth AG’nin 900 çalışanı bulunan Witten(Kuzey Ren-Vestfalya/Almanya) ve 300 çalışanı bulunan Pekin’deki iki üretimtesisinin yanı sıra 15 çalışanı bulunan Lake Zurich’teki (ABD) servis noktasınıda devralarak yaklaşık 1200 yeni çalışanı bünyesine katıyor. Witten’deki tesis,sadece üretime değil yönetim, Ar-Ge ve endüstriyel şanzıman teknolojileri(Endüstriyel dişliler ve rüzgar birimi şanzımanları) satış birimlerine de evsahipliği yapıyor. Bosch Rexroth Pekin’de rüzgar türbini şanzımanlarını özelolarak imal ediyor. Şirket, müşterilerine her iki tesiste de Lake Zurich’teolduğu gibi servis hizmetleri sunuyor.

 

“ZF’nin şanzıman üretim tecrübesinden endüstriyelşanzıman alanındaki faaliyetlerimizde faydalanacağımızdan ve ZF içinde yenikurulacak birim sayesinde büyüme fırsatlarını mümkün olabilecek en iyi şekildedeğerlendirebileceğimizden eminiz.” diyen Bosch Rexroth Yönetim Kurulu BaşkanıKarl Ragl, Bosch Rexroth’un son yıllarda pazarda önemli ilerlemelerkaydettiğini ekleyerek devam ediyor: “Ürün gamımızı özellikle zayıf rüzgarsegmenti için geliştirilen yeni rüzgar türbini şanzımanları ile genişlettik.”Gelecekte Bosch Rexroth, ana işinde daha yoğun olarak endüstriyel ve mobiluygulamalara odaklanacak.

 

ZF yönetim kurulunun şirket malzemeleri yönetimi veendüstriyel teknolojilerinden sorumlu üyesi Wilhelm Rehm yaptığı açıklamada“Rüzgar türbini şanzımanı üretiminde 30 yılı ve endüstriyel dişliler alanındayarım yüzyılı aşkın deneyimi bulunan bir kadroyla çalışma fırsatından sonderece memnunuz.” diyerek devam etti: “Bunu göz önünde bulundurarak Witten’iyeni endüstriyel şanzımanlar birimimizin merkezi olarak seçtik.”

 

İki firma da satış fiyatının açıklanmaması konusundagörüş birliğine vardılar. Devir, tekel olma durumunu denetleyen yetkililer tarafındanonaylandı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com