Connect with us

Genel

Belediyelerin mutlaka görmesi gereken çevre teknolojileri bu fuarda

Yayın Tarihi:

-

 

 

2014 Mart Yerel Seçimleri sonrası Türkiye genelindeki toplam 1.394 belediyede göreve gelen yönetimler, çöp toplama araçlarından geri dönüşüm, atık yönetimi, atık su arıtma ve atıkların bertaraf tekniklerine kadar tüm çevre teknolojilerini REW İstanbul’da bulacak…

REWİstanbul_Logo

Yerel seçimleri geride bırakan Türkiye’de 30’u büyükşehir olmak üzere 81 il, 919 ilçe ve 394 belde belediyesinin başkan ve yönetimleri belli oldu. İlgili yasalar gereği “çevre” konusu, belediyelerin temel sorumluluk sahalarının başında geliyor. Özellikle evsel atıkların uygun araçlarla insan ve çevre sağlığına zarar vermeden toplanması, depolanması, yeniden geri kazanımı ve bertaraf edilmesi sürecinde belediyeler farklı makine, araç ve ekipmanlara gereksinim duyuyor. Bununla birlikte yerel yönetimler, sınırları içerisindeki sanayi kuruluşlarının çevre ve insan sağlığına uygun üretim yapmaları yönünde birer denetim mekanizması işlevi görüyor. Araç parkurunu yenilemek ve genişletmek isteyen, atık su arıtımı, atık yönetimi, geri kazanım ve geri dönüşüm konusunda yatırım planlayan ya da mevcut tesislerinin kapasitesini artırıp büyütmeyi düşünen tüm belediyeler, 12-14 Haziran tarihlerinde 10.’su düzenlenecek olan REW İstanbul’da ihtiyaç duydukları çözümleri bir arada bulabilecek.

Özellikle Avrupa Birliği Uyum Yasaları kapsamında yaklaşık 60 milyar Euro’luk çevre yatırımı gerçekleştirmesi gereken Türkiye açısından atık yönetimi ve geri kazanım konuları ciddi bir önem taşıyor. Bu alanda atık üreten sanayi firmaları dışında en fazla sorumluluğa sahip olan birim ise belediyeler. Başta evsel atıklar olmak üzere özellikle “katı atıkların” ve “atık suların” çevreye zarar vermeden bertarafı ile bunların geri dönüşümü için yerel yönetimlerin uygun tesislere sahip olması gerekiyor.

Haziran’daki fuar, 30 Mart seçimlerinden galip çıkan belediye yönetimleri için ilk fırsat!

Bu yıl 10. Yaşını kutlayan REW İstanbul; atık yönetim sistemleri, geri dönüşüm makine ve ekipmanları ile çevre teknolojilerini üreten veya tedarik eden yurt içi ve yurt dışı firmaları bir araya getiriyor. 12-14 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek fuar, özellikle 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri sonrası göreve gelen yeni belediye yönetimleri için, kendi sorumluluklarındaki “atık yönetimi”, “geri dönüşüm”, “geri kazanım” ve “çevre” konularına ilişkin ileri teknolojileri bir arada görebilecekleri ilk uluslararası organizasyon olacak.

Tarsus Group iştiraki İstanbul Fuar Hizmetleri A.Ş. (İFO), tarafından düzenlenecek olan REW İstanbul hakkında detaylı bilgi ve online davetiye edinmek isteyenler, fuarın resmi web sitesi www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com