Connect with us

Elektrik Motorları

Allison Şanzıman, Busworld Turkey fuarında FuelSense® paketini Avrupa’ya tanıttı

Yayın Tarihi:

-

 

Toplu taşımacılık ve atık yönetimi de dâhil olmak üzere ağır hizmet uygulamalarına yönelik Allison tam otomatik şanzımanlara ait en yeni yakıt tasarrufu teknolojisi paketleri, tüm filolarda en üstün yakıt verimliliği ve performansı sunuyor.

Print

Allison Şanzıman, en yeni yakıt tasarrufu teknolojisi paketlerini içeren FuelSense® ürünün Avrupa’da piyasaya sürüleceğini, 24-27 Nisan tarihleri arasında Busworld Turkey Fuarı’nda ve 5-9 Mayıs tarihleri arasında Münih’te düzenlenecek dünyanın önde gelen su ve atık malzemeleri yönetimi fuarı IFAT’ta duyuracak.

FuelSense, Allison’ın gelişmiş 5. Nesil akıllı kontroller ve yenilikçi tam otomatik şanzıman yapısının sağladığı avantajları en üst düzeye taşıyan kapsamlı bir yakıt tasarrufu stratejileri paketi olarak ön plana çıkıyor. Her bir uygulama alanına ilişkin detaylı analizler ile Allison mühendisleri, en yeni yakıt tasarrufu teknolojilerini kolaylıkla entegre edilebilir hale getirerek %20’ye kadar yakıt tasarrufu sağlayabilen seçenekleri bu pakette bir arada sunuyor.

Manlio Alvaro, Allison Transmission Avrupa,Orta Doğu,Afrika (EMEA) Pazarlama Müdürü FuelSense ile ilgili yaptığı açıklamada; “Allison tam otomatik şanzımanlar, teknolojisi sayesinde zaten yüksek verimlilik sağlarken doğal gazlı motorları kusursuzca tamamladıklarını kanıtlamışlardır. FuelSense paketi ise performanstan ödün vermeksizin yakıt tüketiminde ölçülebilir bir azalma sağlayan yakıt tasarrufu teknolojisi ile bu verimliliğe yepyeni bir boyut kazandırmıştır,” dedi.

Maliyetlerini düşürme arayışına giren operatörler, yakıt tasarrufu konusunun filoların maliyet yönetiminde ve çevresel çözümlerde kritik bir faktör olduğunu biliyor. Üstün performans avantajları ve Allison ile bütünleşen Kesintisiz Güç Teknolojisi™’nden ödün vermeksizin FuelSense paketi; vites değişiklikleri ile tork değerlerine otomatik olarak uyum sağlaması, yük, sınıf ve uygulama alanı gibi parametrelere dayalı olarak şanzıman verimliliğini en üst düzeye taşıması gibi avantajları sunuyor.

FuelSense paketinin özellikleri:
• 5. Nesil akıllı kontroller, ivmelenme yönetimi ve hassas eğim ölçer
• Motor hızının en etkili düzeyde tutulmasını sağlayan EcoCal vites değiştirme teknolojisi
• Düşük motor hızında vites değiştirilebileceğini otomatik olarak algılayan Dinamik Vites Değiştirme Programı
• Aracın duruş esnasında yakıt tasarrufunda bulunulması ve emisyonların azaltılması için “Duruş Esnasında Otomatik Boşa Alma” seçeneği

Allison Şanzıman’ın Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Taner Gider: “Operatörler, yakıt fiyatlarının son on yılda sürekli olarak artış gördüler ancak FuelSense, yakıt maliyetinin azaltılması bakımından daha önce Avrupa’da görülmeyen bir çözüm sunmaktadır,” diyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de güvenli ve konforlu toplu taşımacılık modeline yönelik yüksek talep her geçen gün artış gösteriyor. Bu nedenle Allison, en yeni yakıt tasarrufu paketlerinin Avrupa’da tanıtılması için ticaret merkezi ve kıtalar arası geçiş noktası olması yönüyle dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olan İstanbul’u ideal bir konum olarak seçti.

Yeni FuelSense paketleri, Allison 1000/2000/3000/4000 ve Torqmatic™ serisi şanzımanlar ile sunulacak. Busworld Turkey Fuarı’nın katılımcıları 1. salonda E42’de yer alacak Allison şanzımanlar standını ziyaret ederek ile FuelSense hakkında daha ayrıntılı bilgi edinecekler. Allison tam otomatik seçeneği, Temsa Global, Otokar, Anadolu Isuzu ve TCV gibi önce gelen yerel Türk otobüs üreticileri portföyünde mevcuttur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com