Connect with us

Çimento

Çimento sektöründe sahne gençlerin

Yayın Tarihi:

-

Akçansa yeni mezun gençleri bünyesine katmak için başlattığı işe alım programını sonuçlandırdı. Yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu ‘Geleceği Birlikte Şekillendirelim’ işe alım programında seçilen gençler, kariyerlerinin ilk adımını attı.

Akçansa’nın işe alım programına başvuruda bulunan adaylar, özgeçmişleri, gönüllü çalışmaları, iş hayatındaki hedefleri incelenerek detaylı bir mülakat sürecine alındı. Üst yönetim ekibiyle tanışarak projelerini sunan genç yetenekler son değerlendirmeye alındı. Yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu programda işe alımlar tamamlandı.

Akçansa’nın dijitale yatırım yaptığını belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, sözlerine şöyle devam etti: “Eski köye yeni âdet getirecek, Akçansa’yı Türkiye yapı malzemeleri sektörünün kalıcı liderliğine götürecek, vizyon sahibi ve yetkinlikleri çok üst düzeyde olan genç arkadaşlarımızı şirketimiz bünyesine kattık. 2004 yılında aynı programla bu aileye katılmıştım ve aradan geçen süre zarfında şirketin genel müdürlüğüne kadar yükseldim. Bu kapsamda bu programın Akçansa’nın geleceği olduğuna inanıyor ve büyük önem veriyorum…”

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz ise sektörün geleceğine yön verecek gençlere güvendiklerinin altını çizdi: “İşe alım programını 2 ay içerisinde hızla tamamladık. Programa başvuranlar arasından seçilenler, kendini en iyi şekilde ifade edebileceği iş alanını bulmayı sağlayacak rotasyon programı kapsamında İnsan Kaynakları’ndan İşletmeler’e, Satış’tan Finans’a Akçansa’nın tüm departmanlarında 6 ay süreyle çalışacak” diye konuştu.

Kariyerlerine başlayan gençler VR teknolojisi ile özel olarak dizayn edilen “Akçansa Evreni”nde oryantasyonlarını tamamladı. Gençler Akçansa Evreni’nde sanal gerçeklik gözlüğünü takarak şirket içindeki departmanları gezdi ve kafasındaki tüm sorulara cevaplar buldu.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com