Connect with us

Genel

CoroChuck 930 artık BIG-PLUS fener millerinde

Yayın Tarihi:

-

CoroChuck 930’un başarısı ile ürün yelpazesi genişliyor

Sandvik Coromant’ın yüksek hassaslıktaki torna aynası CoroChuck® 930, piyasaya sürüldüğü 2013 yılından beri büyük bir başarı yakaladı. BIG PLUS kullanıcılarının frezeleme ve delik delme operasyonlarındaki güvenli takımlama performansı arayışı sonucunda, bu torna aynası artık bu patentli fener mili sisteminde mevcut.

SAN755_123213_LRES

CoroChuck® 930, the high precision hydraulic chuck from Sandvik Coromant.

Yüksek uygulama güvenliği
Yüksek hassas salgı ihtiyaçları için ideal olan bu yeni hidrolik ayna üzerinde yapılan kapsamlı testler, aynanın piyasadaki en iyi çektirme direncine sahip olduğunu ortaya koymuştur. Bu hassaslık ve çektirme direncinin ardında yatan sır, sert lehimli bağlama membranının optimize edilmiş tasarımıdır. İki tarafta da iki destek (mesnet) ile ultra güvenli bağlama.

Sonuç olarak, yüksek helisli takımlar kullanılırken sık sık görülen takım çekilme riski çok daha azdır. Bu istenmeyen etki, özellikle kanat kabuğu ve nervür gibi büyük şasi yapılarında boşluk oluşturulan havacılık endüstrisinde sorun yaratır. Çekilme fark edilmezse ve kesici istenenden daha derin bir kesim yapıyorsa, tüm parçaların ıskartaya çıkarılması söz konusu olabilir.

Performans artışı
CoroChuck 930’un tasarımı mükemmel tork aktarımı sağlar ve yekpare karbür parmak frezelerin, matkapların ve raybaların performansını yükseltir. Frezeleme takımlarıyla kullanıldığında, kesicinin düşük salgısı, diş başına sabit ilerleme sağlar ve böylece tahmin edilebilir takım ömrüyle parça toleransları daha kolay korunur. Ayrıca, CoroChuck 930’un performansı farklı bağlama çevrimlerinde tekrarlanarak yüksek kalitedeki parça yüzeyleri elde edilir – ürünün sönümleme özellikleri de işleme prosesinde titreşimi minimize eder.

CoroChuck 930, özel tork anahtarıyla hızlı bir şekilde sıkılıp gevşetilebilir ve böylece hızlı ve basit kurulum ve değişikliklerle verim artar. Sistemi bağlamak ve çözmek için başka bir harici ekipmana gerek yoktur.

Mikron düzeyinde hassaslık
Torna aynasının mikron düzeyindeki toleransları ile takım hassaslığı, yüzey kalitesi ve verimlilik geliştirilir. 2.5 x DC’de <4 μm’de hassas salgı ölçümü yapılabilir.

Tüm yaygın tezgâh arabirimlerini kapsayan CoroChuck 930, torna, işleme merkezi, çok amaçlı tezgâhlar, tornalama merkezlerindeki tezgâh takımlarına uygundur. Kalem, ince ve ağır iş tasarımlarındaki ayna, DIN 69888’e göre dengelenmiştir. Sipariş üzerine imalat seçenekleri mevcuttur.

Sandvik Coromant
Sandvik Coromant, talaşlı imalat sanayisine yönelik kesici takımların, takım çözümlerinin ve imalat bilgisinin dünya çapında lider tedarikçisidir. Araştırma ve geliştirmeye yapmış olduğu kapsamlı yatırımlarla talaşlı imalata eşsiz yenilikler kazandırmış ve müşterileri ile birlikte yeni verimlilik standartları oluşturmuştur. Bu kazanımları, dünyanın belli başlı otomotiv, havacılık ve enerji imalatçıları ile birlikte çalışarak sağlamaktadır. 8000 çalışanıyla dünyanın 130 ülkesinde sizlerle birliktedir. Sandvik global endüstriyel grubunun bir parçası olan Sandvik Talaşlı İmalat Çözümleri’nin bir iş koludur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com